Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: pomozte mi prosim

Poslaťod NemesiS » Uto 17.06.2008 16:57

vyzerá to na zahnisané miesto... :nwm:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Vyrážky na labke

Poslaťod ss191 » Str 18.06.2008 11:25

Dnes som bol pri veter pichol mu nejaku proti alergicku latku (detedin) tak pockam ze co a ako.Potom skusim tu nemocnicu v KE.
ss191
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Chrasty na chrbte

Poslaťod Allyshca » Ned 17.08.2008 9:41

Zaciatkom jari sa mojmu westikovi zacali robit chrasty po celom chrbte az sa mu z nich sfarbila srst na oranzovo. Chrasty zmizli ale srst ma nepeknu farbu. Aka moze byt pricina ze sa to vobec objavilo? Moze to byt krmivom?
Naplnit svoj Osobny pribeh je jedinou povinnostou cloveka. Vsetko je jedno. A ked nieco chces, cely Vesmir sa spoji, aby si to dosiahol. Paulo Coelho
Allyshca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrasty na chrbte

Poslaťod Rauke » Ned 17.08.2008 10:08

chrasty sa robia na kozi aj ked ma zviera svrabovca, no vtedy je tam aj intenzivne svrbenie, potom tie chrasty odpadnu aj so srstou... nepises ziadne ine priznaky tak neviem... :nwm:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Chrasty na chrbte

Poslaťod Allyshca » Ned 17.08.2008 17:00

On sa neskrabe, ani srts mu nevypadava ale hneva ma to sfarbenie srsti kedze ma byt biely a teraz ma na chrbte taky hnedasty pas...:(
Naplnit svoj Osobny pribeh je jedinou povinnostou cloveka. Vsetko je jedno. A ked nieco chces, cely Vesmir sa spoji, aby si to dosiahol. Paulo Coelho
Allyshca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Chrasty na chrbte

Poslaťod Rauke » Ned 17.08.2008 20:19

a boli ste s tym u vetka? co na to povedal?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Chrasty na chrbte

Poslaťod Allyshca » Pon 18.08.2008 8:28

No, ze to moze mat z tepla nic viac. Cudoval sa preco sa mu z toho zafarbila srst ale nepovedal nic.... :(
Naplnit svoj Osobny pribeh je jedinou povinnostou cloveka. Vsetko je jedno. A ked nieco chces, cely Vesmir sa spoji, aby si to dosiahol. Paulo Coelho
Allyshca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Červené pupáčiky, škriabanie, stafylokok

Poslaťod Pedroman » Sob 20.09.2008 17:55

Prehľadal som fórum a našiel som zopár príspevkov ,kde sa rieši podobný problém, no nedá mi nepokúsiť sa dostať aspoň zopár dalších reakcíí a odpovedí.
Má s tymto problemom niekto skúsenosť? Čo pomohlo?
Máme ročnú fenku
Často sa skriabe na bruchu a tvoria sa jej cervene bodky /pupaciky/ Na brušku a hrudníčku má podráždenú a niekedy ako keby mokvajúcu pokožku s červenými pupáčikmi. Raz sa jej to lepsí a raz horsí..

Vyskúšali na nej už kadečo.. Peroxiderm+tactic, ivomec, a neviem čovsetko ešte. Najlepší stav bol, keď ju držal veterinár na antibiotikach dlhodobejšie /pár týždňov/
Akonáhle sa prestali brať antibiotiká bolo to zas naspat. Ani jeden veterinár tu u nás však nevykonal nejaké serióznejšie dermovyšetrenie. Mám na mysli stery ci odber krvi.
Fenka má rok a uz začíname byť značne znechutený, že namiesto toho ,aby naša rodinka mala zo psíka radosť, tak sa celý čas len trapime. My aj malá.

Od malička sme sa o ňu starali najlepšie ,ako sme vedeli. Od malička bola na granulách Royal Canin -medium junior a po roku sme prešli na Techni-cal

Možu byť tieto potiaže sposobené krmivom? Dávam jej teraz Evitamin a Bkomplex +uvažujem že skusime tea tree olejček, aloe vera ,alebo repík ako som tu niekde čítal..
Fakt už neviem kam s konopí.. Tiež mi celkom nepasuje, že by sa to zase malo dlhodobo riešiť antibiotikami.
Bol by som rád, keby aspoň jedenkrát v živote mala šteniatka a trochu sa desím dlhodobého posobenia roznych antibiotík.
Ako dalej? Máte skúsenosti s podobným problémom?

Dakujem za reakcie a prajem pekný zvyšok víkendu
Naposledy upravil Pedroman dňa Sob 20.09.2008 21:49, celkovo upravené 1
Pedroman
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod Amaguk » Sob 20.09.2008 18:01

moze to byt alergia...
toto je jedna z tych veci, ktore cez net tazko hodnotit
je to skor na posudenie odbornikov, ale mozno ma niekto podobnu skusenost

zacala by som tu:
Ani jeden veterinár tu u nás však nevykonal nejaké serióznejšie dermovyšetrenie. Mám na mysli stery ci odber krvi.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod Pedroman » Sob 20.09.2008 18:24

Dík za reakciu :no:
Trošku sa už obávam, že opať sa to takto bude ťahať donekonečna dalej aj pri prípadnom dalšom veterinárovi.
Skúsime , vyskúšame .. nasadíme ...paprďála paprďála ..... :-)
Pri tom poslednom u ktorého zatial sme som bol relatívne spokojný a dokonca problém rapídne ustúpil. S tým, že malej sa pekne obnovila srsť ,ktorú už začínala mať na niektorých miestach vypadanú. Aj škriabať sa prestala a ani bruško nemala červené podráždené.
Akonáhle sa vysadili antibiotiká, postupne sa to vracia.

Rozmýšlam skúsiť niečo podniknúť sám.. Zmena krmiva a podobne.. Aj ked sme už menili z RC na Techni-cal a žiadna vyrazna zmena.
Možno by stalo za to vyskusat nejake naozaj kvalitne pripadne nejake protialergické krmivo.. /Povodne som bol o kvalite presvedčeny aj u RC, no po čítaní diskusií neviem neviem/
Istý čas som jej skúšal dávať aj Imuno glukán na posilnenie imunity..

Cítal som tu niekde na fore aj ten detský zásyp zo septonexom, aloe a repík.. Rozmýšlam aj tymto smerom..
Pedroman
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod Tatiana » Sob 20.09.2008 18:26

presne,kompletne vysetrenie najlepsie na klinike,zrejme alergia ak nie su aj ine priznaky,opuch noh,mokvajuce vredy,vtedy je problem s oblickami :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod ess » Sob 20.09.2008 19:51

v prvom rade - nezatracovat vsetkych veterinarov, ktori riesia problem tak ze skusaju...jednoducho aj ked priznaky mozu byt jednoznacne, ochorenie moze byt tak poprepletane, ze jednoducho veterinar nestanovi hned na prvy sup spravnu a idealnu diagnozu a terapiu a niekedy aj ked je terapia nasadena "na mieru" tak nezaberie...
v ramci alergenodiagnostiky na problem existuju tzv. intradermalne testy, kde vam vedia stanovit na co je pes alergicky - pozor ale niekedy vychadzaju dost skreslene vysledky - ci uz pozitivne, alebo negativne; alergiu na krmivo vam to ale neporiesi
k problemu - priznaky by nasvedcovali bud alergii na nejaku zlozku krmiva alebo na kontaktnu alergiu - teraz sa uz len treba zamerat na otazky ako - kedy tieto problemy zacali? prve pupence boli sprevadzane HNED skrabanim, alebo svrbenie zacalo neskor? nepouzivate doma nejake cistiace pripravky ktore mozu kozu psa drazdit? treba si spominat na kazdy detail....
mava hnacky, alebo zvracia? nevykusuje si okolie konecnika a brucho? nemava zapal usi?
co sa tyka steru z koze - ehm no takmer vzdy sa tam najdu nejake tie bakterie a kvasinky, pretoze pokial si to pes skriabe, tak je normalne ze tam vznikne infekcia....ak je to prilis vazne, tak sa pichaju ATB - problem a priciny to ale neporiesi....
v prvom rade sa zamerat na eliminacnu dietu = minimalne 6 tyzdnov bud na komercnych dietach, alebo psovi varit (pouzivat ine ako bezne zdroje bielkovin v krmivach - t.j. ziadne kurca, soja, obilniny atd - niektori veterinari odporucaju ako dietu ryzu s tvarohom - divne, ale zabera, namiesto tvarohu-mozna alergia sa moze pouzit jahnacie alebo kralicie maso)-pokial to psovi pomoze, tak postupne k tomuto pridavajte jednotlive zlozky - napr spominana kuracina a uvidite...pokial sa svrbenie a vyrazky opat objavia, tak budete vediet co nedavat...
no a co s kontaktnou alergiou - eliminujte cistenie podlah s nejakymi silnymi prostriedkami; plus pripadne zdroje alergie(chemikalie, kovy, guma, umela hmota, rastliny, poksena trava) otazlky napr. v obdobi ked problemy zacali ci psik nemal meneny pelech - iny vankus atd

este sa treba zamerat na otazky , ci
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod Jannka » Sob 20.09.2008 20:03

a co tak zlaty stafylokok???
ja by som isto dala psikovi urobit stery....a pak sa uvidi. Ak sa vylucia kozne choroby atd
moze to byt ozaj ta alergia.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod Pedroman » Sob 20.09.2008 20:43

Jannka a ake prejavy/následky/další vývin má stafylokok..
Mám pocit, ze raz som zacul z úst veterinára aj tento výraz ked pozeral na tie vyrážky.
No tazko povedat, ked uz som počul na adresu nasho problemu vselico.. Najskor u jedneho veta demodikoza, potom ze nie demodikoza ale niečo svraboviteho charakteru zanedbane pri liecbe akože demáča. V tom momente sa všetko začalo lepšit a už sa sem tam objavili len tie červene vyrážky na hrudniku a brušku, ktoré úplne vymizli pri podávaní antibiotík..
Pri prvom ukoncení liecby antibiotikami sa jej vyhadzalo zase bruško a vtedy som počul niečo o stafilokokovi.
Potom sme zas fasli antibiotika s tym, že malej by sa to malo vyrazne zlepšit na jeseň, ako skončia teplá.. čo zas naznačovalo asi niečo iné čo má súvis s teplom a potením?!

Jediné v čom počas celého obdobia nebola žiadna zmena, bola strava /Do roka Royal a vlastne to vsetko zacalo tak v 5-6mesiaci a neskor po roku sme presli na Techni-cal/

Fakt už som z toho mešuge aj ja :prd:
Pedroman
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: červené pupáčiky-flaky na bruchu a škriabanie

Poslaťod Rauke » Sob 20.09.2008 20:48

dajte mu spravit zoskrab z koze a taktiez vysetrit krv... snad sa pride na pricinu tych pupakov...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby