Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkamil » Štv 04.04.2013 11:54

Ahojte. V prvom rade chcem poprosiť adminov aby mi túto tému nechali, zadala som do vyhladávača rôzne výrazy ale nič som nenašla a som naozaj na tom psychicky zle, koli tomu čo sa deje môjmu psíkovi.
Pre info - chodíme k odborníkovi Fagovi do Trnavy.
Ja by som chcela len info, či vybratie očka (nám budú asi vyberať obe) niektorý z vašich psíkov alebo psíkov niektorého známeho, priatela a tak.. absolvoval a aký bol pooperačný priebeh, či psík nemal velké bolesti a tak.. Čo ja viem, tak jedna moja kamoška dala fenke vyoperovať obe očká, funguje doteraz a dokonca aj aportuje, je to spokojný psík. Lenže druhá kamoška zase toto s psíkom podstupila, dala mu najprv jedno vybrať, lebo druhé mal ešte v poriadku (to sa pokašlalo až neskôr) a po vybratí mal strašné bolesti, trpel a ked sa mu "pokazilo" aj druhé očko tak už ho nechceli nechať trápiť a radšej ho dali uspať. Preto sa neviem rozhodnúť, čo spraviť. Nechcem aby mal môj kamarát bolesti a aby trpel, ale neviem si predstaviť že by dostal injekciu. Som zúfalá. Ďakujem za akúkolvek informáciu k mojej otázke.
Zuzana
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod wer » Štv 04.04.2013 11:59

celkom nerozumiem... akoze rozmyslas, ze ho das uspat PREVENTIVNE?
pes bez zraku bude v pohode fungovat - pre nich to nie je hlavny zmysel.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkamil » Štv 04.04.2013 12:31

Písala som, že kamoškina fenka fungovala v pohode si zvykla, bolesti po vyoperovaní nemala, psík druhej kamošky mal po vyoperovaní oka hrozné bolesti, vraj nie len bezprostredne po operácii, potom oslepol aj na druhé, bol smutný, na slepotu si absolutne nezvykol, bola z neho troska, dala ho uspať lebo sa už na to nemohla dívať! Ja som do svojho zachráneného vypiplaného psíka vrazila už kôli očkám cez tisíc eur, boli sme v Pardubicách na operácii, psík si už užil svoje a stále sa to s..erie a s...erie, tak ma prosím ťa nesúď, že o uspaní rozmýšlam... (v krajnom prípade). Nechcem viac aby trpel, preto som založila túto tému, aby som sa dozvedela nejaké ďalšie prípady, kedy bolo psíkovy vyoperované očko (alebo obe) a či to psík mal bolestivé alebo či to bolo časom v pohode a nebolelo ho to. Ale obávam sa že takéhoto príspevku sa asi žial nedočkám, no bola by som rada. Hodne som koli tomuto psíkovi (máme ich viac) plakávala ako sa s očkami trápil a stále je niečo, predvčerom mi uplne oslepol a mám z toho velké depresie, tak prosím odpustite si narážky tipu "ty ho chceš dať preventívne uspať" a podobne, naozaj. Ide mi o to aby psík netrpel po tej operácii, ale o tomto zákroku nič neviem, respektíve viem len od tých mojich dvoch kamošiek, hladám viac psíkov čo absolvovali tento zákrok.
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod wer » Štv 04.04.2013 12:46

a nemyslis, ze ked uz si teda do toho tolko vrazila..., tak to stoji za pokus..? nikto tu nie je vestec - ked uz ani veterinar ti nevie povedat, tak tu uz toboz nikto nema kristalovu gulu.
o skusenosti sa delit je oka, ale nie pytat sa,
zuzkamil píše:nechceli nechať trápiť a radšej ho dali uspať. Preto sa neviem rozhodnúť, čo spraviť. Nechcem aby mal môj kamarát bolesti a aby trpel
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 04.04.2013 12:51

Ja si myslím, že závisí od konkrétneho psíka. Ak je psík veselý a nemá problém sa vyrovnať s nejakou negatívnou skúsenosťou, mohol by sa s tým ľahšie zmieriť.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkamil » Štv 04.04.2013 12:51

keby mi viac ludi napísalo, že ich psík mal vyoperované oko a bolo to v pohode, tak ma to aspoň psychicky povzbudí, potom by som si povedala, že to že kamoškyn pes po tejto operácii mal strašné bolesti, bola asi nejaká výnimka. práve tento príklad ma od toho trochu odrádza. viem že nikto mi nevyveští ako to bude mať môj pes, no skúsenosti druhých s touto operáciuo by ma potešili...
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod hruska » Štv 04.04.2013 12:59

Mrzi ma, ze psik oslepol :ua:
Iba jedna otazka, preco mu treba oci vyoprerovat?
Nepoznam nikoho, kto take cosi riesil, viem iba o psovi slepom na jedno oko, a je to stastne psica :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod Liana » Štv 04.04.2013 13:00

ja ti len velmi sprostredkovane viem povedat. mame sucku bez ociek vedla v brane a v pohode funguje, chodi sice trosicku opatrnejsie ale dobre sa orientuje v terene, chodi na volno, so psami nema problem, normalne sa zvitaju. je to velmi individualne a myslim ze ked veterinar urobi operaciu dobre, nemal by byt problem. mozno budes prekvapena a bude to lahsie ako po operaciach ktore uz absolvoval.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkamil » Štv 04.04.2013 16:16

hruska píše:Mrzi ma, ze psik oslepol :ua:
Iba jedna otazka, preco mu treba oci vyoprerovat?
Nepoznam nikoho, kto take cosi riesil, viem iba o psovi slepom na jedno oko, a je to stastne psica :)


no. je to velmi komplikované, ale stručne, psík má luxáciu šošovky na oboch očiach, na jednom to mal dosť zlé a na druhom ju mal odtrhnutú na ca 30%. tak mu spravili v Pardubiciach operáciu, šošovky mu vybrali. toto nás stálo cca 15tis.kč už si presne nepamätám. Psík ale videl na určité vzdialenosti, čo som tak odpozorovala tak na blízko nie, možno od cca metra po nejaké 4-5metrov. ale v lese medzi stromami super, ešte aj s ostatnými psami sa naháňal. tak som bola šťastná že to takto je. asi po 2mesiacoch od operácie mu "ruplo" pravé očko - to čo mal predtým horšie. tak som si povedala že dobre, niečo sa tam stalo lebo sa to už neskoro zoperovalo. dr povedal že sa mu tam asi stekutil kus sklivca alebo čo.. má ho také vypuklé a za istých okolností mu zbledne (má ho bledomodré, také zadymené) a vtedy viem že ho bolí. na toto teda nevidí. ale super sa orientoval aj s tým lavým očkom, nenarážal ani nič, tak som bola rada a modlila som sa aby toto lavé ostalo také aké je. ale predvčerom ako na sneh svietilo slnko, strašne to ťahalo oči a bola som s ním sa prebehnúť asi na 15min. A zrejme koli tomu mu aj v tom lavom niečo ruplo. Potom večer sa mi už zdalo čosi divné, ale ráno som už videla, že nič nevidí. A stačí, aby do toho očka jemne narazil, teda aby sa len trochu ťukol, ako sa stalo predvčerom večer a začne ho strašne bolieť, žmúri, trasie sa... Na druhý deň bolo dobre. (teda bolesť ustúpila) len odvtedy ho strážim aby sa nikde nebuchol, nespustím z neho oči ani na vodítku. lenže to proste neustrážim, on je z tých energických psov a vôbec nie je opatrný, on vie že nevidí a kludne sa rozbehne, buch sem buch tam a zas je s okom problém. takto to bude donekonečna a teda bude mať následne bolesti. na toto ja nervy nemám, vždy trpnem len ked ide z izby do izby, aby sa nešlahol niekde, lebo viem čo bude následovať. mám ročnú dcérku a to sa fakt nedá aby som ho strážila na každom kroku... takže jediné riešenie je dať očká vybrať, čakám ešte trochu na zázrak, či to nie je len prechodný stav a takisto čakám až sa pán Faga (Trnava) vráti lebo je odcestovaný, idem k nemu asi 12.4. a podebatujem s ním. Oba psíky čo som spomínala vyššie, tých mojich kamošiek, operoval on. Takže tu nejde asi moc o to ako kvalitne sa to odoperuje, on je tá naj kapacita v obore.. je to proste asi náhoda, že ten psík na operáciu reaguje zle a ten zasa dobre. držte palce, môžem sem dať potom vedieť, až podebatím s očným..
Naposledy upravil zuzkamil dňa Štv 04.04.2013 16:20, celkovo upravené 1
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkamil » Štv 04.04.2013 16:18

Liana píše:ja ti len velmi sprostredkovane viem povedat. mame sucku bez ociek vedla v brane a v pohode funguje, chodi sice trosicku opatrnejsie ale dobre sa orientuje v terene, chodi na volno, so psami nema problem, normalne sa zvitaju. je to velmi individualne a myslim ze ked veterinar urobi operaciu dobre, nemal by byt problem. mozno budes prekvapena a bude to lahsie ako po operaciach ktore uz absolvoval.


vidíš, aj takýto príspevok napríklad povzbudí dakujem :smile: pretože ked je fenka bez očiek, znamená to, že ju nič nebolí keď takto existuje..
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod pigie » Štv 04.04.2013 17:09

Nepoznam psa s vyoperovanym okom, ale mali sme ppsa, co si oko vypichol - tyzden bez veterinara ! bol uboleny, potom ani nevedel, ze mu nieco bolo (socializmus, ja som bola mala, pes babkin, preto bez veterinara - psa nik neriesil)
Kamaratovi sa zase nestastne pobilii psi, jeden prisiel o oko. Nespominam, zeby spominal nejake komplikacie. Ja som urcite ZA operaciu.
Ten ktory mal bolesti bol operovany u toho isteho veta ako ten, co nemal? Pretoze podla mna velmi zavazi akyy fuser mu oko vyberie :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod lila.claire » Štv 04.04.2013 18:31

luxácia šošovky VEĽMI bolí, mám plemeno kde sa vyskytuje primárna luxácia šošovky dedične, našťastie priamu skúsenosť s tým nemám, len čo som čítala diskusie na nete, niektorí psi boli po vyoperovaní oka/očí nesvoji ale prispôsobili sa. určite ho daj operovať a veľmi s tým neotáľaj, je to veľmi bolestivé ochorenie. ak operácia dobre dopadne, pes bude v poriadku. poznala som slepého psa a na ňom to ani nebolo vidieť, doma sa orientoval v pohode (naučil sa to, oslepol po úraze) a vonku chodil za paničkou.
pigie píše:Pretoze podla mna velmi zavazi akyy fuser mu oko vyberie
tiež si myslím, neviem prečo by mal pes mať pretrvávajúce bolesti po dobre urobenej operácii.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod hruska » Štv 04.04.2013 19:16

Offtopic: to je uplne off tocip, ale vlastne mozno ani nie. Bolest po je velmi subjektivna, neda sa dopredu povedat ako velmi bude boliet. Mam cerstvu skusenost so zubom, kolko ludi ma strasilo, ze stav po bude dost bolestivy a nebolelo ma nic a ani trocha. Drzim palce, aby psik mal podobnu skusenost. Podla mna vzdy lepsie vyskusat tu operaciu, ak ho to ocko teraz boli, stav po mozno nebude najprijemnesi, ale kratkodoby.
Naposledy upravil hruska dňa Štv 04.04.2013 19:24, celkovo upravené 1
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod calwen » Štv 04.04.2013 19:19

Offtopic: Jop ako vravi Hruska. A ono tie psy si dokazu tak velmi posunut prah bolestivosti... Ja mam doma zviera, ktore teda napriek tomu, ako velke bolesti ma, ich neda najavo ako bezny pes. A nemyslim si, ze je kvoli tomu nestastny, to by sa tvaril inak. Proste si zvykol :nwm:
Takze za mna - do toho :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyoperovanie oka - podstúpili takúto operáciu váš psík?

Poslaťod zuzkamil » Štv 04.04.2013 20:47

lila.claire píše:luxácia šošovky VEĽMI bolí, mám plemeno kde sa vyskytuje primárna luxácia šošovky dedične, našťastie priamu skúsenosť s tým nemám, len čo som čítala diskusie na nete, niektorí psi boli po vyoperovaní oka/očí nesvoji ale prispôsobili sa. určite ho daj operovať a veľmi s tým neotáľaj, je to veľmi bolestivé ochorenie. ak operácia dobre dopadne, pes bude v poriadku. poznala som slepého psa a na ňom to ani nebolo vidieť, doma sa orientoval v pohode (naučil sa to, oslepol po úraze) a vonku chodil za paničkou.
pigie píše:Pretoze podla mna velmi zavazi akyy fuser mu oko vyberie
tiež si myslím, neviem prečo by mal pes mať pretrvávajúce bolesti po dobre urobenej operácii.


teraz neviem či si to pochopila správne - môj pes už luxáciu prekonal - práve na to bol operovaný obe oči naraz. teraz sa mi konkrétne jedná o vybratie oka. keby mi oslepol a nič iné by som nemusela riešiť, tak je to ako tak v pohode :ua:
a pre všetkých, ano pojdem do toho, čo iné mi ostáva achjaj. len sa potom bojím čo bude. PS ano obaja psíci boli operovaní u toho istého očiara, najlepšieho v republike, v Trnave u pána Fagu. Takže ten psík určite nemal bolesti koli zle odvedenej práci...
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na Choroby