Kedy nastal čas rozlúčiť sa...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Kedy nastal čas rozlúčiť sa...

Poslaťod Mariška » Uto 18.06.2013 13:51

Máme 14 ročného labradora už dobrý rok nemôže na nohy hlavne zadné na ktorých už nemôže ani ustáť minuloročné leto padal bolo treba ho stavať na ne cez zimu ako tak prežil ale teraz počas týchto teplôt sa to opakuje chce sa mi plakať ked vidím ako sa trápi poradte čo by mu mohlo pomôct ked i len na chvíľu. Už asi dva roky nepočuje ale apetít má ešte v poriadku i ked granule už vôbec nechce.Nedokážeme sa rozhodnúť či zájsť na eutanáziu a pravdu povediac to ani nedokážeme.pár krát sa stalo že sa vôbec nevládal postaviť,ale vždy sa akosi počase prinúti a vstane.
Mariška
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod hriva » Str 19.06.2013 8:17

Ty su poznás svojho psa. Musíš na ňom vidieť či je to už len trápenie alebo niečo z toho života este ma. Ja som mala psa ktorý bol cely život neskutočne pazravy. Ked prestala úplne jesť, vedela som ze už to ďalej nemá zmysel predlzovat.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Dana D » Str 19.06.2013 8:39

14 rokov je krásny vek. A je pravda, že v tomto veku sú ortopedické problémy pri veľkých plemenách už prakticky bežné. A aj u nás sa najmä v letnom období pri vysokých teplotách tieto problémy zhoršovali, paradoxne v zime behal pes omnoho lepšie.
Nepíšeš či dávate psíkovi chondroprotektíva, ktorých je na trhu veľké množstvo s rôznym pomerom zloženia. Tieto lieky sú len doplnkom výživy a nepredstavujú pre psa žiadne zdravotné riziko.
Pri vážnejších problémoch veterinár môže psovi predpísať nesteroidné antiflogistiká, tých je tiež celá rada, len už majú výrazný vplyv na celkový organizmus psíka. Z tých nesteroidov mi napadá v poslednej dobe dosť ospevovaný liek Trocoxil, ktorý sa dáva pri vážnejších problémoch a stačí jedna tableta na mesiac.
Avšak všetko je to po zvážení celkového zdravotného stavu psa, možno by som aspoň odporúčala dať spraviť krvný rozbor či psík netrpí nejakým ďalším vážnejším ochorením, aby sa jeho trápenie naozaj nepredlžovalo.
Určite by som vyskúšala tieto možnosti a ak by ani potom nič nepomáhalo, tak presne ako píše hrivushka ty musíš vidieť či psík evidentne trpí, či zo života nemá radosť, či je to preňho už len trápenie a potom zvážiť čo ďalej.
Držím päste, aby sa psík mal čo najlepšie.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Mariška » Str 19.06.2013 12:47

zaujímalo by ma aký máte nazor na liek Karsivan čítala som o ňom samú chválu zvlášť je vraj vhodný pre starších psíkov a neviem či sa dá kúpiť v lekárni alebo iba u veterinárného lekára .Ďakujem za príspevky na moju tému.
Mariška
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod dedo jožo » Str 19.06.2013 13:06

Ja som daval miesto karsivanu Ginko Bilobu z lekarne (a bol som prekvapeny ako moja Ditka ozila mala 12 rokov a odpadavala, motalo ju dokola...) este sme si uzili 1 pekny rok :-(
na bolestive klby sa mi osvedcila tekuta Boswellia ktoru som daval na granule + colagen
oba priravky su rastlinne a bez problemov sa daju uzivat dlhodobo... boswellia nam zbrala tak na 3 den (tabletky vetsinou skor ale nedaju sa brat rok v kuse...
dedo jožo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Dana D » Str 19.06.2013 14:12

o Karsivane bolo písané aj tu
viewtopic.php?f=11&t=2578&start=45#p1041332

Offtopic: Mariška, a prečo máš v profile uvedené, že si muž? :hi:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Sendy* » Str 19.06.2013 22:37

Ja som sa so svojim psíkom rozlúčila v 16 rokoch, bol to krizenec malé plemeno, ale už trpela nechutenstvom a strácala sa mi pred očami, tak sme sa jedného dňa tak rozhodli, ale poviem ti dodnes si to vyčítam a pri tej spomienke sa mi tlačia slzy do oči aj ked je tomu už pomaly 5 rokov a doma máme 8 mesačne šidlo shih-tzu. 1.zostane navždy jedničkou
Obrázok
Sendy*
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Prešov

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Offca » Str 19.06.2013 22:47

Mala som problém velmi podobný tvojmu. Pes, doga, relatívne starý, klby už vyskakovali - protektiva nemali ako zaberať, trávenie velmi zlé, pomaly ho zožierala rakovina, ale bol to bojovník. S bolesťou sa nikdy vo svojom živote nepáral, a preto v takomto ubohom stave, ked som čakala na "ten správny" moment, kedy mu "už!" mám pomôcť, som sa ho nikdy nedočkala, lebo aj ked to sním išlo mílovými krokmi dolu vodou, vždy sa s novou situáciou dokázal rýchlo zžiť a absolútne nedať znať, že trpí. Dlhodobo jediné, čo dostával, boli už en silné lieky proti bolesti.. A napokon eutanázia bola mojím rozhodnutím, ked to dospelo do štádia, že po páde sa jednak nevládal ani dvihnúť, a dvak sa rovno pridala inkontinencia. Ten pohlad bol neskutočne nedôstojný, a toto si on, môj velký pán pes, nezaslúžil ani náhodou. Tak preto. Bola som mu dlžná dôstojný odchod.

Ťažko ti poradiť, rozhodnutie je len na tebe. Ale viem, ako som v tom čase, ked som riešila ten problém, bažila po každej jedinkej skúsenosti každého človeka, ktorá by ma aspon milimetrík posunula.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Mariška » Štv 20.06.2013 14:06

Ďakujem Offca presne tak to cítim už asi 3 krát sa nepostavil a už sme rozhodovali čo urobiť a tak ako keby ho náš plač postavil na nohy ako keby si povedal ešte im to nemôžem urobiť nevieme si s manželom ani predstaviť tú chvíľu rozlúčky dakujem za pochopenie.
Mariška
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Mariška » Štv 20.06.2013 14:09

Dana D píše:o Karsivane bolo písané aj tu
viewtopic.php?f=11&t=2578&start=45#p1041332

Offtopic: Mariška, a prečo máš v profile uvedené, že si muž? :hi:

prepáčte v tej rýchlosti som asi nesprávne klikla .

Colafit podávam aj ja a občas ked vidím že je to horšie dostane aj liek od bolesti ale môžem skúsiť aj to Ginko ďakujem.
Mariška
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod hriva » Štv 20.06.2013 15:22

Ono to je veľmi ťažké rozhodnutie...ale ja myslím ze lepšie je nechať miláčika odísť dôstojne ako ho nechať trápiť sa...môj pes mal rakovinu bojovala síce krátko; ale statočne. Jej však začali zlyhavat orgány, potvrdil nám to aj krvny rozbor a tak bolo to rozhodovanie este o niečo jednoduchšie.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Mariška » Pon 01.07.2013 14:58

Tak chcem vám povedať že čas rozlúčky už nastal psík razom skolaboval a viac sa nepostavil na nohy bolo trba podstúpiť eutanáziu je mi veľmi smutno a plačem pri každom pohlade na cudzieho psíka bolo to veľmi ťažké rozhodnutie ale ani pani doktorka už nedávala žiadnu nádej náš Barny už sa na nás pozerá z psieho nebíčka a už ho nič nebolí a nás hrejú jedine spomienky na neho a na to ako nás bezprostredne všetkých miloval je nám za ním veľmi smutno .
Mariška
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod Dana D » Pon 01.07.2013 15:09

Mariška, držte sa, určite si pre psíka urobila najviac ako si vedela a on bol šťastný, že všetky tie krásne roky prežil práve s vami.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod wendy1 » Pon 01.07.2013 15:14

Je mi to luto, ale verim, ze ste urobili spravny, hoci velmi tazky krok. Drzte sa. :ua:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: kedy nastal čas rozlúčiť sa

Poslaťod LitlPrinc a Liza » Štv 01.05.2014 3:07

Prijmite môj súcit... :zz:
Miluj a buď milovaný...
LitlPrinc a Liza
Nováčik
 
Príspevky: 34

Ďalší

Späť na Choroby