Kliešť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kliest

Poslaťod unicorn » Ned 27.04.2008 9:49

ok, dezinfekcia je samozrejma. dufam ze to bude OK, rozmyslam ze mu skocim kupit ten obojok...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Kliest

Poslaťod mia1 » Ned 27.04.2008 19:54

Jannka píše:Urobila si si super a najma dobre, ze si sla k vetovi po ATB - pre istotu.
Nicoho sa neboj, o par dni sa to zahoji.
ps: ale zmen veta, takych odbornikov, co ani na psy nepozru ozaj milujem :pac:


Uz sa nam to zahojilo, nakoniec sa mi na to osvedcil repik. Pekne ranu vyhojil a vysusil. My mame ineho veta, ale tento ma ordinaciu 50 metrov od nasho domu, tak som myslela ze s kliestom si aj on poradi, ale mylila som sa. Este mi dal taku skvelu radu ze ich nemam vytahovat a vraj same vypadnu, ked sa nacecaju. Takze fakt super odbornik :aaa:
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Kliest

Poslaťod NemesiS » Ned 27.04.2008 19:57

ako, dobre hovorí, keď sa nacucajú, tak odpadnú.
len je otázne, či niečo prinesú.
asi 2% kliešťov nosí choroby.
takže ostatní sú "neškodní" okrem toho, že my sme paranoidní a pri každom stresujeme, či niečo psík nedostal.
kúp si háčiky na kliešte, podsunieš iba pod kliešťa a vytiahneš.
no problemo.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Kliest

Poslaťod Lucifer » Ned 27.04.2008 21:28

Nemesis nechcem Ta strasit, ale osobne si myslim, ze ta svinska babezioza, ktora sa vdaka globalnemu oteplovaniu tak pekne rozmaha, Tvoj percentualny podiel z 2% zdvihne o pekne cisielko... :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kliest

Poslaťod NemesiS » Pon 28.04.2008 6:12

ja viem.
však aj moja pesa ju chytila pred mesiacom
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Kliest

Poslaťod mia1 » Pon 28.04.2008 9:42

Ja viem ze ked sa nacecaju, tak odpadnu. Ale ja mam psov v byte a predstava ze budem nachadzat ten hnus na zemi a gauci sa mi nezda velmi prijemna :nono:
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Kliest

Poslaťod Babula » Pon 28.04.2008 10:02

tak nasa mala tiez mala za 3 kliestikov a jednu na labke medzi prstami...
vdaka pani v Amazone sme vedeli len vytiahnut tak bola zahryznuta... :plac:
mala plakala ako besna... noo sme sa rozhodli bojovat ale echt s svinami :fizel:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Kliest

Poslaťod Amaguk » Pon 28.04.2008 10:53

mia1 píše:Ja viem ze ked sa nacecaju, tak odpadnu. Ale ja mam psov v byte a predstava ze budem nachadzat ten hnus na zemi a gauci sa mi nezda velmi prijemna :nono:

no, je to hnusne...
horsie vsak je, ze cim dlhsie je kliest zakusnuty, tym viac sa zvysuje riziko prenosu nejakej pliagy :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kliest

Poslaťod Lucifer » Pon 28.04.2008 12:13

...na kliesta babezy staci iba "zakus" a hafan je nakazeny :hmm: :uff:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kliest

Poslaťod maggie » Pon 28.04.2008 14:59

inak k tym bielym a hnedym kliestom...hnede su samcekovia a tie biele alebo sede su samicky....to len tak na okraj....ja hafanovi pinzetou vyberam,ale vyborne posobi aj tea tree olej,ktory tu je v niektorej teme spomenuty,kliesta pokvapat a on sam odpadne,ani sa nedivim,je to vcelku stiplave,smradlave,pesa uteka a prska len otvorim flasticku...lebo niekde som citala,ze tym ako sa kliest vytahuje,alebo kruti,postlaca sa mu brucho a on tym vypusti este viac toho svinstva do krvi peska...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Kliest

Poslaťod max » Pon 28.04.2008 15:04

Ja som si to neskor nasla, ze cierne su samcekovia a take do cervena samicky

http://sk.wikipedia.org/wiki/Klie%C5%A1 ... Dajn%C3%BD

U nas sa vzdy hovorilo, ze ten hnedy je zvieraci a ze na cloveka nejde, volali sme ho, ze "kravsky". No bohuzial nie je to tak.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kliest

Poslaťod lucik » Pon 28.04.2008 15:47

maggie píše:inak k tym bielym a hnedym kliestom...hnede su samcekovia a tie biele alebo sede su samicky....to len tak na okraj....ja hafanovi pinzetou vyberam,ale vyborne posobi aj tea tree olej,ktory tu je v niektorej teme spomenuty,kliesta pokvapat a on sam odpadne,ani sa nedivim,je to vcelku stiplave,smradlave,pesa uteka a prska len otvorim flasticku...lebo niekde som citala,ze tym ako sa kliest vytahuje,alebo kruti,postlaca sa mu brucho a on tym vypusti este viac toho svinstva do krvi peska...


:nie: pokial vytahujes spravne (napr. hacikom, alebo zrucne s pinzetou), tak kliesta nedrazdis.. tym, ze na neho nakvapkas olej alebo cokolvek, kliest sa zacne dusit a vyblije sa do rany = zvysuje to riziko nakazy
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kliest

Poslaťod dedo » Pon 12.05.2008 7:05

Nezabudni dezinfikovat okolie rany,ako mozny zdroj rozsirenia zapalu...rozried si peroxid a vytamponuj miesto hnisania...zasyp praskom framykoin...cistenie rany aj repikom a harmancekom...v pripade rozsirenia zdroja zapalu a prestania mokvania rany,vyhladaj veterinara :no:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Kliest

Poslaťod Nenaywen » Pon 19.05.2008 20:35

Mám na vás jednu otázku... neviem, či mi takto po internete pomôžete, ale ak náhodou hej... :ua:

Doma máme prípravky na vyťahávanie kliešťov (klieštiky aj OTOM), no ešte sme ich nemali možnosť použiť. Nie, že by Bilbo nemal kliešte... ale on si ich vytiahnuť nenechá. :nwm: Ja viem, že si nesmie rozkazovať, ale ono je to tak- keď nahmatám kliešťa (asi tam má kožu citlivejšiu), okamžite sa strhne a snaží sa odísť. Môžem na ňom aj (doslova) sedieť, on ma doškriabe do krvi a škriabe až kým ho nepustím, skúšali sme ho držať traja aj tak to nešlo... čiže "násilím" to nejde. Ešte predtým som sa ja pokúšala o nenásilné vybratie kliešťa- pokojne som sa mu prihovárala, no akonáhle som sa chytila kliešťa, tak sa mykol a ušiel. :ach: Už fakt neviem čo s tým, bojím sa oňho, keďže čím dlhšie kliešťa má, tým väčšie je riziko nákazy... a nám vlastne nezostáva nič iné, len "čakať kým vypadne". :slzy: K veterinárovi s tým nejdem, viem presne, čo by mi povedal - pevne ho držte. A ak by mi to chcel ukázať, bolo by mi to nanič - Bilbo sa totiž u veterinára bojí, takže by sa pravdepodobne len klepal a nechal si tú sviňu malú vytiahnuť...

Ak by náhodou niekto vedel poradiť, budem veľmi vďačná... :ua:
27.5.2008 7:27 pm
Obrázok
Nenaywen
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Kliest

Poslaťod Lucifer » Pon 19.05.2008 20:44

Nevie Ti s tym niekto pomoct napriklad tak, zeby psa nejakym sposobom zabaval, aby odputal jeho pozornost od Tvojej "operacie"? Myslim tak, zeby si dal do jemne uzavretej dlane piskotu a Tvoj hafan by sa zabaval s jej vytahovanim? Ja viem, ze to vyznie blbo, ale Izaak sa predtym nechcel nechat ani za svet cesat. Tak najprv skrmil cely balik piskot a potom ma napadlo, ze takto to nemozem robit pri kazdom cesani a zacala som mu tuto zabavku "hladania" piskoty predlzovat...Naozaj to zafungovalo, a ked lovil z mojej paste tuto dobrotu, tak zabudol aj na to, ze ho Duro cese...Skuste to, hmm? :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby