Nádcha, sople, kýchanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nádcha, sople, kýchanie

Poslaťod mctom » Štv 05.06.2008 10:52

zdravím všetkých psíčkarov. mám s tým svojím jeden menší problém. asik dva dni mám pocit akoby nadmerne kýchal (alebo ako too nazvať). môže to byť nádcha alebo má niečo v nose? čo s tým?pls help :nwm:
mctom
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Nádcha?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 05.06.2008 19:20

výtok z nosa, zmena správania sa, opuchliny na tvári, výtok z očí...
príčín kýchania a jeho následoku (viď hore) môže byť viac. maminkyn krysařík teraz tiež viac prská, lebo kvitne tráva a šteklia ho tie semiačka v nose. Aj WHWT je nízky, takže môže mať ten istý problém.
Ale ak by si pozoroval vyššie spomenuté sprievodné znaky, je na mieste vyhľadať veterinára. Môže sa jednať o cudzie teleso v nose, alergiu, alebo naozaj prechladnutie. Myslím že nič z toho nieje dobré zanedbať, najmä do budúcna. Problémy sa časom len nabaľujú.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Nádcha?

Poslaťod Silwuska » Uto 15.07.2008 19:39

Nevedela som kam to slahnut, ale mam hnusne zapalene mandle, rikam tomu mandle jak melony :ach: , nemozem to nejako preniest na bubakof?? hlavne ked mal maly problemy s tou laryngitidou a tak :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Nádcha?

Poslaťod maggie » Uto 15.07.2008 22:20

ja teda neviem ci sa prenasaju nejake pliagy aj z ludof na peskof ale tak ja myslim,ze pokial na nich nebudes prskat a nedavas si s nimi jazyckove :lol: tak by to malo byt v pohode.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Nádcha?

Poslaťod Amaguk » Uto 15.07.2008 22:22

Silvue, nepotesim ta, ale mozes
nam vetoch povedal, ze pes dokonca skor chyti nieco od nas, ako my od neho :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Nádcha?

Poslaťod Silwuska » Str 16.07.2008 6:47

fiha... :ach: no nist, aspon od nich budem mat chvilu pokoj...postara sa mala segra :lol: :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Nádcha ?

Poslaťod ess » Str 16.07.2008 17:13

nieco sa "chytit" da od psa nieco moze pes "chytit" od teba....prenos je mozny, nie je vyluceny...
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Nádcha ?

Poslaťod Phoebe-lubipapat » Štv 28.08.2008 8:02

Na toto som sa pytala vetky, ze ci moze psik odomna chytit nadchu. Vravela, ze je to mozne, ale z eskor chripku ako nadchu. Momentalne ma chytila nejaka nadcha a krpata si zmyslela prave teraz, ze mi bude v noci funet do tvare. Mi to pripada akoby sa snazila to vytiahnut zo mna na nu. Inak zacala nejako kychat a tak divno vyfukovat a cim dalej, tym castejsie a dneska aj opat vracala (mala v pondelok s tym problemy). Ale je ziva, chuti jej dietka, len menej pije. Dufam, ze bude ok, zajtra cestujeme.
Och, nech uz je viiikkeeeend!!
Phoebe-lubipapat
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Nádcha ?

Poslaťod Nia » Pia 19.09.2008 19:38

noo aj moja segra je momentalne nejak nachcipana, tak sa bojim ze krpec to chyti, i ked ja on prelezal 3 tyzdne pri chripkovych ludoch a nic mu nebolo..neviem teda ako to je...
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Sopel u stenata

Poslaťod misooo » Ned 28.09.2008 17:58

Zdravim chcel by som sa spytat,mam 4mesacne steniatko Rhodezkeho Ridgebacka a som uz tak 2 tyzdne prechladnuty a dnes zacal malemu pri kychani vyliezat sopel.Mohol nieco odomna chytit?Ako to dat do poriadku?Obmedzit nateraz vychadzky a davat mu nejake vitaminy jablko,cesnak atd?Alebo ist s tym vetovi?Vdaka.
misooo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Sopel u stenata

Poslaťod Vikiki22 » Pon 29.09.2008 14:53

Hmmm... teoreticky tvoj hafan mohol aj od teba niečo chytiť. Aj ja som už tak pár krát dopadla so svojimi. Ale u mojich to potom prešlo bez problémov, boli v teple, nebehali po vonku veľa a boli OK. Ale keď je prechladnutý už 2 týždne a ak má aj horúčku (neviem, či mu bola meraná), určite by mal ísť k vetovi. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Sopel u stenata

Poslaťod Whip it » Pon 29.09.2008 15:22

Nema ziadne ine problemy?Myslim kasel, kychanie a pod.?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Sopel u stenata

Poslaťod Tatiana » Pon 29.09.2008 16:54

so stenatom vzdy k vetovi,je jedno ake priznaky ma,ak je podozrenie na problemy nevahat :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Sopel u stenata

Poslaťod misooo » Sob 04.10.2008 8:10

Aha,vdaka za odpovede uz mu to preslo mal to len 2dni menej chodil von a pridaval som vela zeleniny do jedla+chrumal ovocie a ostanem pri tom zrejme celu zimu lebo je taky nejaky citlivy na chlad.Som zvedavy co bude robit ked bude vonku -5. :nwm:

Vikiki22:Prechladnuty som bol 2 tyzdne ja,nie stena,horucku neviem ci ma on je stale taky nejaky horuci ale psi maju myslim normalnu teplotu az okolo 38-39.Btw ako mu ju vlastne zmeram v TV som videl ze mu nacpu teplomer do zadku ale to asi nieje klasicky teplomer co mam doma?To bude asi ta rychlobezka ci jak sa tomu nadava,nie?
misooo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Sopel u stenata

Poslaťod calwen » Sob 04.10.2008 8:17

Inak na zvysenie imunity mozem odporucit sirup Plerasan V. Da sa davat aj preventivne aj pocas choroby. Mne zvykol pes obcas kaslat-nasadili sme Plerasan a skorocelovy sirup a do dvohc dni bol ok :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Choroby