Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 11:28

kazdy jeden dermacentor prenáša babeziozu?bil hnedý placaty,kresby sim si nevšimla,neviem ake ešte druhy su aké ten klasický sedy to nebol
Zatial je v pohode beha hra sa,moc normalnej farby,zacinam mat stres,min rok dvaja stafordi mali babezku a to sme kliešte Z nich netahali ,vyzerali dost biedne vtedy

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 11:40

Margita píše:kazdy jeden dermacentor prenáša babeziozu


ne

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 11:43

Pozerala son obrazky,nevidela som Na nom kresbu vyzeral Ako obecny,hnedy a placaty nebol nacucany a včera sme Z nej tahali4 a to sme boli vonku cez vikend

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 12:27

nepanikar.
co se ma stat se stejne stane. jen ji hlidej

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 17:17

Keď ona je taká malicka :ua:
Aa zistila si odkial majú susedia cecha?

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 18:05

Nepanikár, a dokonca ani každý prenášač to nemusí preniesť na psa... Dermacentorom dlhšie trvá, kým s prisajú, kým ich nájdeš, je väčšia šanca, že ešte psa ani nestihli nakaziť. My ich máme v blízkom lesíku viac než bežných kliešťov, a aj si ich nosím až domov, koľkokrát som ich našla na sebe v noci ešte neprisatých :pac: .

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 18:17

min rok mai stafordi,tackali sa,jeden chodil ako po porazke,padal mu zadok
vtedy som to brala tak a ze ved velky pes to da,s tymi malymi psami to je ozaj len jeden velky stres :lol: hrcu pod okom ma este riadnu,andelik

Re: Kliešť

Str 03.04.2019 19:21

Offtopic:
Margita píše:zistila si odkial majú susedia cecha


ja zapomněla - uplne. zitra

Re: Kliešť

Ned 14.04.2019 20:44

Po vyše tyzdni
Prílohy
IMAG1292.jpg

Re: Kliešť

Štv 09.07.2020 18:45

Nachadzate klieste teraz? Lebo uz asi 3 tyzdne nemam na psovi ziadnu ochranu proti nim a napriek tomu nema ziadneho. Tak ci este potiahnem a pauzy od chemie risknem v lete, kedy mam pocit, ze je ich menej ako v zime... :nwm: sa mi zda, ze kliestom sedi najviac okolo 15 stupnov

Re: Kliešť

Štv 09.07.2020 18:47

Kazdodenne niekolko. Aj napriek simparice u oboch.

Re: Kliešť

Štv 09.07.2020 19:10

nie, ale ma forresto a celkovo mavame malo kliestov.
ale na mne vcera jeden pidi-kliest liezol, som si vsimla pocas prechadzky na luke. prisateho som ale nemala ziadneho uz dlho.

Re: Kliešť

Štv 09.07.2020 19:21

No, prave na fb spominaju male klieste... bud som slepa, alebo mame stastie. :ha: Lebo ja som bezne doma lezuce nachadzala, aj na psovi, aj na mne a teraz je chvilu klud.

Re: Kliešť

Štv 09.07.2020 19:43

klop klop, ani nie. V sobotu mala jedneho miniaturneho na hube, ale inak nic :nwm: . Ma na sebe ten bio obojok, ale to je skor pre dobry pocit a raz za cas arpalit.

Re: Kliešť

Štv 09.07.2020 19:58

Vcera sme decku tahali 2 a ja som odchytila 3 na sebe :heh: A ano, vsetko drobizg. Velkeho som nevidela uz dlho, ale to len vdaka tej simparice, co tomu nedovoli narast. Ale zabitych z toho psa zbieram desiatky.
Odoslať odpoveď