Nezostupene semenniky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nezostupene semenniky

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.02.2016 10:31

Po prvé - ten semmník ste už dávno mali dať vybrať, aby ste predišli problémom celkovo, nechápem, na čo sa tam nechával, veď tá operácia je úplne banálna. :pac: A áno, určite ho dajte vybrať. Či je to pre 8-ročného psa riziko, to záleží na aktuálnom zdravotnom stave zvieraťa, tu by som ani nevidela riziko samotný zákrok, ale skôr anestéziu, ktorú nemusí v prípade zlého zdravotného stavu zniesť dobre. To vám povie veterinár, či je toho ten pes hodný. A odpoveď na tretiu otázku - áno, je možné, že ten nádor má, aj keď ho zvonka necítite.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nezostupene semenniky

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 10:33

Ja by som dala. Ale je to len moj osobny nazor. MOjmu psovi rastla bradavica zasahujuca do oka cca od siesteho roku, bala som sa, ze cim bude starsi, bude to horsie a riziko problemov vyssie a hlavne cim je starsi, tym horsie znasal narkozu, takze v osmom roku sla odstranit (medzitym par krat odpadla, ale vzdy zase narastla). Nezostupene semeniky zvycajne naozaj sposobuju problemy. 8 rokov na ratla je este v pohode, takze ak nad tym co len uvazujete, tak isto by som do toho sla - vlastne uz by to mal davno za sebou v mladsom veku. Pred operaciou ale tereba byt dosledny a spravit vsetky predoperacne vysetrenia, ktore by mali zahrnat aj doslednu diagnostiku srdiecka. Pri narkoze je riziko vzdy, ako pri starom, tak aj pri mladom psovi... S tym proste treba ratat :ua:
Viki ma predbehla.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nezostupene semenniky

Poslaťod Kimi Dante » Pia 14.07.2017 13:57

iiivetka píše:Prispejem svojou skúsenosťou.
Mám 15ročného Borderského teriéra. Narodil sa u chovateľa, ktorý bol aj veterinár (chov s PP), dostával injekcie aby mu to zostúpilo, asi do jeho pol roka, ale nič sa nestalo, má obojstranný kryptochyzmus, teda má oba semenníky nezostúpené. Ja som bola vtedy ešte dieťa, nerozumela som tomu, veterinárovi chodil otec a tak sme nevedeli o tom ako veterinár odporúčal odstránenie semenníkov z bruška čím skôr.... Teraz má môj drahý psík 15rokov, a bruško plné nádorov...je čulý, behá, teší sa zo života, len máme obrovský strach dať ho operovať teraz...stojíme pred ťažkým rozhodnutím...Preto prosím, keď má váš psík takúto vadu, nekryte na ňom, je to dedičná vada!!! a nepodceňujte to a čo najskôr sa poradťe s veterinárom a nechajte mu to odstrániť....

Dobrý deň,
mám podobný problém s 11 ročným Barzojom, má jedno vajko , a neviem či bol operovaný. Je darovaný v 3.roku. behá ako srnec, ale začína mať zápaly pokožky, už 2. krát okolo chvosta a semeníka, teraz bol amputovamý 1/2 chvosta, možno to súvisí s vajkom v bruchu. Vet ma tlačí do operácie vajka v bruchu , narkózu zvládol dobre, ale na vysoký vek ... neviem..............
Kimi Dante
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Senec

Re: Nezostupene semenniky

Poslaťod Kimi Dante » Pia 14.07.2017 14:55

Dobrý deň, tak teraz som zistil, že operovaný nebol a vajko má stále v br.dutine, už 11. rok. Na Barzoja vysoký vek.
Kimi Dante
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Senec

Predchádzajúci

Späť na Choroby