"Runner's diarrhea" - hnačkovanie po fyzickej aktivite

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

"Runner's diarrhea" - hnačkovanie po fyzickej aktivite

Poslaťod Poshtola » Štv 08.05.2014 19:35

No nemôžem povedať, že by sa tento môj dotaz týkal choroby, ale jednoducho som vôbec nevedela kam túto tému zaradiť...

Mám psíka, kastrovaného, asi ročného (zatiaľ je u nás len mesiac, je z útulku), no a pravidelne sa mu stáva, že po zvýšenej pohybovej aktivite - šialený beh, skákanie, aportovanie...má potrebu sa vyprázdniť, niekedy i dva-trikrát za sebou, no a stolica je veľmi riedka. Hľadala som info na nete ohladom tohto problému (anglické stránky) no a zistila som, že sa pravdepodobne jedná o syndróm "Runner's diarrhea" (objavuje sa i u ľudí - športovcov, z tade tento názov)...

No ale okrem vyhýbaniu sa fyzickej aktivite ktorá toto hnačkovanie spôsobuje, som nenašla žiadnu inú radu že ako tomu predísť. Psík je vonku veľmi veselý, a miluje keď sa môže dokonale vyblázdniť, nerada by som ho o to ochudobňovala. Čo je ale ešte pre nás dosť nepríjemné, je to, tým že má dlhú srsť, keď hnačkuje, tak sa často vzadu zašpiní, a tak ho musíme stále umývať keď sa vraciame z vychádzky (akoby nestačilo, že keď ciká tak sa skoro vždy trafí akurát na jednu z predných nôh :pac: )

Momentálne je už druhý týžďeň kŕmený granulami Trainer Personal Sensiintestinal (mali sme problémi s hnačkami pri kŕmení Acanou a chceli sme kvalitné krmivo s veľkou pravdepodobnosťou dobrej stráviteľnosti a pevnej stolice), no a počas aktivít ho aj trénujem, odmeňujem za aport, ako odmenu použivam sušené kačacie mäso Profine, občas psie klobásky (z DM drogerie).

Som zvedavá, či tu aj niekto iný má podobný problém, a ako ho rieši.
Dúfam, že takáto téma tu ešte nebola založená, hľadala som, ale nenašla...

S pozdravom,
Ivka
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Runner's diarrhea" - hnačkovanie po fyzickej aktivite

Poslaťod hruska » Štv 08.05.2014 19:45

skus dat vysetrit :kak: na giardie
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: "Runner's diarrhea" - hnačkovanie po fyzickej aktivite

Poslaťod Poshtola » Štv 08.05.2014 19:56

hruska píše:skus dat vysetrit :kak: na giardie


??? aj keď inokedy kaká normálne a hovienko je pevné?
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Runner's diarrhea" - hnačkovanie po fyzickej aktivite

Poslaťod hriva » Pia 09.05.2014 12:53

Moja fena ked sme išli na cyklovylet vždy mala hnačku. Ináč nie len ked mala ozaj vysokú fyzickú aktivitu. Bola zdravá...tak som to nechala tak. Nekadila každu chvíľu ale počas tých 30-40 km cca 4-5 krát hodila riedky bobek.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816


Späť na Choroby