Lupiny, suchá koža

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Lupiny

Poslaťod Mia » Uto 19.02.2008 11:30

Donna mala naozaj velke problemy s kozou,lupinami,plesnami.... a naozaj co ti mozem poradit je jeden dobry sampon ktory sme kupili u veta Lactadrem ..pouziva sa kazdy 2-7.den a vidis vysledky skoro...ja viem aky mas vztah k samponom ale tento nam naozaj pomohol
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Re: Lupiny

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 11:37

to mozem potvrdit,tiez som ho kupila v lekarni a pomohol pri lupkoch u cierneho psa,a to nemal tolko lupin ako si pisal, :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

lupiny

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.04.2008 7:37

naš drobec sa začal v posledne dobe strašne škrabať.stopy po blchách som nenašla,ale má lupiny.môže do byť tým? chceme teraz vyskúšať preňho šampon s norkovým olejom... :ahoj:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: lupiny

Poslaťod NemesiS » Sob 12.04.2008 8:03

no neviem, či od bĺch sú lupiny.
tá moja sučka má v podstate lupiny stále.
neviem či to je pĺznutím alebo čím... :ach:
ten norkový olej je super vec, aspoň to tak byzerá, určite skús, sám som zvedavý, aké budú výsledky.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: lupiny

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.04.2008 11:24

ja som nepovedala,že lupiny od blch...ale škrabanie od lupín :no: dnes nám na veterine dali preňho Frontline ,takže 2 dni nemôžme kúpať..uvidíme,či teda prestane...zatial chrní,tak sa neškriabe :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: lupiny

Poslaťod phuture » Sob 12.04.2008 11:46

môj psík mal tiež lupiny, škriabal sa a nepomohlo celkom ani podávanie doplnku gelacan champion na zlepšenie kvality srsti. šteňa bolo zväčša vnútri počas zimy, tak som predpokladal že by to mohlo mať niečo spoločné aj s tým.
po tom, ako som sa dočítal o rôznych alergénoch a chemickch látkach obsiahnutých v krmive, tak som sa rozhodol zmeniť krmivo, keď nie kôli lupinám tak kôli iným veciam..

následne po výmene krmiva, asi počas dvoch týždňov sa stav kože zlepšil, lupiny takmer úplne zmizli, škriabanie sa už nie je také intenzívne a časte a aj kvalita srsti sa zlepšila. podávam teraz hypoalergénne a holistické krmivo.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: lupiny

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.04.2008 12:03

no on keď prišiel k nám sa tak neškriabal..tak nevieme či nedostal blchy od kocúra..alebo potom sme ho kúpali aj,tak lupiny má asi z toho šamponu..
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: lupiny

Poslaťod phuture » Sob 12.04.2008 12:16

ja myslím, že to škriabanie bude pravdepodobne od svrbenia pokožky, nie od bĺch. tie by myslím bolo aj vidieť, ak by boli dôvodom.
neviem ako iné plemená, ale ja som dostal odporučenie psa nekúpať, nepoužívať žiadne šampóny a toho sa aj držím. napriek tomu sa objavili lupiny a ako vravím, s veľmi veľkou pravdepodobnosťou to bolo od krmiva.
teraz, keď je už vonku teplejšie, tak sa chodíme kúpať von a lupiny nepribúdajú, ale naopak stále ubúdajú :-)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: lupiny

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.04.2008 14:16

to ako vôbec nekúpať??? :oo:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: lupiny

Poslaťod Priscilla » Sob 12.04.2008 14:30

No môže to byť z toho kúpania, resp. šampónu. Ja keď som si doniesla Meghan tak sa tiež dosť škrabala a mala lupiny. Keď som to potom spomenula chovateľka, povedala, že ona ju deň pred odberom kúpala a že použivá dáky kvalitný šampón a že ho asi slabo zriedila. Za pár dní lupiny zmizli a už sa neškrabala.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: lupiny

Poslaťod phuture » Sob 12.04.2008 15:37

Lenka.Buddy píše:to ako vôbec nekúpať??? :oo:


písal som, že záleží od plemena. ja mám labradora a odporučenie psa nekúpať šampónom vôbec, max. 2x do roka.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: lupiny

Poslaťod max » Sob 12.04.2008 15:50

tiez psika skoro vobec nekupeme iba obcas cistou vodou, srst ma i tak velmi peknu, vobec nesmrdi a nie je spinavy (myslim tak, ze ked ho hladkam nemam spinavu ruku ako sa mi niekedy stalo u inych psikov)
asi naozaj zalezi od plemena...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Lupiny

Poslaťod Fraga » Sob 12.04.2008 19:02

ja som dnes prečesala krpatú a tiež bola ako sneh. Zajtra ak bude slniečko pojde do vane. My máme Vetriderm a chcem ho domíňať. Veterinárny šampón od Van :lol: a ten tiež pomohol. Len sa s ním často nesmie kúpať, lebo je to ako liečivo. Tak zase po čase skúsime a ten All systems asi vyrazím. Kúpala som s ním na Nitru Lesana a tiež bol lupinatý :hmm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Lupiny

Poslaťod meggie26 » Ned 13.04.2008 0:20

baby hlavne si dajte pozor na chejletielu - dravcika alebo laicky povedane pochodujuca lupina :lol: je to parazit.... ale pokial psiky spavaju s vami v posteli tak by ste dravcika rychlo specifikovali boli by ste postipane ako komarom... dravcik postipe cloveka ale neparazituje na nom...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Lupiny

Poslaťod Fraga » Ned 13.04.2008 14:06

Ona sa neškriabe. Lupiny jej vyjdú len ked ju prečešem.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby