Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: oranzove bodky

Poslaťod aloed » Pia 07.08.2009 17:29

dakujeeem kraasneeee vsetkyyyym
aloed
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

chrasty...

Poslaťod stano77 » Sob 22.08.2009 14:09

Zdravim....
Od dnes som tu novy... tak sa chcem velmi pekne podakovat za toto forum. Urcite je to forum pre nasich milacikov ale aj pre nas. No a teraz preco som tu....
Mam doma 7 rocneho nemeckeho ovčiaka. Uz dlhsie sa trapime s chrastami. Najskor ich mal na stehnach zadnych labiek /blizko pri zadku/, no predvcerom ked som vstal, som zisitl ze si na chrbte vyhryzol srst o dost velkej ploche. Zavolal som na to aj zverolekara.... no ten mi predpisal len nejaku vocicku a - potierat. Nezobral ani ziadnu vzorku ani nic.... Podla mna je to zly postup..... naco liecit chrastu... najskor by bolo treba asi zistit z coho ta chrasta je..... Nie je to tak? A teraz moje poznatky..... Moj pes ma taku cudnu srst... treba ho stale..... precesavat... lebo ked nie... tak sa mu srst ako keby spoji.. a ma take chumace... ked sa precese.. tak su pekne - ako klince..... Tie chrasty sa najcastejsie nachadzaju na takomto starom chumaci.... a daju sa jednoduchu vytiahnut zo srsti - pes ani neskuci... neboli ho to.... Dalsi poznatok... zverolekar mi povedal aby som ho v prvom rade odblisil ortosanom.... to som urobil... a mam tusak.... ze to ma aj po tom... moze mat na orthosan alergiu?..... Tie chrasty su take suche....a niekedy aj mokvaju...... mohol by som to aj odfotit... kedze si to na chrbte vyhryzol. Docital som sa ze to moze byt aj stravou. Strava - nic moc.... kedysi som mu daval mlieko s vodou a rozky alebo chlieb a co doma ostane z jedla... a aj granule.... ale len take lacne.... No mlieko som prestal davat, ze su z neho paraity.... Co mam robit?....... Len chcem upozornit.. ze je to domaci pes.... neznesie nikoho okolo seba len svojich..... .. a na nich je moc dobry... na cudzich... nie..... ,,kuše,, - to len preto ze moc s nim nemozem chodit po doktoroch..... diky za pomoc... Dost som sa aj tu na tomto fore docital.......
Naposledy upravil stano77 dňa Uto 25.08.2009 18:20, celkovo upravené 2
stano77
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: chrasty...

Poslaťod lucik » Sob 22.08.2009 14:27

1. je odcerveny, odblseny?
2. zmen stravu - pes nie je prasa, aby sa krmil odpadkami, pes je masozravec - pokial nedostava vyvazenu stravu, prve sa mu to ukaze na srsti a traveni. takze bud krmit masom, alebo kvalitnymi granulami
3. vycesavanie je normalna vec - pes presrstuje a nemaju sa mu ako dostat tie odumrete chlpy prec, preto sa mu robia tie culiky.. treba cesat aspon raz tyzdenne, ked ma taketo problemy, tak aj castejsie..
4. chrasty moze mat kludne z vonkajsich parazitov, mozu to byt zapareniny alebo alergia na nieco, co donho pchas.. samozrejme ak si ho okupal orthosanom na tu podrazdenu pokozku, stastny z toho tiez urcite nebol, treba ho dobre vymyt a rany vysusit..
5. zmen veterinara, ked mu dal olejcek na potieranie a ani neurobil zoskrab z koze, takeho akurat tak poslat do...prec..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: chrasty...

Poslaťod stano77 » Sob 22.08.2009 15:15

Diky uz som opravil... uz je ovciak...
Pes je odcerveny... a zverolekar povedal ze nema blchy....... on si to hryzie presne tam kde ma tie chrasty... ked ho pohladim.... tak normalne citim prstami kde su...... a daju sa potiahnut jednoducho...a ten chumac s chrastou vypadne...... teraz to dost blbo vypada... lebo si na tom chrbte vyhryzol dost velky kust srsti.. dokonca ako keby si to vydepiloval..
stano77
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: chrasty...

Poslaťod rybka » Pon 24.08.2009 12:51

to ťa ako napadlo dávať psovi mlieko s vodu a rožky? pri tej predstave mi prišlo zle.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: chrasty...

Poslaťod Efa » Pon 24.08.2009 12:58

stano odporúčam držať sa toho čo napísala luciq :jop:
2. zmen stravu - pes nie je prasa, aby sa krmil odpadkami, pes je masozravec - pokial nedostava vyvazenu stravu, prve sa mu to ukaze na srsti a traveni. takze bud krmit masom, alebo kvalitnymi granulami
3. vycesavanie je normalna vec - pes presrstuje a nemaju sa mu ako dostat tie odumrete chlpy prec, preto sa mu robia tie culiky.. treba cesat aspon raz tyzdenne, ked ma taketo problemy, tak aj castejsie..
4. chrasty moze mat kludne z vonkajsich parazitov, mozu to byt zapareniny alebo alergia na nieco, co donho pchas.. samozrejme ak si ho okupal orthosanom na tu podrazdenu pokozku, stastny z toho tiez urcite nebol, treba ho dobre vymyt a rany vysusit..
5. zmen veterinara, ked mu dal olejcek na potieranie a ani neurobil zoskrab z koze, takeho akurat tak poslat do...prec..
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: chrasty...

Poslaťod lilian » Uto 25.08.2009 17:06

prvom rade musis ihned zmenit stravu.musis mu dat kvalitnu stravu a nie mlieko,vodu,rozky.preboha!
lilian
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: bosany

Re: chrasty...

Poslaťod stano77 » Uto 25.08.2009 17:24

Ok. Uz som zmenil.... a co precesavanie?..... ma tolko starych chlpov ze by som ho mohol kazdy den.. a vycesal by som ho....
Co vravite na granule.... ? Moj si zvykol moc na take lacne... mal by som aj tie zmenit?... ked som cital co je na vreci napisane... tak celkom sa da.....su z jedneho retazca... okolo dvesto korun desat kilo...
Co davate zrat psovi Vy?
Diky
stano77
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: chrasty...

Poslaťod rybka » Uto 25.08.2009 19:25

treba česať dozblbnutia kým sa pes nezbaví starej srsti, ale už je august takže to naj plznutie by ste už mali mať za sebou, jedine, že by ste ho pravidelne nevyčesávali. tie chrasty môžu byť kľudne zapareniny pod tou tonou chlpov.

k tým granuliam, pozri témy o granuliach sú tam aj hypermarketové, takže sa dočítaš, že to je pre kačičky a pre prasiatka - teda pre nemäsožravcov
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: chrasty...

Poslaťod lilian » Uto 25.08.2009 20:05

trie granule by si mal mat aspom cenovo okolo 35-40€za 10kg.no niektore su aj 15 alebo 12,5kg.
lilian
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: bosany

Re: chrasty...

Poslaťod agah » Str 26.08.2009 9:47

Strava, vycesavanie, hygiena - to je vsetko velmi dolezite, ale v danej situacii sa mi zda najpodstatnejsie zajst opat za vetom (inym!) a urobit zoskrab a ine komplexne vysetrenia - krv a moc. Tie chrasty a vypadavajuce chumace mi zivo pripominaju problem, ktory mala moja NO. Tymto sposobom sa u nej prejavila chronicka insuficiencia obliciek a len vdaka spravnej diagnoze mohla s tym zit este dalsich 7 rokov. Takze - Hor sa za dobrym vetom!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

vyražky

Poslaťod Peter » Štv 27.08.2009 13:59

Dobry Den
Tiez mame problem s malickymi vyrazkami. Vyzera to ako kebu ju nieco postipalo, su to skor take male cervene pupaciky. Vsimol som si to dnes po vcerajsej 4 hod prechadzke. Chcem sa spytat ci to moze byt podrazdenie z travy alebo postipanie nejakym hmyzom napr. mravce. Ak mate skusenosti s takymito vyrazkami prosim vas o pomoc zodpovedat mi par otazok:
1.) Co moze byt pricinou vzniku vyrazok?
2.) Ako zabranit vzniku takychto vyrazok?
3.) Ako liecit a osetrovat taketo vyrazky?

Vopred dakujem

Spravil som par fotiek aby ste si to mohli pozriet a poradit mi :foto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Peter
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zmena farby pokožky

Poslaťod krista » Sob 19.09.2009 21:11

Ako Moris starne,má čoraz viac fľakov na koži,je to podla vás normálne? pokožka ružová a stále viac fliačikov rôznych rozmerov tmavej farby,máte s tým skúsenosti? dúfam že to nie je nič vážne... :plac:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Zmena farby pokožky

Poslaťod adushiik4 » Ned 20.09.2009 10:39

Poznam bisonika, co ma taku pigmentaciu koze.. Zacalo sa to vytvarat az ked mal rok a pol... stale viac a viac fliacikov. Nic to nie je, iba pigmentacia. No pokial sa neskrabe tak si nemyslim, ze by to malo byt nieco vazne. Kolko ma psik rokov?
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Zmena farby pokožky

Poslaťod krista » Ned 20.09.2009 19:59

Nie ,neškriabe sa,mne vadí skôr to,že ich má stále väčšie....a samozrejme stále myslím na najhoršie ,v tomto prípade rakovina kože :zima: aj keď viem že som hypochonder,ako táto choroba vyzerá u psov? existuje vôbec? Moris má 8 rôčkov...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby