Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod merri » Pia 31.10.2014 17:39

Sunny, Berry raz take mala, z vrchu na frnaku, prve dni to vyzeralo na bezny stipanec asi od osy alebo vcely, ale nemizlo to a po niekolkych dnoch to vyzeralo tak ako na tvojej foto. Na veterine sme vyfasovali ATB, do stipancu sa chytila infekcia a bez toho to neslo.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Sunny » Pia 31.10.2014 17:42

On tým nosom vonku stále niekde ryje, v tráve, v myších dierach, takže teoreticky je to možné. :yes:
Dík, uvidím zajtra čo povie vetka.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 18:08

Mali sme psíka s niečím podobným, ale nie na nose, ale on to mal dlhšie a mal to už vypuklé, zahnisané, dali sme ATB, kým dojde výsledok z cytológie a nakoniec to bol hemangióm s bakteriálnou infekciou a po tých tabletkách to splasklo a zmizlo. Tiež ho to svrbelo. Ťažko sa to takto posudzuje, ešte by to teoreticky mohla byť pleseň (ak tam má povypadávané chlpy, ale väčšinou sa nemení pigmentácia ani nič iné) alebo menej pravdepodobne nejaká začínajúca neoplázia.

EDIT: A daj prosím vedieť, ako ste dopadli, držím palce, nech je to len niečo tabletkovo riešiteľné :ahoj: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 18:54

Sluníčko, něco takového to, co měl Brunčo na jaře na tlamě :

http://faldobonabofi.rajce.idnes.cz/Fle ... -_05_2014/
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 18:56

Ešte mi napadá demodex, ale aj to vyzerá trochu inak.

Buchti a čo ste s tým nakoniec spravili ? Lebo vyzerá to skoro rovnako...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod renqa » Pia 31.10.2014 19:22

lucia31 - a nemôže to byť alergia? čím ho kŕmite? môj máva niečo podobné. tiež sa mu robia chrasty v oblasti brucha, kvasinky na labkách a na papuľke. papuľu si niekedy vyškrabe aj do krvi. používam na to antibakteriálne šampóny a kŕmim ho momentálne krmivom flatazor dermato ale osvedčili sa nám aj granule pro plan sensitive derma. pridávam mu do nich rybí olej. a dobre nám na to zaberala aj taká vodička prurivet, ale už ju neviem zohnať.
Obrázok
Obrázok
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 19:33

Whip it píše:Buchti a čo ste s tým nakoniec spravili ? Lebo vyzerá to skoro rovnako...


Právě proto jsem sem dala ta fota, zdálo se mi to dost podobné - skoro stejné a chtěla jsem, aby si to viděla i Ty. Bylo to v máji a ta paní doktorka, co je tady byla očkovat, mi dala ATB + jsem mu to natírala ATB mastičkou. Stěr se nedělal. Prý to byla plíseň :nwm: (aspoň, co si pamatuji) nebo si to pletu s Bončiným flekem. Tam se dělal stěr na takové sklíčko, co mělo být pak ve tmě. Teď bych Ti lhala - infekce nebo plíseň :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 19:44

Nevadí, že si nespomínaš :smile: . Tie dermatologické veci vyzerajú viaceré podobne a velakrát je nutné spraviť viacero testov. Najprv sa zvyčajne vylučujú parazity (zoškrab), potom ak je tá lézia kruhovitá/elipsovitá s vypadanými chlpami, tak plesne (buď sa na ne posvieti takou UV lampou alebo sa ideálne kultivujú na špeciálnej pôde) a keď je to také všeliaké, tak odber cytolky a ster na baktérie. A keď sa nepríde na nič, tak biopsia.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Pia 31.10.2014 19:45

realita? Placneme na to ATB.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 19:46

Veľakrát žiaľ áno, ale našťastie nie všade.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 19:55

Brunčo to měl elipsovité a vypadaly mu tam chlupy (to je ten jeden flek, co jsem Ti chtěla poslat). Chlupy už narostly, část je rezavá :aaa: - vypadá to hrozně. On měl i tehdy hot-spoty, trpí na ně. Ty konzultuji s osobní dermatologičkou - Pigie (zkušenosti za 10 let jsou k nezaplacení). I když mi s tímto flekem nedokázala poradit :jazyk: . Ty ATB bral max. 10 dní. A asi si vše již začnu psát. Jo a neškrabal si to.

Pigie, víš, že to měl delší dobu. Nic mu na to nezabíralo. Proto jsem nebyla proti ATB.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod merri » Pia 31.10.2014 20:35

Inak, tiez mam dotaz - Roxa ma pri pravom ramene uz riadne dlho taky hrdzavy trs chlpov, asi 3x3cm, vysusena mrtva tvrda srst, nevypadava, asi 2 mesiace dozadu jej na to pozeral vet, a vravel, ze to vypada a dorastie, ze by to neriesil. Nic sa s tym ale uz hoodne dlho nedeje a ani nova srst nedorasta. Co to moze byt? :nwm: Odfotim ak treba.
Naposledy upravil merri dňa Pia 31.10.2014 21:04, celkovo upravené 1
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Whip it » Pia 31.10.2014 20:54

Jj, je fajn si to zapisovať aj kvôli ďalšej návšteve (iného) veta, keď sa terapia nedarí :smile: .

Merri, a mala tam predtým lysinu ? Odfoť, ak sa ti chce, skúsim k tomu niečo pohľadať.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 31.10.2014 21:09

Offtopic: Whip, dříve jsem si to pamatovala :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod merri » Pia 31.10.2014 21:11

Nie, lysinu nemala. Jedine co kedy v tychto miestach nezvycajnejsieho mala, bola taka povrchova ranka, ktoru utrzila od nejakeho zvera ked sa stratila v lese, ale to bolo este minulu jesen/zimu, a toto sa jej tu zjavilo teraz v lete, takze to len taka blbost, co mi napadla.
Koza pod tym vyzera normalne, ani sa pes nejako netvari ze by o tom vedel.
Prílohy
PA311914 (640x472).jpg
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby