Apatia, únava, lenivosť, spavosť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 20:42

presne tak.
trafila si klinec po hlavičke.
ako tu raz tuším darley citovala, povedal profesor jednému študentovi:" študente, nečtete tolik, to plete."
čím viac toho viem, tým viac katastrofických scenárov ma napadne :pac:
no hádam bude sherrinka OK
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod Rika » Sob 31.05.2008 20:44

:heh: no veru, minule mama mojho suseda sa zlakla, ze ich bigel ma epilepticky zachvat, lebo behal v spanku :haha:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: akási celková apatia

Poslaťod Van » Sob 31.05.2008 20:47

Nemesis, skontroluj jej sliznice, pozri na dasna, ci ich nema prilis svetle alebo naoapak velmi prekrevene oproti normalu a osahaj ju, ci nie je velmi horuca.....moze to byt od nevinneho, ze jej len zle travi kost cez prehriatie (pripadne upal, ale to skor to prehriatie) az po otravu...prehriatie moze byt aj ked psik nie je na priamom slnku...
...v kazdom pripade,ak by sa to zhorsovalo (viac peny, zmena sliznic, pripadne vracanie, hnacka/zapcha a malatnost), tak veta cim skor...nemas moznost ju mat v noci pri sebe, aby si pripadne vedel, co sa deje?
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 20:55

preháňate ma ale pôjdem rád..čo pre ňu nespravím...
skontroloval som ju, okrem toho, že som celý zaslinený, ďasná v pohode, normálna farba, teplota podľa môjho sdubjektívneho názoru taká ako vždy..nie je horúca ani studená...
sliznice...čo tým myslíš? ňufák?
je taký teplý, nie horúci, a vlhký.
myslím, že už v pohode.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 21:12

teraz som ju očekoval do tretice, a nenašiel som nič podivného. :nwm:
možno fakt z toho tepla si blivla...
a von je už tma, takže nevidno, či kadila.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod Van » Sob 31.05.2008 21:23

Fraga píše:Sliznica pokrýva vnútorné priestory orgánov a taktiež aj vonkajšie priestory dutín. ... :no: Rika asi myslela uzliny :no:

ano, fraga dobre vravi...sliznice som myslela dasna, gambi z vnutra pripadne viecka z vnutra (ked natiahnes viecko, vidis akej farby to tam ma) ale najcastejsie sa to kontroluje na dasnach, tam najskor vidis problem...podla farby a podla toho ako reaguju na zmacknutie (zmena farby atd.)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Sob 31.05.2008 21:27

farba je normál.
všetko v poho.
uvidíme ráno.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: akási celková apatia

Poslaťod NemesiS » Ned 01.06.2008 8:04

teraz som bol sherry skontrolovať, našiel som jednú tvrdú stolicu a jednu hnačku.
takže to z nej vyšlo všetko. no aspoň že je to von.
na raňajky dostala diétu, 3 suché rožky....
no keď ich zjedla, blivlo sa jej slín aj rožku....je to normálne? :oo:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Lenivost

Poslaťod Davidian » Uto 03.06.2008 11:00

Hello, pes mal zranene labky, a rok nemohol poriadne behat, lebo si odrapil pazure a sa to hrozne dlho hojilo, uz je to ok, ale pes medzitym zlenivel a trosku pribral, a ked s nim len malo chodim, sa unavi a tvari sa ze chodza je pre nho fyzicke utrpenie, a sice ide ale pomaly, ma 5 rokov a pred tym, behal naozaj dobre, teraz sa mu nechce, len ked vidi macku.. Ako mam ist na to aby som ho motivoval, ked sa mu nic nechce..? Mam najprv nechat psa schudnut a potom ho nutit sa aspon prechadzat..? Neviem si s tym rady.. Poradte mi.. Lebo nezda sa mi ze by mal bolesti, alebo tak, proste len sa mu nechce..
Davidian
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Lenivost

Poslaťod Ivanka.P » Uto 03.06.2008 12:00

No molosy /hovoríš o AD/ v 5 rokoch sú už taký pohodlní :lol: ale je to tým, že pribrala po tom zranení. Tak skús zmeniť stravu na menej kalorickú a postupne pridávaj záťaž - tým myslím prechádzky, hry s loptičkou, teraz je aktuálne plávanie . . . Ono sa to trošku zlepší :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Lenivost

Poslaťod Bibiana » Uto 03.06.2008 12:51

Suhlasím s Ivankou- dávať pozor na žraničku a záťaž postupne zvyšovať.

Offtopic: A Ivi, no teda, AD ako ktoré :lol: Moje bude mať šesť a má viac elánu a temperamentu ako niektorí iní mlaďasi :ha: No dobre, ja viem, že na výstave len ležal, ale tak čo má robiť :joint:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Lenivost

Poslaťod Ivanka.P » Uto 03.06.2008 13:24

:offtopic: ja to beriem podla Rity, lebo ona rada poleháva a ak pobehne a zašteká, tak to má pádny dôvod, viem, že niekto ide. Zato susedov NO šteká a behá furt a nič sa nedeje :lol: Ale to len tak zovšeobecňujem - nieje to pravidlo.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

nemecky ovciak - malatnost

Poslaťod marinnnaa » Štv 26.06.2008 23:10

Presla som si spominane choroby na fore, ale nic konkretne som nenasla. Nasa fena je akasi malatna a znudena, moze to byt kvoli tomu, ze ma na starosti 8steniatok a je len unavena? ma taky smutny pohlad, no stale chut na hranie. Dost jej slzia ocka, pohybuje sa v blizkosti prerabaneho domu a teda je tam dost prachu, mohlo by to byt tym? okrem granul jej kvoli steniatkam davame aj kravske mlieko, nie kupovane, ale priamo zo zdroja:-) zrat jej chuti, pitny rezim je tiez dodrzany.. co myslite? na co by som sa mala zamerat, aby som si bola uplne ista, ze nieco nie je v poriadku?
marinnnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: nemecky ovciak - malatnost

Poslaťod Silwuska » Pia 27.06.2008 8:28

Ake granule???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: nemecky ovciak - malatnost

Poslaťod Efa » Pia 27.06.2008 8:30

kedy rodila? boli ste s nou po porode u veterinara? ma zvysenu teplotu?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby