Dirofilarióza - srdcový červ

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dirofilarióza

Poslaťod michaelak » Str 29.07.2009 16:15

Nejaké recepty na prírodné repelenty: http://zena.sme.sk/c/4952317/vyrobte-si ... elent.html :ahoj:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod ess » Str 26.01.2011 20:17

Ak sa chcete dozvediet nieco o tomto ochoreni, pozrite si nasu webovu stranku http://www.dirofilarioza.webnode.sk/

V ramci prieskumu rozsirenia dirofilariozy psov na Slovensku pokracujeme v bezplatnom vysetreni krvi vasich psikov

velmi nam pomozete, ak vyplnite aj dotaznik ktorym sa snazime zistit informovanost ludi na Slovensku o tomto ochoreni :jop:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod Mia-san » Str 26.01.2011 20:36

Dotaznik vyplneny, ja osobne viem len zhruba to,ze ta choroba existuje..Idem si prestudovat stranku
Ess-vela stastia v dobre odvedenej praci :no:
Mia-san
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Poprad

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod kacumi » Str 26.01.2011 20:58

ess,prosím ťa,na stranke som sa nedozvedela čo s odobratou krvou,kam sa ma poslať? alebo ako postupovať? :nwm:
"tisícky generácií psov verili,že jedného dňa,ak budú počúvať dostatočne pozorne,konečne porozumejú ľudskej reči"
kacumi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: trnava

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod ess » Str 26.01.2011 21:01

Mia-san píše:Dotaznik vyplneny, ja osobne viem len zhruba to,ze ta choroba existuje..Idem si prestudovat stranku
Ess-vela stastia v dobre odvedenej praci :no:


Dakujem za pomoc :)
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod ess » Str 26.01.2011 21:13

kacumi píše:ess,prosím ťa,na stranke som sa nedozvedela čo s odobratou krvou,kam sa ma poslať? alebo ako postupovať? :nwm:


v uvode stranky napravo je navod ako postupovat, ale napisem to aj tu :no:
Je potrebné vypísať sprievodný list a odobrať psovi/mačke krv [url](stiahnuť si ho môžete TU - http://files.dirofilarioza.webnode.sk/2 ... t_diro.doc[/url].
Krv môže odobrať Váš veterinárny lekár do skúmavky s prídavkom antikoagulans. Skúmavky spolu so sprievodnými listami na požiadanie zašleme.
V prípade že sa v nejakej lokalite nájde viac záujemcov o vyšetrenie, po predchádzajúcej dohode vieme prísť a psíkom krv odobrať.
Odobraté vzorky krvi skladujte v chladničke. Odoslať ich môžete na adresu:

MVDr. Miterpáková Martina, PhD. a MVDr. Iglódyová Adriana
Parazitologický ústav SAV
Hlinkova 3
040 01 Košice


V pripade nejasnosti nas pokojne kontaktujte :ahoj:
Naposledy upravil ess dňa Str 26.01.2011 21:15, celkovo upravené 1
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod Mackie » Str 26.01.2011 21:14

hmm hmm zaujimave, keby som prisla rovno k vam, odoberiete krv aj vy, alebo treba prist uz so skumavkou?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod ess » Str 26.01.2011 21:17

Krv aj odoberame - po dohode som v ambulancii V-kit na denesovej ulici na KVP :no:

zhruba od polovice februara-zaciatku marca planujeme vyhradit jeden den v tyzdni prave na odbery krvi v spolupraci v veterinarnou ambulanciou V-kit, ktora nam poskytne priestory :no: . Ak to bude aktualne napisem to aj sem a urcite sa to objavi aj na strankach.
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod ZEva » Štv 27.01.2011 8:33

Adi, dotaznik vyplneny, ak budete mat urcene, ktore dni budete odoberat krv (vo V- kit) tak s babami dorazime v ramci vychadzky :lol: (aspon pokecam s Robom, spolu sme jazdili na jazdiarni, roky sme sa nevideli, hm stare dobre casy)
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod Pinklady » Pia 28.01.2011 20:35

No teraz som si to precitala, ze uz je toto aj v nasich zemepisnych sirkach...hotovy des. No dam mu spravit odber na to pre istotu. Mame nasadeny advocate beztak kvoli inemu problemu, takze hadam toto mat nebudeme. Mali sme aj frontline predtym, takze teraz akurat mozem doma kusat svoje nechty...
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod zara » Pia 28.01.2011 22:11

Viete nieco aj o ucinnosti Advantixu voci tejto chorobe (http://www.bayer-cz.cz/showdoc.do?docid=666)?
Ci obsahuje latky ktore by mohli byt ucinne...
Na stranke v popise produktu ju nespominaju.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod Mackie » Pia 28.01.2011 22:43

pokial viem, tak na chorobu nie je, ale tym, ze odpudzuje komarov, redukuje sa riziko nakazy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod pigie » Sob 29.01.2011 9:55

Mackie odpovedala spravne :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod zara » Sob 29.01.2011 10:07

Skoda. Lebo na klieste funguje (aspon u Zary) perfektne, ani jeden za sezonu.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Dirofilarióza - srdcový červ

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 29.01.2011 10:08

zara obojok si použival :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby