streptokoky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

streptokoky

Poslaťod Gulino » Štv 02.04.2015 19:08

Chcem sa poradit, lebo uz som zufala.

pes na jesen v novembri bol lieceny na
Dg- E coli hemolyticke, Klostridium perfringers, proteus spp.
Podavane - synulox /amox.+kys.klavularova/
Podavane 5krat injekcne
2 dni tabl.
Potom kontrolny odber trusu- vraj v poriadku.


Teraz asi 2-3 tyzdne pozorujem, ze niekedy je trus iny ako ma byt / napr. oranzovy, alebo maly bobkovity, ale nie je vodnaty, inokedy normalny , potom opat napr. vecer oranzovy a makksi.Davam mu probican a davala som aj Enterro Zoo gel.
Zobrala som trus/zbierala som 3 dni/ na koprologicke vysetrenie.
Po 4 dnoch som tam volala, lebo sa mi neozyvali a vysledok ma sokoval.
Pes ma vraj streptokoka.Ale este vraj nie su urobene vysledky na citlivost.
Pytala som sa, z coho to moze mat, povedal mi, ze z dietologickej chyby.
Vraj hned zajtra treba antibiotika, co som radikalne odmietla, nakolko pes nema ziadne problemy, nema hnacky, ani vracanie, ani teplotu, je aktivny, zravy, pije vodu. A bral mnoho ANT na jesen.
Varim mu od jesene len dietu - morcacie maso uvarene vo vode bez soli, ryzu a mrkvu.
Potom mi lekar povedal, ze ci sme my neboli doma chori, ze to mohol dostat od nas.
Citala som, ze streptokoky sa z ludi na psy neprenasaju, my vraj mame typ A, oni vraj typ G.
Pytala som si, aby mi pripravili na utorok kopiu tej spravy z laboratoria, ze to chcem mat doma, Tak mi to vraj nemozu dat, lebo vraj take vysetrenie je velmi drahe, aj 50 eur a ze oni to robia len tak bocne a nechcu robit problemy tomu v laboratoriu. Vrajk mi oni urobia taky vycucu zo spravy rukou pisany.
Tak tomu teda nerozumiem, nakolko by som zaplatila, kolko treba.
Velmi by ma zaujimal nazor veterinara, ci ludi, co maju s tym skusenost, , lebo raz to ma ako dieteticku chybu a raz od nas?
Potom to , ze nechce ukazat vysledky .dakujem za kazdu podnetnu radu.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: streptokoky

Poslaťod Whip it » Štv 02.04.2015 19:49

Gulino, radim Ti navstivit inu veterinu, lebo tuto nieco nebude s kostolnym poriadkom.
Koprologicke vysetrenie chapem ako vysetrenie parazitologicke, tj. spracujem, supnem pod mikroskop a hladam. Vysledok vie byt samozrejme uz dany den, niektori to nechavaju odstat do dalsieho dna.
Na bakteriologiu sa nezbiera trus niekolko dni....Ak sa da vzorka na kultivaciu alebo na serologiu alebo detekciu bakterialnych toxinov, tak labak VZDY posiela spravu s vysledkom mailom alebo postou.
Dalej, streptokok je beznou sucastou flory a druhy, ktore mozu byt problemove, su E.Coli, Salmonella alebo Clostridie. Nemohla by si to spravit dietologickou chybou, jedine, ze by psik bral ATB take, ze by by porusili rovnovahu flory a tieto invazivne druhy by prerastali.
Museli by ste byt vy ozaj tazko "crevne" chori a mat hodne nizku uroven hygieny, aby pes mohol tiez hnackovat.
Co teda robili, ake vysetrenie ? Nerozumiem. Ked to zistis od nich, tak mi daj vediet, pozriem Ti cennik vsetkych mne dostupnych labakov...osobne si myslim, ze zahmlievaju prave informacie jemne povedane. Raz si platis za nejaku sluzbu, tak mas vediet, na com si.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: streptokoky

Poslaťod Gulino » Štv 02.04.2015 20:29

Dakujem Ti velmi pekne, co psik bral som vsetko popisala v prispevku. Hovorila som len telefonicky, lebo som za 4 dni nevedela, co je s vysledkom koprologie, nevolali, ako povedali, ze budu volat.
Pojdem tam v utorok hned rano. Nechce mi dat kopiu spravy z labaku, vraj to robia bocne a mal by ten v labaku problemy, lebo ak by to islo vraj legalne, mal by z toho problemy. nechapem, ja som nikdy nepovedala, ze nezaplatim vysetrenie, kolko treba normalne so vsetkym.

Psik nema ziadne problemy, len trus je niekedy iny, ako ma byt. napr. rano normalny, na obed taky do oranzova a makksi, ale tvar stolice ma, ani sa v sacku nerozpadne. Vecer, alebo dalsie rano opat normal. Preto som to chcela dat vysetrit, ci nie je nieco v stolici, lebo sme ho naposledy odcervovali v 9/2014, potom bol v novembri chory a po prelieceni vraj odcervovat netrebalo, ze mal vsetko ciste.krmim len tou ryzou a morcacim masom, mrkva a este som sa ho pytala, ze pes ma maly objem trusu, ci to moze byt z toho, ze je ryza lahko stravitelna a preto ma pes maly objem trusu, povedal mi, ze po ryzi by mal byt velky objem trusu, lebo pes ryzu malo travi. tak teda naozaj neviem.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: streptokoky

Poslaťod Whip it » Štv 02.04.2015 20:40

Neviem, ci sa konal nejaky labak vobec...nerozumiem, komu by malo pomoct, ze nieco robia "bokom". To akoze davaju nejakemu cloveku peniaze do vacku, alebo ako by som to mala chapat :pac: .
Skor mi to pride, akoby nic nikam odoslane nebolo a vysledky si narychlo vymysleli a samozrejme, ze to nikde na papieri oficialne nebude...Boh vie.
Po prelieceni robili koprologiu, ked prehlasili, ze je vsetko ciste ? Lebo bakterie a parazity su dve rozlicne veci, na ktore platia ine terapie.
Maly objem by som nebrala ako nieco zle a ta oranzova farba moze byt z tej mrkvy. Pokial nema hnacky alebo sa inak nema zle, dala by som spravit len tie parazity a inak ho netrapila, ak by vysli negativne.
Viem, ze si tu uz problem opisovala nedavno, no nepamatam si - skusala si aj nejaku granulovu dietu ? Ak ano, ako na to reagoval ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: streptokoky

Poslaťod Gulino » Štv 02.04.2015 20:49

Dakujem za rady, mam velmi zmiesane pocity z tej ambulancie, som z toho dost smutna, ze tu uz fakt nikde neide o zdravie, ale len o prachy.

Granule neje uz roky, nakolko od narodenia mal s granulami problemy, preto po eliminacnej diete presiel na varenu stravu, roky sme mali uplny pokoj, ziadne problemy, len na jesen sa to teraz vyskytlo a taha sa to dlho.

Ano po prelieceni som niesla trus a opat som ja asi po 5 dnoch volala, ze ako to dopadlo, vraj vsetko OK, ze je to ciste. tak som, ako laik verila lekarom, ze je to tak.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: streptokoky

Poslaťod Whip it » Štv 02.04.2015 21:34

Jasne. A tu varenu stravu doplnas aj o nejake mineralne a vitaminove doplnky ?
Ak mas moznost ist na veterinu v pripade choroby inam, tak to prinajmensom zvaz :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: streptokoky

Poslaťod Gulino » Štv 02.04.2015 21:57

Dakujem za rady, urcite ti napisem tu do temy v utorok, ked budem vediet o co sa jedna, som aj ja zvedava. Samozrejme, davam mu multivit.tbl.+ denne biely jogurt, len 2PL.je to maly psik. Bude mat o mesiac 7 rokov. teraz som ho bola este dat vyvencit, aby to v noci nemusel drzat a zacitil fenku, no ako mladik :)
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: streptokoky

Poslaťod Gulino » Uto 07.04.2015 13:52

poslala som ti SS. dik.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338


Späť na Choroby