nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod janka609 » Uto 09.07.2013 22:07

Dobry vecer, prosim o radu mam 2mesacneho bernskeho salasnickeho. Pred dvoma dnami mi odmietol vecer jest a bol velmi unaveny, v noci vracal vodu, rano troch papal a bol veselsi po obede dostal hnacku ,a ostal slaby,vecer troch zjedol, na druhy den rano sa nemohol postavit na nohy uz vobec nechcel jest, a znovu vracal, poobede sme boli u veterinara dal mu infuziu, aminokyseliny a naordinoval mu cierne uhlie a degan ak by vracal, a zajtra prist na kontrolu, vobec mu vsak nevzal krv,coz mi je divne, vecer uz kakal len vodu a 4x zvracal dala som mu ten degan ,no stale je smutny neje a velmi slaby a ma vytok s oci, nemate s tym niekto skusenost? Nemala by som vymenit veterinara? Dakujem za odpoved
janka609
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 10.07.2013 17:54

Mala by si okamzite dat spravit psikovi rozbor krvi - hematologiu+biochemiu! Je to velmi male steniatko, velmi citlivy a zranitelny organizmus, staci fakt malo a moze sa stat tragedia, to co pises je velmi, velmi vazny stav pre 2-mesacne steniatko!!!! Drzim palce!
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Connie » Str 10.07.2013 18:00

vymeň veta a daj odobrať krv....
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod hruska » Str 10.07.2013 18:12

mne napadlo parvo, u znamej psika to boli podobne priznaky, minus vytok z oci. Psik bohuzial neprezil, zrejme aj kvoli tomu, ze nesla k vetovi skoro.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 10.07.2013 18:19

Nestras, hruska! Ale moze to tak byt, samozrejme :ua:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod hruska » Str 10.07.2013 18:28

Radsej postrasim, nech leti k vetovi, lebo u tak maleho drobca, ak by to aj nebolo parvo, su hnacky a vracanie zle, dehydratacia pride velmi skoro.
Drzim place, nech je stendo v poriadku.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod merri » Str 10.07.2013 18:28

Tiez mi hned napadlo parvo, alebo psinka - tam sa udava ako priznak aj vytok z oci.. :ua: Samozrejme ale verim, ze to nebudu tieto svinstva, ale ak by boli - najdolezitejsie je podchytit to co najskor :vykricnik:
Na parvo je test z vyteru z konecnika, kde su vysledky do 15 minut. To by som si ziadala u veta okamzite. :vykricnik:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 10.07.2013 18:34

Skoda, ze Janke609 niekto nenapisal skor :ua: Dufam, ze to ma dnes pod kontrolou :yes:
Vzdy sa cudujem, ze do tem "o nicom" pada jeden prispevok za druhym, a na odpoved na naliehave prispevky musi zadavatel cakat dlhsie a niekedy sa ani nedocka :ua:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod hruska » Str 10.07.2013 18:39

Offtopic: bohuzial, toto su veci, ktorym laik nerozumie, nie som veterinar, a myslim, ze ich na fore je minimum, neviem poradit - jedina rada je vyhladat ineho veta. A temu som prehliadla, ak by som nie, to o vetovi by som napisala, jedina rada, aku mozem dat.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod merri » Str 10.07.2013 18:41

Offtopic: Jooj kiezby som si to tu vsimla uz skor.. Vcera vecer som tu bola len na chvilku. :ua: Ak by to bolo parvo - mozem do SS popisat, co vsetko sme skusali u nasej Lilly.. Ale tam naozaj cennejsia rada ako bezat hned (dobremu) veterinarovi nie je..
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 10.07.2013 18:42

Hruska, nemyslim si, ze clen dogfora musi mat diplom z veteriny, aby cloveku nieco na otazku odpisal, tiez si odpisala o co sa moze jednat a veterinar nie si, napokon su tu aj veterinari, avsak ako som si vsimla, velmi do sekcie choroby nechodia radit :ua: a radsej nech ani nechodia, som sa poucila v teme koliusiek :ua:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod hruska » Str 10.07.2013 18:48

Offtopic: Trish, bohuzial, forum ide dolu vodou z viacerych dovodov, kedysi tu veti aj prispievali, teraz je tu tusim iba Stanka a tiez sem uz moc nechodi, co viem. Ak aj reaguje v DK teme je to mozno tym, ze jej chodia oznamy o novych prispevkoch. Zasa neobvinujme niekoho, ze povinne necita sekciu choroby, lebo je veterinar. Okrem toho hore je disclaimer, ktory jasne hovori, ze pri pochybnostiach netreba hladat rady na fore, ale okamzite vyhladat veta a ak stena vracia a hnackuje a je apaticke, ja by som to urcite spravila skor nez cakala na vyjadrenie kohokolvek.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 10.07.2013 18:54

hruska, ludia (majitelia psov) su rozni, jednoducho hladaju pomoc ako vedia, castokrat zanedbaju prve priznaky a ked sa pytaju moze byt aj neskoro, a ano ako pises, nemusi tu odpovedat veterinar, ale myslim si ze takmer kazdy kto sem prispieva chape zalezitost podobnu ako popisala Janka069 ako vaznu a urgentnu na okamzite riesenie veterinarom... a disclaimer je samozrejme jasny a pravdivy, len prax je ina, ludia hladaju odpovede na otazky, nic viac, nic menej... takze staci vynechat jeden prispevok vo volnej diskusii a obetovat ho do vaznejsej temy :no:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod hruska » Str 10.07.2013 18:57

Offtopic: ak by som prispevok videla, napisem, bohuzial, prehliadla som ho. Ale nemozes to nikomu vycitat..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 10.07.2013 19:02

Nemam pravo nikomu nic vycitat, mne tiez v zaciatku, ked som nevedela o co konkretne ide u Randyho, nikto neodpovedal, len "zuzka :-)" bola velmi mila a zaujimala sa, odpovede som si musela najst sama a mala som stastie, nastastie!
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Ďalší

Späť na Choroby