Pitný režim - pes pije veľa/málo

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nadmerné pitie vody

Poslaťod dedo » Str 30.04.2008 6:17

Moja sucka AB,ktora ma 10 mesiacov, nadmerne-podla mna pije vodu.
Nezalezi na vonkajsej,alebo vnutornej teplote ani mieste kde sa nachadza/vnutorna, alebo vonkajsia voliera/koterec/.Obdobne, ani na skladbe stravy,pije aj po cistej zelenine.
Veterinar mi povedal, ze ma nedostatok soli a tym aj vylucuje tekutinu z tela a tuto potrebuje doplnit.
Aku mas skusenost??? :nwm:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Amaguk » Str 30.04.2008 8:41

kolko je to nadmerne? Moj napr. vypije denne okolo 2 litrov - plus, minus

o nadmernom piti z nedostatku soli som este nepocula - skor to byva presne naopak :nwm:

nadmerne pitia moze to byt signalizovat vselico - napr. aj cukrovku :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Lucifer » Str 30.04.2008 9:06

...alebo poruchu funkcie obliciek...Ja by som to radsej na Tvojom mieste konzultovala aj u nejakeho ineho veterinara :yes:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Silwuska » Str 30.04.2008 9:35

No ono sa ti to mozno len zdat. Lebo moje potvurky tiez piju viacej, ale uz byva aj teplejsie, takze to zato...ale tak preistotu asi skus este ineho veta...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod maggie » Pia 09.05.2008 2:44

no ja som mala s mojou opacny problem,teda sa mi aspon zdalo,ze pije malo...vetos mi povedal,ze pes proste pije kolko potrebuje a ze to netreba velmi riesit...ja si myslim,ze pokial normalne cura,normalne sa sprava,zerie atd,tak z toho netreba robit velku dramu,ale samozrejme asi by som to nechala preverit vetosovi,moze byt za tym aj nejaky vaznejsi problem...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 09.05.2008 11:02

S nedostatkom soli sa mi to tiež nezdá, skôr nadbytok... našej Cathy som raz kúpila prasiatkovú paprčku - netušila som, že bola nasolená. Celý večer pila - asi 4 litre, v noci sa pýtala von, kým som vstala, pocikala sa pred dverami chudera. Normálne pije najviac asi 2 hodiny po zjedení granulí, ja si predstavujem, ako v nej pučia a teším sa, že budúci týždeň už budem vyvárať mäsko. :lol:
Istota je istota, ak pije naozaj veľa, veľa, skús sa poradiť s iným veterinárom, či nemá rozhodené vnútorné prostredie.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Linduska » Pon 12.05.2008 19:20

aj ja chcem vediet kolko je to nadmerne lebo moji vypiju asi tiez dva letre
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Sunny » Str 28.05.2008 8:46

Pridávam sa s otázkou - kamarátova fenka (tak 10 mesiacov) začala v posledných dňoch veľa piť. Oveľa viac ako doteraz a nadmerne močí. Pred tým nebol problém, vydržala s venčením von, teraz ciká kdekoľvek po byte, aj keď vie, že je to zle. Dnes poobede idú k vetovi. Viem, že sa oteplilo, aj moji psi viac pijú, ale nemajú problém vydržať von. Na čo sa zamerať? Obličky? Nikto tu tuším spomínal cukrovku? Predpokladám, že nechať zobrať krv. Ešte nejaké nápady? Viac hláv viac vie... Ďakujem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod schnauzee » Str 28.05.2008 23:19

moze to mat vela pricin, urcite treba pozriet mocove cesty, oblicky, aj cukrovku je dobre vylucit. My sme mali taky isty problem, bol to zapal obliciek. Bolo teplo, tak peso vylihoval na dlazbe. Nastastie sa to pekne poriesilo antibiotikami a po dobrati sa poblemy stratili.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Nadmerné pitie vody

Poslaťod Sunny » Štv 29.05.2008 8:39

Ďakujem. Hafanda bola včera u veta - teraz ju majiteľ vonku naháňa s miskou a snaží sa odchytiť moč :heh: Veterinár to tiež tipuje na zápal močových ciest, uvidí sa, čo ukáže rozbor. Ak nič, tak odber krvi. Dúfam, že je to len zápal močáku, obličky nie sú sranda :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Pitný režim - pes pije veľa/málo

Poslaťod Rika » Pia 30.05.2008 13:43

Neviem co to moze byt a co s tym robit. Biggy uz od mala strasne malo pije. Bojim sa toho hlavne v letnom obdobi a na pretekoch, treningoch. Na pretekoch ju vzdy musim nutit, nasilu jej tu vodu nejak dostat do papulky. To iste plati doma.
Teraz zacalo byt velmi teplo, chodi sa vyhrievat na zahradu,... aj vcera mala velmi suchy nos, uz sa jej akoby zacinal supat. Aj ked si ideme zabehat, vrasi sa uplne unavena, bachne sa na parkety aby sa ochladila ale vobec sa nechce napit a ked k nej dam misku, bude este aj utekat. Moze byt aj neviem ako smedna a ona sa nenapije.
Po operacii bol tiez problem, ze sa bala nerezovych misiek :ach: . A vacsinou ked uz aj pije obycajnu vodu, tak bud naprsanu z lavora alebo v zime stale vyziera sneh. Mnoho krat ide na zahradu len kvoli tomu :ach: .

Ked jej dam do vody trosku vyvaru a pod. tak vychlipe aj celu misko, ale to sa neda robit vzdy, vsade a vecne :ua: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Slaby pitny rezim

Poslaťod NemesiS » Pia 30.05.2008 13:46

chápem ťa rika.
vyzerá to na blbý problém, no neviem, či je to vážne, keď je takto od mala.
ešte ti v lete neskolabovala?
tvoja bíglica má už podsadu von, kryciu srsť krátku a navyše iba málo čiernej.
takže jej ani nie je veľmi horúco, keď sa chodí ešte aj vyhrievať.
preto až taký problém nevidím, no celkovo to nie je v poriadku.
moja černoška iba vyhľadáva tieň a vody vypije v tom teple požehnane.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Slaby pitny rezim

Poslaťod Silwuska » Pia 30.05.2008 13:48

Kebyze jej do toho hodis granulku?? nevychlipe trocha pri jej loveni?? :nwm: skusila by som sa spytat vetka, kdyby neco, a skusila by som si presne odmerat kolko za den vypije...cize nalej pol litrak do misky a pockaj...prave som niekde citala ze na 1kg psa je 50 ml vody...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Slaby pitny rezim

Poslaťod kikula22 » Pia 30.05.2008 13:50

Tak to potom pije aj moj velmi malo. :ua: On sa vobec nenapije z misky aj ked pride uplne vyhoruceny. On vzdy vlezie do vane a s tade chlipe posledne zbytky, alebo vonku v hnusnej vode s kaluze. Kebyze mu tam hodim granulku tak to necha tak.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slaby pitny rezim

Poslaťod Rika » Pia 30.05.2008 13:53

No ciernej ma na bigla dost :heh: ... ved ale ona je sprosta, ja ju vzdy hnam dnu, lebo ma vo zvyku ist sa vyhrievat na kamene na pravy obed, co nie je naj, fakt medzi tou 11 - 15:00 jej to nedovolim.
Zatial neskolabovala, som rada, asi by ma porazilo :heh: . Ale teraz ked jej aj bolo zle od zaludka rano, co ma dohryzla tak veto povedal, ze nechce strasit ale mozu to byt aj oblickove kamene alebo tak. A tiez ma problemy s uzlinami. Jej vzdy po niekolkych mesiacoch berie krv a posiela na rozbor do RK. Volaco aj bolo zvysene ale je to v normale. Teraz su tie vysledky tiez trosku odlisne ale nie vyrazne.
Uz sa na nu bol pozriet aj volaky dobry vetos z Finska.

Silwus no sa vy :kak: na to :heh: ... ved obcas jej aj davam napucane granule kvoli tomu, aby mala viac tekutin.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Ďalší

Späť na Choroby