Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Aris » Pia 14.09.2007 18:21

očko ma na bruchu take vyrazky.Kusance od blch su to neni lebo som celeho prezerala.vsimla som si,ze ho to velmi svrbi.Inde to nema len na bruchu.mam ist s nim k veterinarovi alebo to liecit dakymi obkladmi???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Sirík » Pia 14.09.2007 18:41

radsej k veterinarovi..ale blchy sa niekedy ťažko hladaju, teda mozes pozerat ako chces ale nenajdes ich ked je ich menej
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Aris » Sob 15.09.2007 11:33

No hej ale mi sme mu dali frotline ci ako sa to vola a ani nema trus.radsej pojdem k veterinarovi
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod bassetka » Ned 16.09.2007 17:12

nepises ako je psik stary a kolko tych vyrazok ma.Ak je to pubertiak ,ktory je v obdobi rastu oslabeny ,moze mat "akne".Skus len zdezinfikovat a zasusit,ak ich je viac vet.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Maruska » Pon 17.09.2007 6:51

Jednoznacne veterinar.Moze to byt svrab, ale taktiez aj blsky, len si ich nemusela najst. Mozno mu to len ty vidis len na brusku pretoze tam je psik najmenej ochlpeny. Ale moze to byt aj nejaka alergia...takze jednoznacne veterinar :ahoj:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Aris » Pon 17.09.2007 18:08

Psik ma 6 rokov takze to asi puberta nebude. Tych vyrazok ma dost no a na buduci tyzden idem vet. Tento ma tam nema kto zaviest a autobusom radsej nie lebo on to nemusi a robil by mi tam hurhaj.A neviem niekto kde je v NM vet???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod drndos » Pon 17.09.2007 18:17

[img:1f345089f5]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:1f345089f5]
drndos
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Poslaťod Aris » Uto 18.09.2007 19:05

Dik :jupi:

No a dnes sme boli u toho vetosa a povedal, ze aj jediny kusanec od blchy to mohol sposobit bral mu vzorku a dal mu pre istotu odcervovacku a odblchovacku a daj mu aj inekciu aby sa mu to zlepsilo a piatok ideme na kontrolu tak uvidim.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Vyrazky na brusku

Poslaťod Veva / Amanda » Sob 31.05.2008 20:40

Prosim o pomoc!
Mojej fenke yorka sa na brusku vyhodili v poslednych dnoch take vyrazky, co mam robit?Bojim sa o nu.
Veva / Amanda
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod Bibiana » Sob 31.05.2008 21:56

Popíš tie vyrážky.. Mokvavé, hnisajúce, červené, praskajúce (akoby vriedky), tvrdé? :smile: Môže to byť ako podráždenie (napríklad aj z trávy), nejaká alergia, je toho viac..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod Bára » Ned 01.06.2008 9:03

Moja fena NO to má tiež na brušku... vyzerá to ako také mierne hnisavé, no myslím, že to bude od komárov, lebo toho roku ich máme strašne veľa... :ua:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod Mackie » Ned 01.06.2008 14:25

no ak su take ako "ludske" - male trochu cervene alebo biele hnisave.. tak je to z tepla, zaparilo sa mu brucho, par krat poumyvat a bude to ;)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod Veva / Amanda » Ned 01.06.2008 16:42

Tie vyrazky su hnisave, podobne ludskym :ua: .Ale do teraz to nikdy nemala a to uz ma 1,5 roka.
Veva / Amanda
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod Bibiana » Ned 01.06.2008 20:47

:smile: Ako písala Mackie, umývať (možno aj repíkom na skludnenie pokožky) a držať v suchu :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vyrazky na brusku

Poslaťod Veva / Amanda » Pon 02.06.2008 20:02

Skusim s tym repikom a dam vediet.Dakujem a hlboka :poklona:
Veva / Amanda
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Ďalší

Späť na Choroby