Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vyrážky, chrasty, fľaky na koži

Poslaťod wer » Pia 13.07.2018 19:19

nerob paniku. :heh: je to vyrazka, resp som vydedukovala, ze asi mazove nieco. a hento je proste zasuseny koniec - to sa tam vzdy urobilo, ked som to odskrabla, pod tym bol maz - taky ten hnusny tuhy blee. pax maval pravidelne na rovnakych miestach - asi troch. niektore brutalne velke - az krater mu tam ostaval po vytlaceni. a obnovovalo sa mu to pravidelne a potom to zas ustalo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod clupko » Pia 13.07.2018 20:29

ja som to este nevidela, tak panikarim :heh: fakt to vyzeralo nechutne. kebyze vytlacim cosi biele, tak ok, vyrazka, ale toto... bleh
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Pia 13.07.2018 21:06

Meggi praskla tukova hrcka asi po dvoch rokoch (spociatku sme ju masirovali, potom sme na nu zabudli) a vysiel z toho ciernosivy hrudkovity humus
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 14.07.2018 7:00

Aris mal v priebehu asi roka tiež pár takýchto divností, bolo to len nahromadené mazivo, ktoré potom jemným stlačením vyšlo. Párkrát sa to vrátilo, vždy na rovnakom mieste, už to tam nemáva, stratilo sa.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Sob 14.07.2018 10:50

Gili sa také robí, ale jej to von nejde, muselo sa už pár krát narezať a presne čierno sivý hrudkovitý hnus.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod MichaelaP. » Štv 11.07.2019 7:36

Ahojte,

pred týždňom sa psíkovi urobili malé červené hrčky na tele a koniec chvosta mu začal krvácať. Veterinár mi povedal, že je to alergia a daj nám injekciu. Cez víkend sa mu hrčky zmenili na chrasty, má ich na pravej strane tela a chrbte. Chrasta sa mu dá odlúpnuť aj spolu so srsťou, ostávajú mu tam potom červené miesta bez srsti. Bola som u veterinára, zhodnotil, že to nie je alergia a dal mu širokospektrálne antibiotiká a povedal, že to bude mykóza. Dnes si mám ísť po lieky a šampón na umývanie, psík má byť v karanténe a deti k nemu ani nesmú a my len s rukavicami. Stretli ste sa prosím Vás s niečim takým?
Prílohy
IMG_0838.JPG
MichaelaP.
Okoloidúci

Poslaťod clupko » Štv 11.07.2019 8:42

a ked to nezaberie, tak nabuduce ten veterinar co tipne? parazity, infekciu,...?
chodte k normalnemu veterinarovi, co nebude hadat, ale spravi normalnu diagnostiku.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 11.07.2019 9:28

Robil ster?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MichaelaP. » Štv 11.07.2019 9:45

vôbec nič nerobil, najprv alergia z jedla, teraz mykóza a karanténa psa bez dajakých podkladov. Dnes tam idem po lieky, antibiotiká a budem sa dožadovať steru.
MichaelaP.
Okoloidúci

Poslaťod wer » Štv 11.07.2019 9:57

chod k inemu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 11.07.2019 9:57

Presne, nevie co robi, to by ti aj ster bol nanic...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Choroby