Úpal, prehriatenie, horúčavy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 23.06.2008 18:24

osvieženieeee
Obrázok
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Nia » Pon 23.06.2008 19:50

tak my mame tiez problemy s horucavami...on priam uz umiera...pritom az tak vela chlpov nema...ale proste jemu je "nekutocne" teplo. vyjde von...rychlo vsetko ocika, pobezka troska a uteka dnu na studenu dlazbu...niekedy mi pripada ako nejaky horsky pes, ze neznasa teplo a dychci takmer stale....pije dost, tak mam uz taky pocit ze vyplazuje na mna jazyk zo zvyku...aj ked je vnutri...stale ma jazyk vyplazeny
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Mackie » Uto 24.06.2008 10:05

tak vcerajsia ryza na veceru bola uvarena vo veeeelkom mnozstve vody.. vsetko vychlipala a este aj misku s vodou dorazila
skusala som ten mokry uterak na krk, nepacil sa jej, zhodila ho, ale potom ho pol hodiny oblizovala, takze tiez dobre :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Amaguk » Uto 24.06.2008 10:25

Ulfheiðr píše:osvieženieeee
Obrázok


Uzasneee foto. Vyzera tam ako nejaka morska panna :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod kikula22 » Str 25.06.2008 7:02

My ked sme dnu tak mame napustenu vanu asi tak jemu po clenky. A on tam vzdy skoci a tam sa chladí. Vonku tiež ked najde kaluž alebo menší potočik tak si tam lahne natiahne zadne aj predne nohy a uz len z blata kuká. :lol: Ho musim odfotit ake je to zlate.. :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod mon » Str 25.06.2008 9:22

mam problem asi ako vecsina majitelov psa....toto teplo je strasne nie len pre ludi....mam problem...faninka vecer nejako podivne chrci pri dychani a nechce pit...chaldim ju vlhkym studenym uterakom ale dajako to nechce pomoct....co mam robit??? pysala som to aj v inych temam lebo az teraz som si vsimla ze je tu aj tato (ja trubka :pac: ).....poradte mi co mam robit???...dakujeeeeeeeem :smile:
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Linduska » Str 25.06.2008 10:23

no nasich pustame dovnutra, je tu dost chladna dlazba a lezia na nej cele dni.. a vecer ich ochladim vodou... celkom dobre to zatial prekonavame
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Amaguk » Str 25.06.2008 11:05

mon, v prvom rade ju vobec nepustaj na slnko, nech je IBA v tieni, ak moc dychci, musis ju ochladzovat stale, na zatylku, uskach, bruskach labiek
ked nepije, uvar je uplne slaby kuraci vyvar - staci len trochu obvarit napr. 1-2 kuracie trupy (nesolit, nekorenit !) a daj jej ho VLAZNY vypit
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Efa » Str 25.06.2008 11:11

v zaklade si treba uvedomit to co kdesi spominala MON ze suka ma problemy so srdcom, takze v tomto pripade moze ist aj o chrcanie sposobene srdecnou nedostatocnostou, ci sprievodnou vodou v plucach, takze ochladzovanie v tomto pripade nemusi mat zelany efekt! Uz niekolkymi ludmi (mnou vratane) jej bola odporucana navsteva veterinara, ktory by jej mal spravit poriadne vysetrenie srdca a na zaklade vysledkov zrejme aj nasadit potrebne lieky. Je vsak otazne co si z toho mon okrem seba :kak: alebo seba :plac: vezme ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Amaguk » Str 25.06.2008 11:16

efa, mon tu zoparkrat spomenula, ze u veterinara boli a ze ten odporucal ochladzovat :no: (teda, dufam, ze nas informuje pravdivo)
je zrejme, ze suckine problemy su spojene s jej zdravotnym stavom, ochladzovanie vsak treba odporucit v kazdom pripade, bez ohladu na to, ci je dychavicnost sposobena srdcovymi tazkostami!
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Silwuska » Str 25.06.2008 11:53

Offtopic: JJ aj u nas na dedine chodia ludia "veterinarovi"...je to vyuceny masar a na druzstve kastruje prasata :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod catchy » Str 25.06.2008 12:50

ako mam prinutit chlpaca, aby pocas tychto horucav, vypil viac vody? za den vypije asi tak 2dcl vody...ked si namocim prst tak to mi oblizujue, ale inak sam nevypije vobec...ked prideme z prechadzky jazyk ma vyplazeny niekde az pri nohach ale nenapije sa vobec...raz za den... :nwm:
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Amaguk » Str 25.06.2008 12:55

catchy, ved citaj, uz niekolko krat tu bolo spomenute podavanie slabeho masoveho vyvaru :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 25.06.2008 13:46

Je vhodné, aby v rám ci ochladzovania pes doma ležal na mokrom uteráku? Myslím tým dlho, nie pár minút. Nemôže z toho začať cikať kocky? (nás sa to netýka, však viete že do vody patrí ryba a nie môj pes... :ha: ), ale myslím, že práve toto ležanie je dosť často používané. Tak ma zaujíma, či to je košéér.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes a horúčavy

Poslaťod Amaguk » Str 25.06.2008 13:49

asi to moc vhodne nie je
nie kvoli kockam, ale kvoli moznemu zapareniu srsti, koze :nwm:

Inac, predavaju take specialne chladive deky, ale su drahe ako prasa
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby