Alergická reakcia, anafylaktický šok

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod Sezen » Pia 16.01.2009 0:06

No začíname sa dostávať do úzkych. Malý spapal kurča s ryžou, dostal trochu čajíka a zatiaľ negrcal a ani nehnačkoval, tak uvidím ako sa bude držať ďalej. Ibaže jeho koža sa mi vôbec nepáči, dosť sa škrabe a po tele sa mu začali robiť také zdurené fľaky. Ja ani netuším čo môže spôsobovať túto alergiu.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod quinty » Pia 16.01.2009 0:16

:oo: to vážne? Ani si len neviem predstaviť, a ani nechcem. Nečítala som všetky tvoje príspevky v inej téme a preto neviem, či si bola s ním u veterinára? Ak nie ja by som tam na tvojom mieste ráno išla. Viem si predstaviť, čo asi teraz prežívaš. Držím palce nech sa to zlepší.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod Sezen » Pia 16.01.2009 1:30

Ďakujeme, veru nejaké zlepšenie by som privítala. Veterinárka ho v podstate vidí niekoľkokrát do dňa, je to majiteľka jeho mami, už jeho stav konzultovala aj s kamarátkou na veterine v Košiciach, ale nejako sme sa nikam nedopracovali. Proste že je to alergia, len musíme zistiť pôvodcu.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod ER.23 » Pia 16.01.2009 10:26

quinty píše::pac: ja ťava, to ma mohlo tiež napadnúť :prd: Vajco surové už asi nikdy moje zlato nedostane.

Sezen - ako je havovi. Už mu je lepšie?


ani moja :nie: som sa vtedy dost zlakol a co je horsie ona to mala take, ze sme dosli o 5 min 12! som rad, ze to je bez nasledkov.dufam
ER.23
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Bratislava

re:

Poslaťod anet » Pia 16.01.2009 12:45

.
Naposledy upravil anet dňa Ned 28.02.2010 11:03, celkovo upravené 1
anet
BANNED
 
Príspevky: 170

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod Sezen » Pia 16.01.2009 15:01

V noci som bola vonku asi 5x, najskôr si malý dal trávu a zem, potom to vygrcal, kakal 2x, nemalo to síce ten správny tvar ale hnačka to už nebola. Potom si zase dal trávu a tú tiež vygrcal a aj vykakal. Zatiaľ je úspech že od rána sa ešte nepogrcal a ani nehnačkoval. Dala som mu ryžu s kuracím mäsom v malých dieloch ráno na obed a ešte dostane raz večer, jesť mu chutí. Trochu robí drahoty s pitím ale striekačku mám. Žranie snehu ho našťastie teraz nezaujíma. Momentálne sa škrabe menej ale to bude asi účinkom lieku.

Prezerali sme ho viacerí a niekoľkokrát a nič sme nenašli. Kebyže nájdem nejaký zapichnutý predmet tak by som bola šťastná ako blcha, pretože by som aspoň vedela čo spôsobuje tie opuchy ale na ňom nič nevidieť. Ani hryzanec, ani rana, ani opuch po uštipnutí. Jednoducho opuchol z večera do rána a nevieme zistiť prečo. Ja viem že by mal Dithiaden otupovať, ale u neho to asi neplatí. Malý sa správa v pohode, vonku si pobehá, hrá sa. Doma sa naje a spí. Ešte som si všimla, že keď mal opuchnutú tvár tak vonku mu odpuchla a keď sme sa vrátili domov tak napuchla, tak len dúfam, že ten alergén nieje niečo u nás doma, lebo to si neviem predstaviť ako ho hľadať, zvlášť keď sa doma za posledné dni nič nezmenilo.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod quinty » Pia 16.01.2009 16:26

Sezen, možno mu odpuchla, lebo ste boli vonku v chlade, aj mne Akim v teple napuchol ovela viac ako keď bol vonku.
Keď jedol trávu, podľa mňa mu ten opuch spôsobuje niečo čo zjedol. Nemohol sa k niečomu takému dostať, alebo v byte nemáte jedovaté rastliny?
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod Basha » Pia 16.01.2009 20:37

ked som videla nadpis Opuchnuta tvar, tiez ma hned napadla vcela :lol: ale kedze je januar, nevidim vonku ziadne vcely....a to som raz citala ako nejaka pani nasla svojej kolii v januari kliesta :vykricnik: sila, hmyz este aj v januari...to uz akoze jedine zeby VCELY - LADOVE MEDVEDE, nejake super otuzile mutanty :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod Evika » Pia 16.01.2009 21:38

No páni, že z vajíčka....Plánovala som dať Cathy vajíčko, ale skúšať radšej po vašich skúsenostiach nebudem :ua:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re:

Poslaťod anet » Pia 16.01.2009 21:53

.
Naposledy upravil anet dňa Ned 28.02.2010 11:06, celkovo upravené 1
anet
BANNED
 
Príspevky: 170

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod Sezen » Pia 16.01.2009 23:48

Aj ja si myslím že chlad mu robil dobre, takže sme veľa času trávili von v tej kose. S tým jedením neviem, on nikdy nezbiera zo zeme somariny, tak ťažko povedať či náhodou do niečoho nekusol. Doma máme pár rastlín ale nie sú jedovaté, teda máme jednu vianočnú hviezdu ale k tej sa nemá ako dostať a on nežuje izbové rastliny. Osviežovače vzduchu momentálne nemáme, parfémy sme nemenili a ani ich nepoužívame vo veľkom množstve. Kamoška si myslí že je to kontaktná alergia, ale naozaj sme domov nič nové nepriniesli a ani sa nemá ako dostať k čistiacim prostriedkom. :nwm: :nwm: naozaj neviem. Ešte skúsim zapracovať na mojej pamäti, že čo sa udialo.

Dnešok ale zatiaľ prebieha dobre, dostal ešte 2 x 1/2 dithiadenu, 3xryžu s kurčaťom a vývarom, plus do posledného zeleninku. Negrckal a bohužiaľ teraz keď sme boli von tak hovienko som v tej tme nenašla, ale keďže mal čisté nohavice (keď má hnačku tak si ich vždy okaká) tak predpokladám že to hnačka už nebola, ani do obeda už nemal hnačku. Menej sa ošíva a konečne si pospal. Akurát som hysterčila okolo jeho oka lebo ho mal červené, tak samozrejme že ho hneď kamoška prezrela a skonštatovala že je tam slabý zápal. Dám ocu flash a bude to dúfam v pohode. A hlavne dúfam, že sa už konečne v noci vyspím lebo po troch prebdených nociach mám toho dosť.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod lucik » Sob 17.01.2009 9:05

Evika píše:No páni, že z vajíčka....Plánovala som dať Cathy vajíčko, ale skúšať radšej po vašich skúsenostiach nebudem :ua:

to je hlupost nedavat jej vajicko preto, ze to niekomu uskodilo.. vela vela psikov dostava vajicka a nic im z toho nie je.. to by si nemohla davat psovi nic, kebyze sa obavas reakcie na potencialne alergeny - kura, ryza, soja, psenica,..
kludne jej vajicko daj, vajicko je dobreeeee!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod quinty » Sob 17.01.2009 11:32

lucik píše:
Evika píše:No páni, že z vajíčka....Plánovala som dať Cathy vajíčko, ale skúšať radšej po vašich skúsenostiach nebudem :ua:

to je hlupost nedavat jej vajicko preto, ze to niekomu uskodilo.. vela vela psikov dostava vajicka a nic im z toho nie je.. to by si nemohla davat psovi nic, kebyze sa obavas reakcie na potencialne alergeny - kura, ryza, soja, psenica,..
kludne jej vajicko daj, vajicko je dobreeeee!


Mi sme na to živý príklad, Brita, Akimova mamina dostávala vajco od malička. Nikdy jej nič nebolo. Akimko ho zopárkrát už tiež jedol a až teraz :pac: , ale aj to je pravda, že zbaštil aj Britinu porciu a asi to už bolo pre jeho organizmus veľa. Na chvílu si dám od vajec pokoj.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod ER.23 » Uto 20.01.2009 12:06

lucik píše:
Evika píše:No páni, že z vajíčka....Plánovala som dať Cathy vajíčko, ale skúšať radšej po vašich skúsenostiach nebudem :ua:

to je hlupost nedavat jej vajicko preto, ze to niekomu uskodilo.. vela vela psikov dostava vajicka a nic im z toho nie je.. to by si nemohla davat psovi nic, kebyze sa obavas reakcie na potencialne alergeny - kura, ryza, soja, psenica,..
kludne jej vajicko daj, vajicko je dobreeeee!


vajicko je super, ale nie bielko:) a to nie je moj vymysel- skuste sa opytat akehokolvek veterinara....
ale je pravda, ze moje dve potvory na to nijako nereagovali iba mala opuchla a to nedostali nieco take poprvykrat. a tiez neviem ci nahodou mala nezareagovala na tvaroh co sa mi zda viac pravdepodobne, ale nie som gastroenteorolog ani alergolog:)
ER.23
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Bratislava

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod lucik » Uto 20.01.2009 16:09

ER, nam vet odporucil cele vajko :no: Bielko vo vajku je tiez fajn, ale to naozaj asi zalezi od jedinca ako na co zareaguje..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby