Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Buchťa » Ned 19.01.2014 11:27

Kolik stojí ten stěr nevím, to spíše Pigie by Ti poradila.
A dobře si ho prohlédla - ty hs začínají jako malilinkatá chrastička velikosti špendlíkové hlavičky. U nás to začne přesně vždy hs. Takový stav, jak poslala Pigie foto jsme neměli. U nás se asi jedná hlavně o alergii na klíšťata (už jsou zde celoročně) a na blechy (soused má tři psy, drúbež atd........, takže těch se asi nikdy nezbavíme). To, že se Tvúj drobec stále škrábe múže býti i jakákoliv alergie, ale v tomto Ti neporadím, to již nechám na Pigie.
Takto to má Boňula (foto z 15.1.), objevila jsem je 11.1. :
http://faldobonabofi.rajce.idnes.cz/Hot ... 5.01.2014/

Offtopic: Pigie, já Tě nechválím :nie: , jen konstatuji skutečnost :jazyk: = budu Tě nazývat hot spotovým osobním rádcem č.1 :heh: . Vážně, moc mi pomáháš :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Ned 19.01.2014 20:02

Ster nie je drahy. Tipujem tak 10-15 eur. My sme ho mali v cene komplexneho vysetrenia vstupneho a to bolo drahe. Ale inak je to len vysklbnutie par chlpov a "zodretie" koe - nezlakni sa - do krvi, zafarbia a daju pod mikroskop. Ak sa stale skriabe treba hladat pricinu :ua: Mne to tiez pripada na alergiu, nezmenili ste nieco, neskusala si urobit eliminacnu potravinovu dietu? Davat len jeden druh potravy - jednozlozkovy isty cas, ci problemy neustupia? O eliminacke tu toho bolo pisane dost, aj ako na to. A treba z potravy vylucit co najviac cukrov, ale teda moj nedostava uz nic z cukru a nejak sa mu stav markantne nezlepsuje aj tak. Takze neviem. To su len teoreticke veci, co som vyskusala aj dodrziavam, lebo dufam, ze pomahaju :heh:
Offtopic: Buchti - keby som bola taka dobra, moj i tvoji drobci by uz ziadne hotspoty nemali :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod renqa » Ned 19.01.2014 20:21

No ja som mu skúsila zmeniť aj granule, z Royalov sme prešli na Trainer Fitness 3, už ich dávam vyše týždňa, ale svrbenie sa nezmiernilo. Dokonca mám pocit, že sa škrabe stále viac. :ua: A má aj začervenané okolo očiek papule, včera sa mu spravil taký červený fľak zvrchu na papuľke - čiže vlastne na nose. Podľa tých príznakov mi to stále viac pripadá ako Demodex. :ua: Možno aj preto nám ten Malaseb nezaberá. Budem mu musieť dať asi spraviť ten zoškrab. Len ma hnevá, že nás takto nechali rok, bez nejakého testu a to tam chodím stále s tým, že neni na tom dobre.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Ned 19.01.2014 23:10

Tak to naozaj sup na ster a trvaj na nom. Ak by nechceli spravit, zmen veta. Akoze ja uz ani psovi do usi nedam len tak nejake kvapky. Najprv ster :ua: Hlavne ak vam to trva uz takto dlho :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod renqa » Pon 20.01.2014 17:24

Len teraz neviem či sa dá ten ster urobiť aj keď momentálne nemá na koži nič? Už aj ten červený fľak na nose dosť vybledol. Iba to škriabanie ma znepokojuje. Na stehne má síce dve lysinky, ale koža už vyzerá byť zdravá.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod pigie » Pon 20.01.2014 17:25

Ak sa stale skriabe, ja by som dala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod paatushkaa » Štv 30.01.2014 17:15

Ahojte všetci :smile:
Mám takú otázku ohladom nášej kríženky . Má tri roky a včera sme s ňou boli u vet. lebo sa posledné dva týždne hrozne škrabala na chrbte a bruchu. Podobný problém sme s ňou už raz mali,ale vtedy jej najskôr na pár miestach vypadali chlpy a potom sa škrabala. Vtedy mala nejakého parazita,tak sme dostali šampón a nejakú tekutinu na kúpanie. Vtedy jej to pomohlo a tie miesta zarástli . Potom cez leto sa znova škrabala na bruchu,zistili jej alergiu na trávu,pichli jej kortikoidy,prešlo to . A včera jej robili stery,ale nič nezistili,tak ju pre istotu odblšili,ale ak to nepomôže tak je to vraj alergia a máme na výber dve možnosti. Buď jej dáme urobiť testy ,ktoré stoja 200€...alebo jej dáme pichať kortikoidy . Vlastne pointa je,že aké sú vedlajšie účinky kortikoidov a či jej to nemôže viac uškodiť?? Ďakujem vám za odpovede :smile: :smile:
paatushkaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Štv 30.01.2014 18:12

Kortikosteoidy majú asi najhorší účinok zo všetkých liekov na organizmus. Áno, možno pomôžu, ale vedľajšíe účinky sú často po čase závažnejšie ako samotná choroba. Určite by som radšej dala 200 eur na intradermálny kožný test ako pchať do psa kortikoidy.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wendy1 » Štv 30.01.2014 18:47

Viki to intradermalny stoji 200 eur? :oo: niekde som citala ze je to najlacnejšia metodà co pri tejto palke mi nepride. Vsak krvné testy stoja okolo 100-150. A nie intradermalny test. Ale opravte ma ak sa mylim. Inac s Tebou Viki plne súhlasím o tych následkoch.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod paatushkaa » Štv 30.01.2014 19:07

Jasné baby,tiež by som jej najradšej zaplatila tie testy ,ale teraz som na materskej,takže tých 200 eur je trochu mimo rozpočet a nemôžem si to dovoliť...viem,je to voči psovi nefér,ale bohužial... :ua: preto som sa chcela informovať o tých kortikoidoch,či z nich nebude viac škody ako úžitku. Nechcem jej ešte viac ublížiť :ua:
paatushkaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Štv 30.01.2014 19:13

Nevravím, že to je zrovna intradermálny kožný test, jasné, že to nestojí toľko. :heh: Písala som to ako prirovnanie, že radšej by som za taký úkon dala takú sumu ako kotrikoidy.
paatushka, je to len na tebe, ako sa rozhodneš... A o aký úkon za tých 200 eur ide?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wendy1 » Štv 30.01.2014 19:40

Teraz som nasla cenu intraderm. testu u MVDr. Duroňa 20 eur. To by sa hadam naslo.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod paatushkaa » Pia 31.01.2014 9:46

To je nejaký test na alergiu za 50€+keď sa potvrdí alergia tak test na tú konkrétnu alergiu a vakcína proti tej alergii. Tak nám to vysvetlila veterinárka. Keby to stálo 20 € tak ani neváham a už tie testy máme...ale 200€ je trochu rozdiel....
paatushkaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Sunny » Pia 31.01.2014 12:39

Ak nie sú financie na takéto testy, skús vcelku overenú domácu metódu - eliminačnú diétu. Keď to dáš do vyhladávania tu na fóre, nájde ti to veľa výsledkov, ako na to.
Čo dostáva pes teraz jesť?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wendy1 » Pia 31.01.2014 13:31

Eliminacna je tiez dobra, len pes musi dostavat ozaj len to co mu ty das, ziadne mlsky a pod.
Este k tomu testu ak by niekto chcel:
http://www.duron.sk/index.php?option=co ... &Itemid=80
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby