Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Barbor » Pia 31.10.2014 22:18

Baby my sme mali plesen konkretne MIKROSPORA CANIS
Pohladam foto. Bolo to bez chlpov, červene, trošku vypukle ale hlavne ona to mala na blbom mieste. Mozno pomoze.
Ešte upravim. My sme neliečili ATB. Dali sme canesten a do oka sa natierala mastička proti tomu aby sa tam nedostal ten canesten, fuu ale nespomeniem ako sa to volalo? Azulen? :ach:

Aaa fotky: prva je v case najvacsieho vypuknutia. Druha je taka ako to vyzeralo cca na začiatku a tak to aj mizlo.

Obrázok

Obrázok
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 22:31

Barbor von Exot, je to velmi podobné tomu, co měl Brunčo. A ta mastička se jmenuje Opthalmo-Azulén :jazyk: . Je výborná, dávám ji Arpimu do očiček.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Barbor » Pia 31.10.2014 22:37

Presne :yes: aspon ten azulen som trafila. My sme to mali preto lebo to ma pri tom oku. Inak nepouzivam
Sunny ak to bude plesen, resp podla mna ak to bude čokolvek, pre istotu by som psov oddelila. Nech je sam lebo sa ti moze nakazit cela svorka. A kultivacia plesni nam tusim trvala okolo 15dni takze ak je to plesen, mas sa na co tesit :ua:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 22:48

To jsem nevěděla, že jsem měla oddělit psy a že to múže být přenosné :oo: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 22:51

Merri, aha taktok. To si myslím, že bude po zranení, kedy mohli byť poškodené melanocyty a netvoria také pigmenty, ako majú.

Buchti, je, a dokonca aj na človeka.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 22:55

Whip it píše:Buchti, je, a dokonca aj na človeka.


A co to múže zpúsobit - u člověka a co u psa (kromě toho, co je viditelné)?
Takže ten druhý flek na těch foto - u Bonči - to mohla být ta plíseň?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Barbor » Pia 31.10.2014 23:24

Z mojich informacii u cloveka sa prejavi tak isto. Nic viac to nesposobuje. Iba vyrazky.
Kludne mohla byt plesen, to uz nikto nevie teraz :nwm: jedine Bonca mozno :heh:
Dolezite je ze sa ti nikto nenakazil
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 23:25

U ľudí sa vytvoria také ružovo červené fliačiky, najčastejšie na rukách (hladkanie zvierat).
U Bonči, ak je to tá biela, to bude pleseň :yes: . Vyzerá to presne tak - kruhovité/elipsovité miesta vypadaných chlpov, ružová koža, okraje vyvýšené a tendencia hojiť sa a zarastať opäť zo stredu do strán. U psov to inak nerobí nič, potom sú ešte závažnejsie plesňové systémové infekcie, iné.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Barbor » Pia 31.10.2014 23:29

Hej hej presne, to som chcela ešte napisat ze kontaktom s tou plesnou, proste koza na kozu. Pokial sa tej plesne nedotykas tak teoreticky ju nechytis :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Sob 01.11.2014 10:46

Děvčata, moc děkuji :poklona: .
Bonča (je to ta bílá) to měla zároveň, jako Bruno. Kdo z nich to měl první - nepametám :ua: . Arpi neměl nic, ani já.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod merri » Sob 01.11.2014 11:00

Whip it píše:Merri, aha taktok. To si myslím, že bude po zranení, kedy mohli byť poškodené melanocyty a netvoria také pigmenty, ako majú.

Aha, a vedia sa tie melanocyty obnovovat? Ci tam bude mat zmeneny pigment uz na furt?
A pigment suvisi aj s tym, ze je ta srst taka sucha a stvrdnuta?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Sob 01.11.2014 15:16

Hmm nezáleží ani tak na tých melanocytoch, ako na tom, v ktorej rastovej fáze sa niečo poškodí. Cyklus výmeny srsti má tri fázy a len v tej prvej - rastovej sa tvorí a ukladá pigment. Ten folikul bude zrejme aj inak poškodená, keď vravíš, že t´a srsť je aj kvalitatívne iná. Je možné, že jej to tak ostane, neviem, treba asi počkať do výmeny, čo sa stane :smile: .

Tie plesne sú všade naokolo rozptýlené a ochorenie často súvisí so zníženou imunitou/stresom.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Sunny » Pon 03.11.2014 12:16

Zobral sa odtlačok na sklíčko, uvidím dnes čo mi povie vetka keď tam pôjdem. Vyzerá to inak viac menej rovnako, možno o kúsok lepšie, menej chrastovito, chlpy na tom má, tie nevypadali. A hreje to, takže asi zapálené :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Sunny » Pia 14.11.2014 13:52

Takže spravil sa "odtlačok", našli sa len zápalové bunky. Takže pes dostal ATB a uvidíme, či zaberú. Ak nie, tak prispať a spraviť biopsiu či jak sa tomu nadáva.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Uši-biele chrástky na okrajoch

Poslaťod casl » Pon 24.11.2014 19:40

Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať a poprosiť Vás o radu, náš pes má na koncoch uší niečo ako také biele chrástky (podobné lupinám), prikladám aj presný obrázok ( sú to fotky iného psíka ktorého som našiel na internete, náš to má po celých okrajoch uší). Netušíte čo by to mohlo byť, stretol sa s tým už niekto. V tom článku píšu o nejakej alergii alebo niečo také.

Odkaz na článok: http://www.askavetquestion.com/answer_np.php?id=3202-ear-margin-dermatosis

Za odpovede veľmi pekne ďakujem :no:
Prílohy
roughspotsonears2.jpg
roughspotsonears.jpg
casl
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby