nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod wendy1 » Pia 12.07.2013 7:57

Offtopic: Dana D suhlasim s Tvojim prispevkom. Ja som bola tiez taka na zaciatku, dnes som mudrejsia a neverim vsetko veterinarom, ale si to nastudujem aj inde a niekedy hladam odpoved aj na forach, kde su majitelia psikov.
Jokejana aj ja som bola hystericka, dnes neutekam s kazdou prkotinou za vetom, lebo by najradsej hned dali ATB na vsetko.
Zadavatelka sa ozaj nestazovala, a ani ja a s Trish som akurat suhlasila co napisala, ja som to len podotkla, ze to niekedy tak byva na tomto fore, nevidela som na tom nic zle. Prepac Trish ak som ta do toho neumyselne vtiahla, nevedela som ze sa z toho vyvinie takato diskusia.
Bee house mne sa to nestalo s tym vysmechom, ale stava sa to tu a mas pravdu, nemusis s dotycnym komunikovat.
Sandrejka podla mna si nebola ta menej prijemna, tvoj prispevok je v pohode, akurat je to ozaj tazke s tymi vetmi a ziaden vet nie je 100%, ved oni nie su "Bohovia", su len ludia a aj ten najlepsi vet sa zial niekedy zmyli alebo nedokaze pomoct.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Althreya » Ned 14.07.2013 14:43

hrivushka píše:Nám robili taky špeciálny test na parvo; do pár minút výsledok. Len to stalo okolo 20€. Zobrali krv, kvapli do takého pristroja a on to za chvíľu vyhodnotil. Nemuseli sme čakať další den, hned sa začalo s liečbou.

U nas posielaju vsetko na rozbor ale mi sme uz tyzden serkali vodu tak mi ta stara fuchtla povedala ze keby to bolo Parvo uz nezije. Bo bol malicky este ... Tkze kedze parvo vylucili zameriavali sa na ine. A u nas sa krv posiela do laborky cize to trva den a oni nevedeli co maju hladat. To bol ten problem
ObrázokObrázok
Althreya
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Zuzka159159 » Str 17.07.2013 21:19

Potrebovala by som poradit s mojou fenkou nemá chuť do jedla :o :ua: je velmi tučná aspon ludia to tak vidia neviem čím to je može to byt tým že je vykastrovaná ale bojím sa o ňu :( prosím poradte
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Zuzka159159
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Bee House » Str 17.07.2013 21:37

nie je prezrata?
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod trish » Str 17.07.2013 21:46

Docasna nechut do jedla (dajme tomu 1 den) moze byt sposobena aj aktualnymi horucavami, a pokial tvoja sucka trpi nadvahou tieto horka jej nerobia dobre :ua: Dlhodobejsia strata apetitu moze byt uz priznakom mnohych zdravotnych problemov. Skus napisat viac, co sa ti na nej este nepozdava, napriklad nezmenila spravanie, pije vela/malo, vyprazdnovanie je v poriadku, pravidelne? Urcite je vhodne skontaktovat sa s veterinarom aspon telefonicky a nasledne hladat riesenia :yes:
Drzim palce :yes:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod janka926 » Štv 18.07.2013 10:21

skusala si jej dat skoro rano alebo neskoro vecer ked uz nie je take teplo? nasa je tiez tucnejsia a teplo znasa tazko bezne prestava jest, je len minimalne a cez den vobec len trosku neskoro vecer a skoro rano. Ked zajde slnko a ochladi sa sprava sa ako bezne? pokial nie je apaticka, pije normalne a netrva to dlhsie zatial by som sa nestresovala, skus najprv krmit v case ked nie je horuco pokial sa sprava zvlastne stale a jest nechce viac ako dva dni vobec nic asi by som radsej vyhladala veta mohla nieco zozrat, mohol to byt niaky hnuso kliest, mozno sa neciti dobre... ale mozno sa len rozhodla ze jej nechuti ja to mam doma kazdy rok cele leto cely den psa nevidim lebo je zalezeny , zere len v noci aj to len tolko aby fungovala akurat podla stavu vody vo vedrach vidim ze sa sem tam preplizi zahradou aby sa napila...
tucna priamo koli kastracii nebude za tucnotu moze prekrmovanie, nevhodna strava a malo pohybu (no a v zlomku percent zdravotne dovody) podla mna by sa zislo prestudovat forum ohladne rad o krmeni a venovat sa viac pohybu
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Zuuz » Štv 01.08.2013 11:37

Dobrý deň, máme doma taktiež 2mesačného bernského salašníckeho a od nedele, čiže už 5.deň sa trápime s niečim podobným-nič nepapá, ani nepije, hnačkuje, zvracia a má zapálené oči a prvé dni mal aj teplotu. K veterinárovi chodíme už od pondelka a dostal už kopu injekcií, rôzne náhrady stravy, ale stále to nie je ono :ua: ..bojíme sa veľmi o ňho, myslíte, že ide o ten parvovírus? ďakujem za odpoveď
Zuuz
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod kikal » Pia 21.11.2014 18:50

AHOJTE, STAVA SA VAM, ZEVAS HAFAN PO BLAZNIVEJ HRE A NAHANACKE SO PSIKMI POTOM ZVRACIA ?

DAKUJEM ZA ODPOVED. K.
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod hriva » Pia 21.11.2014 19:06

Nie nestáva. Nedostáva predtym žrať? Čo grca? Zlc alebo natravene jedlo?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod kikal » Pia 21.11.2014 19:17

Bol nalacno, jedol az po vychadzke, po hodine od jedenia vygrcol kopku granul s travou a po dalsich 2 hodinach natravene granule s traviu. Vecer dostal len jogurt biely s kulturami a aj ten po hodine vygcal...
kikal
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod aNeMiC » Pon 24.11.2014 18:52

Zdravím, chce sa iba niečo spýtať. Je normálne to, že keď niekto (bez môjho vedomia) dá psovi zjesť nejakú polievku, mi ju pes väčšinou vyvracia? Je naučený len na granule a piškóty (ako pamlsky). Okrem toho je všetko v normále.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Whip it » Pon 24.11.2014 19:02

Je to normalne, ak nie je zvyknuty. Lahka pomoc - nedavat a vysvetlit to aj ostatnym.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod aNeMiC » Pon 24.11.2014 22:39

Ďakujeem :-) môžem hneď spokojnejšie spávať :-) no, ono sa to nedá vysvetliť ... proste oni to nevedia pochopiť. Starká dá polievku sem-tam a hovorí "tie granule sú málo" ... niekedy dá aj ten rožok... bojujeme s tým už vyše 2 rokov... vzdala som to :nwm: nič iné sa už nedalo robiť. Je to tvrdohlavá rodina ...
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod Barbor » Pon 24.11.2014 22:47

Offtopic: tak ono my davame psici aj cisty vyvar, zelenina. Ja ked ho robim tak nedavam sol ani nic, potom odoberiem a my si dochutime. Myslim ze to by nemuselo robit psikovi problem, keby take dostal. Ale jasne, ak nie je zvyknuty. Ine "polievky" by som teda nedavala. A rožok tiez nie je vhodny :heh: niekde tu tusim je aj taka tema kde sa toto riesilo, aj kamoska s tym ma problem ze furt pchaju do psa. Nezavidim :ua:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: nechut do jedla,zvracanie,hnacka ,zapalene oci

Poslaťod aNeMiC » Pon 24.11.2014 22:56

Offtopic: Ani nezáviď :ua: Dnes vyvraciala konkrétne guláš (áno prizerala som sa na tie zvratky :lol: ) ... dnes som jej dala vývar aj ja :-) vývary podľa mňa neuškodia, práve naopak... neviem. No, ten guláš ma dostal :ua: A ona potom ešte starká do mňa rýpe, že jej dávam žrať iba nejaké "malé suché hnedé guľky" :ach: A hovorí, že jej dáva aspoň raz do dňa rožok, pretože sa jej zdá až moc chudá (hlúposť ...)... stále ju porovnáva so susedovým psom, ktorý je dlhosrstý a prepchá sa cez dieru v plote, ktorá má okolo 10 cm a to má v kohútiku asi tak 40 cm :ach: No, keďže starká chová sliepky a sliepky majú stále plný tú veľkú misku a carmen misku plnú nemá, hovorí každému že ju týrame hladom :ach: :hmm:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby