Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Štipance na koži

Poslaťod simafibi » Pon 01.07.2013 10:15

Dobrý deň vám prajem, ja som sa vas chcela opýtať či pes môže mať štipance od komára alebo mravca, dnes ráno som ich nahmatala na hrudi približne 10 tvrdých hrboľov a neviem čo to môže byť, zdá sa mi to byť veľa. Už má 5 rokov a ešte sa nám to nestalo...Takže neviem čo to je....prosím poraďte, snáď to bude len banalita...Ďakujem :smile:
simafibi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Štipance na koži

Poslaťod Lula » Pon 01.07.2013 11:14

Kamoška svojmu psovi tiež našla takéto hrboľčeky, ale do druhého dňa ich tam nemal. Myslím, že to môže byť aj od komára ale pokiaľ by mu to nezmizlo skús navštíviť veterinára. Existujú aj prípravky pre psov proti komárom :smile:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: Štipance na koži

Poslaťod simafibi » Pon 01.07.2013 18:09

Ok teda, vyčkame do zajtra, snáď to zmizne, ďakujem za radu :)
simafibi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Monika21 » Pia 16.08.2013 21:22

Slavojka píše:Ahojte,

dneska keď som kúpala svojho psa, zacítila som mu na koži chrastu, najprv jednu potom dve, potom po dôkladnom umývaní som zistila že ich má skoro po celom tele :plac: Strašne mu aj padá srsť. Pri korienkoch v srsti má aj niečo ako lupiny ... Neviete mi poradiť od čoho to môže byť? Alebo ako to ošetriť? Máte s tým niekto skúsenosť? Ranky som mu zatiaľ natrela s Betadine, búdu som mu tiež vydezinfikovala, neviem či to má od bĺch predtým som sa s týmto nestretla. Ďakujem vopred za každú odpoveď.


Ahoj, ja mam bernskeho a ma tiez nieco podobne. Nema chrasty na celom tele, ale iba nad chvostom. Skusala som to potierat repikom, lebo som myslela ze sa niekde udrela alebo ju nieco ustiplo. Svrbi ju to a snazim sa, aby si to nehryzla, kym som s nou v zahrade tomu da pokoj, ale akonahle odidem uz si to hryzie :hmm: Zajtra ideme k veterinarke tak dam vediet co nam povedala :smile:
Monika21
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Barbara » Sob 21.09.2013 13:28

Beny ma kupirovany chvost. Odkedy ho mam tak mu nerastie na chvoste taka husta srst. Ok pripisovala som to jazve po kupiracii. Teraz ako bol ostrihany tak srst mu na jednej polovici (horna strana) rastie pomalsie ako spodna. Ked som sa mu na to blizsie pozrela,tak on tam ma cierne uhry. Miesto nie je mokvave,nesmrdi,neskrabe si to,nekuse si to. Nema to cervene. Tie urhy su ako tie nase na nose. Niektore maju tu ciernu "napln" uplne ciernu, niektore su hnede(asi mladsie).

Stretli ste sa s tym niekto? Ak sa mi podari tak pridam foto.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava


Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod zuzkabluzka » Str 25.09.2013 12:30

Malý sa začal viac vylizovať v oblasti rozkroku. Pozrela som, či tam niečo nemá a objavila som také červené vyrážočky bez hlavičky. Povedala som si, že zrejme alergia na nejaké trávy - však brucho má takmer holé a rád lozí kade-tade. Teraz sa mu tie vyrážky zmenili na hnedé fľaky pripomínajúce ľudské znamienka plus nejaké ešte pribudli. Na niektorých fľakoch sa mu tvoria šupiny. Má to len v oblasti jednej slabiny. Dosť si to vylizuje, i keď mu to zakazujem. Akurát som mu to vydezinfikovala clorexydermom, či ako sa to volá. Ešte mi napadlo, že to môže byť aj prejavom našej alergie. Stretli ste sa už s niečím podobným? Viem, že tieto kožné veci sa neidentifikujú ľahko...
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.09.2013 13:10

Zrejme to bu kontaktné iritačná dermatitída, tj. miestna alergia a niečo. Alebo ma napáda ešte intertrigo - zápal kože v miestach, kde sa otierajú kožné záhyby, tj. môže to byť aj v rozkroku.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod zuzkabluzka » Str 25.09.2013 13:28

Viki, takže v oboch prípadoch zrejme dezinfikovať viackrát denne, že?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.09.2013 17:54

No, skús. Ak sa to nezmení alebo zhorší, tak radšej zbehni k vetovi.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 26.09.2013 15:29

Jasné. Ďakujem. :jop:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 03.10.2013 10:16

zuzkabluzka píše:Malý sa začal viac vylizovať v oblasti rozkroku. Pozrela som, či tam niečo nemá a objavila som také červené vyrážočky bez hlavičky. Povedala som si, že zrejme alergia na nejaké trávy - však brucho má takmer holé a rád lozí kade-tade. Teraz sa mu tie vyrážky zmenili na hnedé fľaky pripomínajúce ľudské znamienka plus nejaké ešte pribudli. Na niektorých fľakoch sa mu tvoria šupiny. Má to len v oblasti jednej slabiny. Dosť si to vylizuje, i keď mu to zakazujem. Akurát som mu to vydezinfikovala clorexydermom, či ako sa to volá. Ešte mi napadlo, že to môže byť aj prejavom našej alergie. Stretli ste sa už s niečím podobným? Viem, že tieto kožné veci sa neidentifikujú ľahko...


Už to zmizlo. :jop: Pravdepodobne to bola nejaká kontaktná alergia/podráždenie, jeho to svrbelo, vylizoval si to, vyrážky sa zmenili na fľaky, prestalo ho to svrbieť, prestal si to vylizovať, zahojilo sa to.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719


Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod Madnesska » Pon 07.10.2013 21:22

stretli ste sa už s takou nejakou vyrážkou červenou na papuľke? má to úplne ako keby na pere takú červenú bobuľku ... vyzerá to trochu ako nedozretý CENSORED :ha: ale neviem čo by to mohlo byť a či to treba nejak riešiť ... bolieť ho to asi nebolí lebo keď som mu to chytala nič mi na to nepovedal :lol:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Pia 11.10.2013 21:01

moj bernak sa vcera zacal okusovat okolo chvosta a dnes som si tam vsimol ako keby male cervene vyrazky co to moze byt a ako mu mozem pomoct..svrbi ho to a vykusujesi srst ale vzdy je vesely ako inokedy..dakujem za pomoc
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby