Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod invader196 » Str 09.01.2013 18:54

Pekný deň,
Pred mesiacom sme si zaobstarali psíka, ktorý má "vraj" 2 roky. Majiteľ psa nám k nemu nedal ani len oČkovací preukaz, čiže keď povedal že bol očkovaný naposledy toto leto nemusí byť pravda, no nevylučujem to. Každopádne po privezení k nám domou som ho "ubytoval" v búdke, ktorú máme vo voliére. Prvé tri dni vrčal, a bál sa nás no postupné zoznamovanie sa ukončilo akékoľvek hádky medzi nami a psík sa pri nás cítil dobre. Celý deň bol pustený, behal po dvore, prechádzali sme sa... A asi tak o 3 týždne začal polihovať, kráčal len ťarbavo so sklonenou hlavou... Mysleli sme si, že psík je prejedený, lebo stále mal čo jesť a zožral v podstate všetko. Prikročili sme k diete, kedy dostával žrať 2-3 krát do dňa, granule a vodu, niekedy mlieko. Myslel som si že vonku mu je zima tak sme ho premiestnili do kotolne, kde je asi tak 15-19 stupňov keď sa kúri, čo myslím nieje také zlé. O 3 dni zase osmelel a vyzeral akoby sa mu nič predtým nestalo, zase kopec energie, aportoval, behal za loptičkou, skákal... A o 2 dni ho to postihlo zase. Vlastne to má až doteraz. Síce sa pohybuje, no veľmi pomaly, dokonca často zastane a aj 10 minút vydrží stáť na mieste a pozerať "do blba". Aj dnes to tak bolo. Chvostom hýbe keď som pri ňom ale keď sa vzdialim prestale. Dokonca niekedy keď som pri ňom prestane vrtieť, ale to málokedy. Chuť do žrania je tak 2 krát do dňa, aj to vyzerá že je nasilu. Veterinár na ňom nezistil nič, odmeral mu teplotu, pichol 2 injekcie, prvú na povzbudenie a druhú na tráviace ťažkosti, keďže mal po príchode k nám hnačku. Tá však skončila a už sa neobjavuje. Dal som mu 2 odČervovacie tabletky, červy som v stolici nespozoroval, možno tam boli možno nie... Keď ho vezmem na prechádzku trošku ožije, možno preto že musí označkovať cestou 10 miest :ach: . Inak keď ho pustím na dvor, ktorý máme fakt dosť veľký aj pre 10 psov, úplný nezájem. Kráča zamnou, keď niečo robím, potom zastane, kuká doblba, hlava sklonená, dokonca si už na moj príkaz ani nesadne. Asi s tým má problém. Ľahne si tiež len keď musí spať alebo niečo podobné... Trasú sa mu zadné nohy a šklbe mu trošku hlavou, neviem či si to len ja namýšlam ale podľa mňa to tak je. Ja chcem psa ktorého som mal pri kúpe! Živého, štekajúceho, vrčiaceho a hlavne šťastného a zdravého! Veterinár na ňom nič nevidel tak mi už ostávate iba vy, pomožte mi prosím ja si fakt už neviem dať rady. Žiaden pes predtým mi toto nerobil...
mimochodom ide o Anglického kokera.
invader196
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod meridia » Str 09.01.2013 18:59

tak zkus jiného veta,,v pořádku ten pes asi nebude..napadá mě problém s páteří? :otaznik:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod Margita » Str 09.01.2013 19:04

ja ti moc neporadim,ale nejde mi do hlavy jedno
a chcem psa ktorého som mal pri kúpe! Živého, štekajúceho, vrčiaceho a hlavne šťastného a zdravého!

ked si chcel takehoto psa,preco si ho este k tomu kupil,cize si dal peniaze,niekomu pochybnemu , a pravdepodobne ani nezaockovaneho?
mojmu psovi ke ddlhsie stoji tiez sa mu trasu zadne nohy,a tiez ma obcas ze stoji a kuka do blba,ma uz 12rokov ale stal a kukal do blba aj ked bol mladsi,ale to mal take znamenie aby som ho nasledovala,lebo niekam chcel ist
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod invader196 » Str 09.01.2013 19:18

ja som zaň nedal peniaze, bol zadarmo. Veľmi pekný psík s veľkým srdcom... A ten majiteľ bol taký, že som rád že mi ho daroval pretože on tam býval v blate asi celé 2 roky, uši mal také polepené, že sa nedali umyť. Teraz ich má ostrihané (zatiaľ len konce), celého som ho plánoval strihať až cez taký apríl-máj keď sa oteplí a srsť mu bude zbytočná. A keĎ mu dám "nasilu" hore hlavu tak nekvičí ani nič, takže ten chrbát... no neviem. Napíšem ešte jednu zaujímavú vec. Keď sme mali ísť do veta, zase sa nejak pozbieral, možno preto na ňom nič nevidel, ani teplotu nemal. Možu psi naraz osmutnieť? ale bolo by to maximálne divné po 3 mesiacoch s nami osmutnieť za povodným majiteľom. Snažím sa to tu popisovať dosť podrobne a myslím že keby som ho zase zobral do veta, zase by mu nič nezistil... Možno má nejaký psychický problém, možno mu "preplo" alebo ja neviem... Keď sa šiel minule poškrabať labou, ani ju nevládal zdvihnúť alebo mu v tom niečo bránilo. Keď sa snažil popreťAHovať sa po spánku, až zaskučal, že sa mu to nepodarilo.
Ešte sa mi stala jedna vec, keď mu niekedy hodím loptičku nedoniesie ju ale ide ju niekam položiŤ. Naposledy bežal do prednej záhrady a prišiel bez nej... V záhrade som ju nenašiel- je možné že ju zožral??? Ale stolicu má normálnu tak fakt neviem ... som beznádejný dokonca som už rozmýšlaľ či nemá rakovinu alebo niečo podobné.
invader196
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod lila.claire » Str 09.01.2013 19:21

vyšetriť krvný obraz + komplet celého psa... na nejakej normálnej klinike.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod Margita » Str 09.01.2013 19:26

odkial si?ze by ti niekto mohol odporucit konkretneho mvdr
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod invader196 » Str 09.01.2013 19:29

Som z Oravy. Vraj je vet v Nižnej, tam som bol, a v Tvrdošíne, tam som raz bol a pripadal mi ako taký provizorny lekár neviem či mal vobec nejakú ambulanciu alebo niečo.
invader196
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod meridia » Str 09.01.2013 20:45

Keď sa šiel minule poškrabať labou, ani ju nevládal zdvihnúť alebo mu v tom niečo bránilo. Keď sa snažil popreťAHovať sa po spánku, až zaskučal, že sa mu to nepodarilo.

hele to fakt vypadá na nějaký ortopedický problém..nohy,páteř... s vetem bohužel neporadím,ale jistě ti někdo dá nějaký typ,určitě s ním jdi! Podle toho co píšeš si vytrpěl celkem dost, zaslouží si lepší život..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Nevládnosť, sklonená hlava..

Poslaťod adamorga » Štv 10.01.2013 11:19

Ahoj opakovane som si čítala problém psíka neviem ale stále mi niečo hovorí či tam nie je problém s uškami a začínajúca epilepsia.Určite by som vyhladala skúseného veterinára a to je pre mňa MVDr. Fága v Trnave. Já viem je to dosť ďaleko ale myslím si že určite by ho tam kompletne vyšetrili. Samozrejme treba tam najprv zavolať a dohodnúť termín. Možno tam strávite celý deň stým treba rátať . Pekný deň. :ahoj:
adamorga
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod Sunny » Pon 21.01.2013 18:26

Invader na Orave skús http://www.vetandrejcak.sk/ - majú komplet vybavenie, psíka ti tam určite vyšetria. To kňučanie pri naťahovaní, nechuť do pohybu, atď... to nebude smútkom psa, to bude nejaký zdravotný problém.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod Pati Kiki » Uto 05.08.2014 16:28

Ahojte. Mám doma fenku kríženka má 27 mesiacov a cca posledný mesiac je taká že keď chcem aby behala alebo sa trocha viac hýbala po takých 2-3 minútach už nevládze prechádzky v poho ale inač. Či to je kondičkou, teplom, nejaká choroba? Prosím radu. Ďakujem :no:
Pati Kiki
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.08.2014 17:14

Môže to byť aj kondičkou, aj teplom, aj nejakou chorobou najskôr pohybového aparátu. Ťažko presne povedať cez net.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod wer » Uto 05.08.2014 17:18

alebo zlou motivaciou... ;)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod elfinka » Str 19.11.2014 14:12

Zacalo mi vrtat v poslednej dobe hlavou - prcek je stale lenivec. Ked ideme do vybehu, tak 2-3 minuty sprintuje so psami jak sialeny, a potom si lahne a uz sa mu nechce. Ked sa tahame o lopticku, tak sa somnou tak 20 sekund ponatahuje, a potom ako ho necham prvykrat vyhrat tak uz na druhy krat drzi strasne slabo. Detto pesek, prvy zakus pekny silny, druhykrat uz mu to z papule vytiahnem ked potiahnem. (A ked sme chodili na obrany, tak sa dalo len na 1 kolo, lebo druhe stalo VZDY zaprd, uz nemal zaujem)
Ako keby ho proste ziadna cinnost nezaujimala natolko, aby jej venoval viac ako minutku-dve, potom je to uz nuda.
Alebo ako keby mal trosku energie, tu do hry da, a potom uz nema tak si lahne.

A tak teraz neviem, hladat v tom zdravotny problem? Ked tak co by mohlo mat podobne prejavy?
Inak sme vonku 3h denne, zvlada aj 2-3hodinovy pesi vylet, aj ked je v utlme tak na privolanie zvykne nadsene prisprintovat, netvari sa ze by mu nieco bolo. Len ta vydrz proste, ziadnu nema, u ziadnej cinnosti ktoru robi (okrem asi nuchania :heh:) neni schopny vydrzat dlhsie a vsetko ho velmi rychlo prestava bavit.
(a nasledkom je napriklad, ze teda so znudenym psom idem z prechadzky, lebo sak sa tvari unavene a so psami ani somnou sa uz hrat nechce, a potom vecer mi skace po hlave, ze este nieco chce robit, ze este neni cas spat)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Poslaťod hriva » Str 19.11.2014 15:28

Čo ja viem. Mne to nepríde ako zdravotný problém. Ako písala wer aj vyššie podla mňa slabá motivácia do tých činnosti.
Keď niečo psa silno baví ide aj cez bolesť a nejaké zdravotné problémy.
Môžeš skúsiť zvyšovať kondicku keď máš pocit že nevládze. Na to je super od jari do jesene plávanie. Teraz by som skúsila klus pri bicykli. Ak neni pes mod mladý.

Alebo nacas zatrhni cvicak, lopty, peska. ..Možno má toho moc, ja vidím napr ze stačí keď peska vytiahnem raz za týždeň, keď chcem aby to malo super prejav. Lebo keď je toho vela sa to môže zunovat. (To u nás neplatí o lopte, to sa asi nikdy nezunuje :ach: )
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby