Skvamocelulárny karcinóm

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

a postupne nám blízky odchádzajú pred našimi očami

Poslaťod LitlPrinc a Liza » Ned 04.05.2014 22:04

Nádor v Lizinom jazyku sa neustále zväčšuje, na jednej strane už spenený sliz "tečie" - začína mať problémy s prehltaním. :nie: Natieram jazyk s Aloe Vera výťažkom, nech to aspoň dezinfikuje. Do-obedňajšiu prechádzku absolvujú macíkovia vždy s mojou mamou - ja som celú noc (do siedmej ráno :zz: ) pátral po akejsi účinnej a dôveryhodnej alternatívnej terapii...keďže som študoval bunečnú biológiu, tak ma veľa vecí nepresvedčilo.
Vraj Liza bola nadmerne unavená pred obedom - ja pri večernej prechádzke som ju videl v starej forme :yes: S elánom sa vrhla s ostatnými do "výkopových prác" :jazyk: Vtedy som si uvedomil, že keď v ovzduší máme toľko svinstva, tak koľko je toho na zemi, v prachu - čo naši miláčikovia neustále filtrujú :plac:
Mamina - keďže oni prechádzajú po sídlisku resp. na hrádzi - si všimla, že Liza sa správa netrpezlivejšie s jej "kamošmi" :hmm: - lenže ona, odkedy ju poznám, nebola nikdy moc spoločenská, na každého známeho (psa či človeka) sa nadmieru teší, ale potom nech ju nechajú na pokoji, hlavne mladí "nevychovanci" ju vytáčajú :lol:
Nakoľko som schopný posúdiť, tak bolesti ešte nemá - ale začína ju dráždiť ten jej "neposlušný" jazyk :slzy: Na noc sa schová pod posteľ, kde kedysi dávno zvykla spať. Keďže kvôli zdurenej lymf. uzline už 6.deň berie ATB, a odpad z odumierajúcich nádorových buniek ju tiež vysiluje, tak má právo byť trošku nevrlá. Stále však dobre papá aj pije bez toho, že by sa ksichtila. Zajtra si vypýtam niečo na posilnenie pečene plus aj pre obličky...snáď ju posilnia, aspoň dovtedy kým nezačne mať už aj na psa neznesiteľnú bolesť v papuli.
Miluj a buď milovaný...
LitlPrinc a Liza
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Skvamocelulárny karcinóm?! SÚRNE Prosím poradte

Poslaťod Cala » Štv 19.06.2014 12:36

Ahoj, ako ste na tom? My sme si tym presli pred cca 3 rokmi. Nasej labradorke narastol skvamocelularny kacinom medzi zubami. Tu v BA jej chceli odrezat takmer celu spodnu cast papulky, na zaklade coho sme skusili este aj ineho vetosa... Dostali sme kontakt na skvelu onkologicku vo Viedni a ta nam labradorku dala nastastie dokopy. Odrezali jej iba kusok, clovek, ktory o zakroku nevedel, si to ani nevsimol... Nasa labradorka mala uz vtedy 10 rokov, ale zvladla to bravurne. Umrela o rok neskor na uplne nieco ine... Drzim palce!
Cala
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Skvamocelulárny karcinóm

Poslaťod LitlPrinc a Liza » Sob 24.12.2016 15:15

Nuž, ahojte... sorry že som neodpovedal... TERAZ po vyše 2 ROKOCH už dokážem o tom písať. Vtedy ale skutočne všetok dostupného času som venoval psom, hlavne hraniu, šanteniu s Lizou. Prečítal som všetky novšie vedecké štúdie. Všetky info aj traja onkológovia ma potvrdili v tom, že nádor musí ísť preč... Hodne som našiel o tom, že psíkovia bez 2/3 jazyka majú plnohodnotný život... IBAŽE: Hlavným oponentom bola moja mama, straaaašne proti operácii - "amputácii". 16ho júna to už ale muselo byť... lebo už celú noc chrápala (ťažšie dýchala) a už dosť ťažko hltala - totiž skoro celú papuľu mala vyplnenú "jazykom" (za mesiac a pol z veľkosti orecha narástol na veľkosť citrónu !!!!), ktorý už na troch miestach malo aj vredy, ktoré pri hraní aj trošku krvácali - fakt pohľad ako v ozaj desivom horore - už len z diaľky pripomínal jazyk. Týždeň po operácii už SAMA PILA (z hlbšej misky, ktorú sme dali na takú vysokú podložku, aby sa nemusela moc predkloniť pri pití: vlastne zobrala do papulky vodu, a hltala - lebo hltanie i s 1/3 jazyka funguje skoro normálne. Ono vlastne to, čo bežne považujeme za celý jazyk, už nemala, ale po cca 3 týždňoch už sama jedla... Prvé 2t iba striekačkou dostala rozmixované dobroty, pak dostala z ruky hlavne malé kúsky rôzneho mäska - iba rozmrazeného, aby tam ostalo čo najviac vitaminov, enzymov atď... Po 3t už ale pochopila, ako dokáže stravu posunúť do zadnej časti papuli naklonením hlavy. DNES už VIEM...že keby sa nádor odstráni čo len o mesiac skôr - tak by mala o niečo dlhší život - síce možno len o mesiac (max. asi o 2-3 mesiace!!! ale hodne zaváži aj to, môžete mi veriť!). 3t po zákroku sa začala CHEMOTERAPIA... 3x karboplatina v 3t intervaloch..."Zaberie" (dostanú cca rok navyše) síce len u 1/6 psíkov s melanómom v zadnej časti papule, ale keďže je to skoro bez badateľných vedľajších efektov u drvivej väčšine psov - a iná možnosť pre nás nebola, tak sme do toho šli. Vetoš chemo robil skutočne len za náklady (keďže žiadny rozdieľ nie je, tak sa použila karboplatina pre humánne účely): celé to vyšlo len 120 eur na 18-19 kilového psa (za predošlé tri mesiace schudla o 4 kilá :( a veru niekde by pýtali aj 5x (päť)x VIAC za to isté !!!!! Vždy 1t po dávke jej úplne klesla hladina bielych krvných buniek (aj červené boli niečo pod minimálnou zdravou hranicou). Vtedy 2-3 dni sa trošku rýchlejšie unavila ale ináč si užívala LETO akoby nič :) Hladiny pred ďalšou dávkou už vždy boli skoro v norme! Skrátka: 3x sme v lete strávili asi 2h na veterine (krvná analýza + infuzia s chemo) ...ale inak len to vedomie rakoviny a postupne sa zväčšujúce lymfatické uzliny na krku kazili život, ale len mierne... Nenechal som sa moc trápiť zlými myšlienkami, aby som tým neškodil Lize. Nádor do papule sa už nevrátil, ALE v septembri jedno oko začalo na vonkajšom kraji viditeľne "pučať" - v priebehu asi 2t ostala slepá na toto oko, ale ani to jej nebránilo v čulej nahánačke za tenisovou loptou, ktorú som zvykol hodiť medzi konáre nášho obľúbeného obro-stromu. Žiaľ rtg pľúc po týchto 2t už naznačil že máme pred sebou už len POSLEDNÉ DNI jej ŽIVOTa. Celú noc pred Eu - Tanasis vôbec nedokázala ľahnúť (iba tak vedela dýchať), tak skoro hodinu sme o tretej ráno prechádzali po meste (prvýkrát zapli nové, ozaj príjemne svietiace a krásne lampy na sídlisku: krajšia by mohla byť ROZLÚČKA iba vtedy, keby bola o x rokov neskôr). DESIVé bolo však to, že ona mala takú CHUŤ do ŽIVOTa, že napriek extrémne rapídnemu šíreniu rakoviny za posledné dva týždne, ona len akoby mierne unavená kráčala s nami na veterinu. Moc sa tešila, lebo na poslednú cestu ju odprevádzali jej najvernejší...........
Miluj a buď milovaný...
LitlPrinc a Liza
Nováčik
 
Príspevky: 34

Predchádzajúci

Späť na Choroby