Alergická reakcia, anafylaktický šok

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod lucik » Uto 20.01.2009 23:00

a ved ste sa nepytali na dovod? ved vajko je velmi dobry zdroj proteinov, surove raz za tyzden (samoska cerstve) je uplne v poraaadku.. ked castejsie, tak radsej varene, lebo v surovom bielku sa nachadza avidin, ktory sa viaze na biotin v tele a udajne znizuje jeho hladinu.. varenim sa znici, takze uvarene vajko smelo.. a ked veterinari tvrdia ine, opytajte sa preco, som zvedava.. moj vet nam odporucil teraz 2 tzydne 1 vajko denne, lebo havina mala malo proteinov.. nedavam sice tak casto, mala asi 4 dni do tyzdna a tento tyzden este nemala..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod ER.23 » Štv 22.01.2009 9:28

lucik píše:a ved ste sa nepytali na dovod? ved vajko je velmi dobry zdroj proteinov, surove raz za tyzden (samoska cerstve) je uplne v poraaadku.. ked castejsie, tak radsej varene, lebo v surovom bielku sa nachadza avidin, ktory sa viaze na biotin v tele a udajne znizuje jeho hladinu.. varenim sa znici, takze uvarene vajko smelo.. a ked veterinari tvrdia ine, opytajte sa preco, som zvedava.. moj vet nam odporucil teraz 2 tzydne 1 vajko denne, lebo havina mala malo proteinov.. nedavam sice tak casto, mala asi 4 dni do tyzdna a tento tyzden este nemala..


varene je ok, ale ja uz experimentovat moc nebudem . aspon na chvilu. Aj moje dve feny dostavali vajce surove a nie raz a nikdy nic, ale krpana to asi ponala inak :plac:
.......len som pisal svoj nazor a nechcelo sa mi rozpisovat vsetky procesy v tele psa ktore som si vypocul u veterinara.zhrnul to asi tak, ze bielko nie:)
ER.23
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Bratislava

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod lucik » Štv 22.01.2009 14:06

ER.23, tak ked ti na to krpana zareagovala, tak je to pochopitelne - ta opatrnost, ja som sa skor pytala quinty, alebo teda ci ste sa pytali tych vetov, preco by psy vajcia nemali jest.. ked si pisal, ze tvojho veta skoro vykotilo.. lebo ako som pisala, nas nam vajka odporucil.. tak kde je pravda? samoska nikto z nas nexce psovi uskodit..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod ER.23 » Štv 22.01.2009 19:57

mne jednoznacne povedal, ze surove vajce NIE. a varene uz nema taku vyzivovu hodnotu podla mna.
ER.23
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Bratislava

Re: Napuchnutá tvár

Poslaťod KlAuDiA:-) » Štv 22.01.2009 20:09

Aj nasej fene sa to stalo ale v lete..a bola to alergicka reakcia na ustipnutie vcelou..no vtedy mohla zomriet boli sme u veterinara a on jej pichol injekcie a booo to v pohode.no teraz vcely asi nestipu..co? :ha:
PES JE TO NAJKRAJŠIE STVORENIE A ZÁROVEŇ NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ČLOVEKA!
KlAuDiA:-)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Anafylaktický šok ?

Poslaťod Bialea » Str 25.02.2009 16:48

Prosím Vás stretol sa niekto s týmto? Naša Dafy do rána hrozne spuchla oči jej ani nebolo vidno len ružové viečko nataihnuté na celé oko. Veterinár bol u nás dvakrát, že to je pravdep. alergická reakcia na niečo ... ( na čo neviem) Povedal že oči jej mám nakvapkať borovú vodu a pichol jej ditiaden. Už o polovicu spľasla, ale oči sa mi vidia stále strašne opuchnuté, povedal že to chce čas. Vie mi niekto poradiť?
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod lucik » Str 25.02.2009 16:57

co chces poradit v com? ved si nic nenapisala - co dostava zrat, co dostala zrat, ci nebola ockovana, ci ste neboli na neobvyklom mieste, kde by nieco mohla zozrat..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod Bialea » Str 25.02.2009 17:45

Dostáva žrať granule z chovoproduktu, očkovania má všetky čo mám mať, čaká nás o dva týždne oč. proti besnote. Máme ju na dvore, vychádzka je hora. Máme ešte jednu bíglicu a tej nič nie je. Práve som jej bola dať kavapky do očí a je to lepšie. Ešte som sa s niečím podobným nestretla ani nevidela, tak preto som písala či nemá niekto s tým skúsenosti. Asi nie som taká múdra :zz:
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod wildrane » Štv 26.02.2009 8:16

alergiu može mať z hocičoho, možno ju niečo uštiplo / aj ked teraz co mohlo v zime/, ak je to lokalizované len na jednej casti tela /mozno blcha/... Určite by sa zislo komplexné vyšetrenie psíka... Anafylaktický šo je náhly, životu nebezpečný syndróm s multisystémovými prejavmi. Predstavuje najvážnejšiu formu skorej alergickej reakcie s náhlymi príznakmi a s možnými smrteľnými následkami vo vrcholnom štádiu šoku. Je spúšťaná hypersenzitívnosťou pri kontakte s určitým alergénom .
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod Bialea » Štv 26.02.2009 8:32

Fakt neviem z čoho to môže mať, druhému psovi nič nie je. Hlava jej už skoro úplne odpuchla, len tie oči. To jej vyplachujem borovou vodou ako mi povedal vet. Inak žere aj pije. Teraz sú psy vonku vet. povedal že vonku jej bude lepšie ako vnútry. Robím čo môžem. Včera som jej bola kúpiť nejaké hypoalergénne granule či ako sa to volá z chov. Ono to vlastne začalo keď som doniesla nové granule, aj ich pozeral a že to bude asi z nich.
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod wildrane » Štv 26.02.2009 8:46

len má zaráža že ak je to z granul , že je to len na hlave a v takej sile... Nastastie som ziadnu alergiu nevidela na psoch, v práci nie jednu, zacalo to u tých slabsích svrbením, cervenými flakmi, vyrážkami ale skoro po celom tele, nie len na hlave / ak nerátam alergiu na zložku krému na tvar/, tie vacsie nepokojom, triaskou, poruchou dýchania .... Mám stendo NO, raz ráno ked som prisla k nej mala tak isto hlavičku opuchnutu, vyzerala skoro ako bulik, ked somju dukladne prezrela, mala malu ranku, ktorá sa jej zapalila a vznikol opuch, tu som vycistila, vetos dal ATB inj. potom sme brali pár dni tbl a bolo to fajn...
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod Bialea » Štv 26.02.2009 8:52

Ja som sa tiež nikdy s niečím podbným nestretla ani to nikde nepočuna, ani neviedela. Bývame pod horou je tu tak 6 chalúp a púšťam ich pobehať do hory. Máme veľký dvor, ale to nie je ono. Či tam niečo našla? Máme tu vyše pol metra snehu, nikde nič nie je.
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod wildrane » Štv 26.02.2009 9:04

do hory chodia sami ci s tebou? nemoze to byt časť broku pod kozou, ak ju videl pobehovat polovník mimo obydlia?
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod Bialea » Štv 26.02.2009 9:09

Tu nikoho nie je a keď navalilo toľko snehu vypustím ich trochu zájdu ale potom sa motajú len pri kraji. Keď sa dalo chodila som s nimi ale teraz sa nedá, tak som chcela aby si pobehali sami. Nemá na koži nič to by som si všimla aj vet, ju prezeral.
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: Anafylaktický šok ?

Poslaťod wildrane » Štv 26.02.2009 9:11

ak to nepomoze tak skus malu zobrat niekde na kliniku, ci k inému vetosovi co ma trochuu slusnejsie vybavenú ambulanciu, mozno by stacilo orobit RTG
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby