Lupiny, suchá koža

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Lupiny

Poslaťod phuture » Ned 13.04.2008 19:58

v inom vlákne používateľka s nickom bassetka radí: viewtopic.php?f=4&t=382&start=45#p46723

pupalkový olej vyzerá byť celkom zaujímavý nápad, čo si myslíte o jeho použítí?? mohol by sa napríklad podávať olej s vitamínom E, ako je v lekárňach dostupný pre ľudí? napr. http://www.aromatica.cz/sk/olej_pupalka.html
v akom dávkovaní?
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Lupiny

Poslaťod meggie26 » Ned 13.04.2008 20:05

my sme davali pupalku na srst bradacom ale bez vitaminu E len obycajnu a v kapsulach....1 x denne 1 kapsula...
alebo by ste mohli vyskusat panthenolove telove mlieko normalne v ludskej lekarni ho predavaju.... to pouzivame ked dohola trimujeme bradacov na kozu na ukludnenie a zregenerovanie
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Lupiny

Poslaťod Amaguk » Ned 13.04.2008 20:12

phuture píše:v inom vlákne používateľka s nickom bassetka radí: viewtopic.php?f=4&t=382&start=45#p46723

pupalkový olej vyzerá byť celkom zaujímavý nápad, čo si myslíte o jeho použítí?? mohol by sa napríklad podávať olej s vitamínom E, ako je v lekárňach dostupný pre ľudí? napr. http://www.aromatica.cz/sk/olej_pupalka.html
v akom dávkovaní?


ja davkovanie pripravkov pre ludi odvodzujem z toho ludskeho, moj peso ma len nieco malo cez 20 kg, tak davam tak cca polovicu dospelackej davky.
inac, ja sa chystam nabuduce zakupit pupalku v ramci tohoto: http://www.pangamin.cz/web/clanek?klic=20
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Lupiny

Poslaťod julieta » Ned 13.04.2008 20:37

Neviem ci tieto lupiny nejako suvisia zo zmenou pocasia ale aj moj pes ma lupiny. Na hlavicke dokonca ma miesto kde ma menej srsti a ked mu prejdem po tom tak ma lupiny. Srst mu tam nova rastie. Dnes som ho vycesavala a nahodou som presla protisrsti a lupin bolo strasne vela. Zacala som davat pupalku-kapsule a uvidime co to spravi. V minulosti jedol olej Dermanorm malo by to obsahovat to iste ako pupalka. Srst mal po nom krasnu, zdravu a lesklu.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Lupiny

Poslaťod katka » Pon 14.04.2008 6:37

ja sa pridám....Bakovi sa tiež objavili lupiny, ale nasadila som náš overený lososový olej od Kronchu a všetko je ok....takže ja vrelo odporúčam :yes:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Lupiny

Poslaťod sybil » Pon 14.04.2008 7:25

phuture píše:v inom vlákne používateľka s nickom bassetka radí: viewtopic.php?f=4&t=382&start=45#p46723

pupalkový olej vyzerá byť celkom zaujímavý nápad, čo si myslíte o jeho použítí?? mohol by sa napríklad podávať olej s vitamínom E, ako je v lekárňach dostupný pre ľudí? napr. http://www.aromatica.cz/sk/olej_pupalka.html
v akom dávkovaní?

lepší je priamo veterinárny,je vraj pre psa lepšie využiteľný
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Lupiny

Poslaťod Eva K. » Štv 17.04.2008 15:31

Moja feňula doteraz nemala žiadne lupiny. V piatok mi hupla celá do vody ešte s jedným psom a v pondelok mali obidvaja lupiny. Asi bolo niečo vo vode. Ach jo a to sme pred výstavou v sobotu.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Lupiny

Poslaťod NemesiS » Štv 17.04.2008 15:44

na radu známej som začal pridávať celé vajce 2x do týždňa a pokrok je úžasný.
určite odporúčam.
v nedeľu som dal a už v utorok bolo lupín menej o 90% :vykricnik: :vykricnik:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Lupiny

Poslaťod Amaguk » Štv 17.04.2008 15:52

sybil píše:
phuture píše:v inom vlákne používateľka s nickom bassetka radí: viewtopic.php?f=4&t=382&start=45#p46723

pupalkový olej vyzerá byť celkom zaujímavý nápad, čo si myslíte o jeho použítí?? mohol by sa napríklad podávať olej s vitamínom E, ako je v lekárňach dostupný pre ľudí? napr. http://www.aromatica.cz/sk/olej_pupalka.html
v akom dávkovaní?

lepší je priamo veterinárny,je vraj pre psa lepšie využiteľný


aky je rozdiel medzi humannym a veterinarnym pupalkovym olejom? veterinarny je najako specialne upravovany. Doteraz som si myslela, ze olej je proste olej...
:nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Lupiny

Poslaťod schnauzee » Štv 17.04.2008 16:01

Amaguk, moj tip je, ze ten veterinarny bude drahsi :ach:

Feruso ma tiez dost lupinatu kozu. Predtym sa z neho sypalo bielych vlociek neurekom. Mali sme aj lososovy olej, bolo to o trosicku lepsie, ale aj tak sme boli zalupinkovany. Teraz je to pokojnejsie, lupiny sice su, ale je vidno rozdiel. A po trimovani vyzera ako bradac velky biely :lol:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Lupiny

Poslaťod NemesiS » Štv 17.04.2008 16:02

humánny=veterinárny pupalkový.
lebo čo je humánne, to sa skaldá s prírodných látok a nedráždi pokožku
a to je ten šampón
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Lupiny

Poslaťod Bibiana » Štv 17.04.2008 16:04

NemesiS píše:humánny=veterinárny pupalkový.
lebo čo je humánne, to sa skaldá s prírodných látok a nedráždi pokožku
a to je ten šampón


Humánny je ľudský, takže nie veterinárny :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Lupiny

Poslaťod NemesiS » Štv 17.04.2008 16:08

ale myslím to v zmysle že je humánny voči psej pokožke, čiže ju nedráždi.
nie v zmysle že je" pre ľudí"
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Lupiny

Poslaťod Amaguk » Štv 17.04.2008 18:49

schnauzee píše:Amaguk, moj tip je, ze ten veterinarny bude drahsi :ach:


myslim, ze nie si daleko do pravdy. bude to asi ako u chondier :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Lupiny

Poslaťod Amaguk » Štv 17.04.2008 18:54

NemesiS píše:ale myslím to v zmysle že je humánny voči psej pokožke, čiže ju nedráždi.
nie v zmysle že je" pre ľudí"


z mojej strany to bolo myslene v zmysle "pre ludi" :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby