Alergická reakcia, anafylaktický šok

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Alergická reakcia, anafylaktický šok

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 8:51

Dala som nazov takejto temy aj ked netusim co je mojmu hafanovi, pretoze alergiu nokdy na nic nemal...
Problem je v tom, ze sa celu noc škrabal a vrtel hlavou, v noci som zistila, ze ma napuchnute a cervene usi zvnutra, neskor ked som v noci zasla svetlo mal napuchnutu aj celu tvar hlavne nos a okolie...neustale si ho skrabe...
nejedol nic nezvycajne a na jedlo akekolvek nemal nikdy ziadnu reakciu.
neviem co robit :plac: veterinara nemozeme zohnat.
jedine co ma napadlo je, ze sme mu vcera dali spot on, mne neznamej znacky. Mal uz s tym niekto podobnu skusenost?
Dakujem za kazdu radu
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 10:19

ucho stale puchne
Obrázok
myslite, ze pomoze studeny obklad? :ua:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod schnauzee » Ned 13.04.2008 11:03

no, neviem, ci pomoze, skusit mozes...ale ja by som bola za vyhladanie veterinara...nejaky predsa musi byt dostupny, ci nie?

Raz sme mali skusenost s alergickou reakciou na ustipnutie vcelou, nastastie sme vyhladali veterinara, pretoze to vyzeralo stale horsie a horsie. Teda, ja nechcem strasit, len som za veterinara, ak nevies, co sa deje.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 11:16

viem, ze by bol najlepsi ten veterinar, ale sme v rakusku a nejako sa nam ho nedari zohnat :ua:
uvidime ako to bude dalej...chceme ho vykupat aby sme dali dole ten pripravok ale nemam sampon pre psa...neviem ci by to malo efekt len s vodou...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod Amaguk » Ned 13.04.2008 11:17

ak je to alregia tak ho radsej nesamponuj, len ho omy cistou vodou
moc daleko od Sk ste?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 11:29

takych 250 km asi...
skusim teda len tou cistou vodou, aspon teraz na chvilu zaspal a neskrabe sa, tak som trochu rada...
dufam, ze tie priznaky babeziozy alebo limskej boreliozy nie su taketo :ua:
ked sa oteplilo bol vo vode a ten Tea tree olejcek uz nefungoval, potom som mu vytiahla 5 kliestov :ua: ale bolo to tesne po prechadzke tak tam neboli dlho
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod Amaguk » Ned 13.04.2008 11:32

no 250 je uz tak "na hranici", aby ste na otocku sli k vetovi na SK, hoci...
no neviem, podla toho co pises, aj mne to vyzera na alergiu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 11:39

skusime okupat a uvidime...ak to bude pokracovat zajtra pojdeme urcite k vetovi...
nikdy sme nemali ziadne alergicke problemy tak ma to celkom prekvapilo :ua:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod Bruty » Ned 13.04.2008 13:25

Toto sme mali aj mi pri aplikovani nejakeho Talianskeho pripravku,neviem ako sa volal.Bol takej zltej farby a Bleckovi takisto scervenalo ucho...Stale si ho skrabal...Vyutierat ucho do sucha a uvar mu harmancek.Tymto potom potieraj...
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 13:47

Bruty a tvoj havino mal tiez opuchnutu aj v tvar? a mal to teda po pripravku proti kliestom?
sa mi zda, ze uz ma opuchnuty aj krk :ua: :plac: verim, ze je to len alergia...
najhorsie je ze nemam nic po ruke, ziadne bylinky a obchody su tu v nedelu zavrete :ua:

este som chcela, ze usi som mu trochu precistila pripravkom Epi-Otic, len vonkajsi zvukovod, dufam, ze mu to neublizi
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod sybil » Ned 13.04.2008 14:20

skús si zohnať v lekárni apis mellificu,je to homeopatický prípravok a na alergiu zaberá veľmi dobre.a ak to nie je alergia,určite mu neublíži.nič s tým nepokazíš
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: alergicka reakcia

Poslaťod bassetka » Ned 13.04.2008 14:47

Ak sa a stane,ze mate podozrenie na alergicku reakciu po spoot priravkoch,viac krat dokladne osamponjte miesto,de ste ich dali do koze.To je prva pomoc,ak nepomoze k vetovi.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 16:48

Dakujem vsetkym za rady :poklona:
Nakoniec sme Maxina poriadne vysamponovali, sice samponom na vlasy, ale zda sa mi, ze to pomohlo...aspon ten opuch sa uz zmensil aj ked usi su stale cervene...
Vonku bol uz ale celkom aktivny tak uvidime do zajtra ako bude.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: alergicka reakcia

Poslaťod Kača » Ned 13.04.2008 17:00

dajte na to pozor:) a ak sa to zhorší, alebo nezlepši, volajte svojmu veterinárovi, alebo kľuden inému, aspoŇ čo najbližšie robiť... alebo sa vlastne spýtajte bassetky :lol:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: alergicka reakcia

Poslaťod max » Ned 13.04.2008 17:17

jj budem stale sledovat :smile: Uz sme nasli aj veterinara tu nablizku tak som kludnejsia, ak nieco bude tak zajtra bezime k nemu.
To je najhorsie, ze ani jeden z nas nevieme po nemecky tak sme dneska iba prekladali a hladali...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Ďalší

Späť na Choroby