Lupiny, suchá koža

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Lupiny

Poslaťod NemesiS » Štv 17.04.2008 19:11

ja ták.
tak potom som to tak nepochopil.
tak asi ju nebudem kúpať Garnierom či Fa :haha:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Lupiny

Poslaťod Amaguk » Štv 17.04.2008 19:16

inac, k tym ludskym samponom:
nam vetoch radil kupat hlavne steniatka v detskom sapone - vraj lepsie ako v psom
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Lupiny

Poslaťod NemesiS » Štv 17.04.2008 20:10

tak to už hej, lebo tie detské sú ultra šetrné k pokožke a vlasom či chlpom.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: lupiny

Poslaťod Linduska » Ned 11.05.2008 12:40

moj mal dost lupin a veterinar nam dal nolvasan sampon a po druhom kupani mu to uuuuplne zmizlo, teraz ked nahodou nieco spozorujem vykupem ho tym a zasa mame pokoj, ja by som odporucila toto
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: lupiny

Poslaťod Nia » Ned 11.05.2008 15:56

Lenka.Buddy píše:naš drobec sa začal v posledne dobe strašne škrabať.stopy po blchách som nenašla,ale má lupiny.môže do byť tým? chceme teraz vyskúšať preňho šampon s norkovým olejom... :ahoj:

sampon s norkovym olejom je dobry,ale len na kratku chvilu, teda aspon v pripade mojho psa, ale tak to je uplne in typ srsti, ale myslim, ze by si mala skusit a potom uvidis.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: lupiny

Poslaťod michaelak » Ned 11.05.2008 19:32

Ja mám dobré skúsenosti so šampónom VETRIDERM. Mám labradora, vlani sme mali problém s lupinami, veterinár nám odporúčal šampón VETRIDERM a lupiny zmizli. Odvtedy lupinky nemáme, srsť je čistá. Šampón nieje síce najlacnejší, ale stojí za to. :jop:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: lupiny

Poslaťod Fraga » Ned 11.05.2008 19:59

My sme ho mali tiež, teda mam ho ešte tam je asi polka. Ale po okupani All systems boli zase ako posypaní kokosom. Takže All systems som vyšmarila. Kúpili sme Kw a lupiny nie sú. Vetriderm, aby mi neostarol mozem pouzit teraz ked pojdeme na Spring. som zvedava či nenabehnu zase lupiny. :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: lupiny

Poslaťod NemesiS » Ned 11.05.2008 20:02

už som to kdesi písal, no ja som kúpil z baróna antiparazitný čajovníkový šampón, hlavne kôli lupinám
http://baron.cz/pes/cajovnikovy-sampon-3312-k-KP000011-X000065-X000453.html
a naozaj, neľutujem použité peniaze.
síce mi ostala len polka, po okúpaní, no srsť ešte stále asi 3 týždne po okúpaní, sa krásne leskne, lupiny zmizli do jednej a srsť zvláčnela. ten šampón je :jop:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: lupiny

Poslaťod vetche » Uto 13.05.2008 18:11

nam sa teraz ako zacalo byt teplo objavili lupiny, ale to hlavne ked vela skrabkam :lol: , pripadne vycesavam vyplznutu srst, inak sa moc neobjavuju a tiez nam veterinar hovoril ze radsej nekupat pokial to nie je nevyhnutne, kedze to vysusuje kozu (samozrejme pokial sa nepouzije daky specialny sampon). takze my ani nekupeme :angel: ale tiez mam dakedy pocit ked sa tak s chutou vyvalaju v prachu ze by som ich mala okupat :lol:
vetche
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: lupiny

Poslaťod nell » Str 14.05.2008 15:28

ja mam overený DERMILEN :smile:
nell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: lupiny

Poslaťod Linduska » Str 14.05.2008 15:30

aj Nia mi o nom hovorila, vraj uzasne vonia a uz ho mam kupeny, musim ho vyskusat :)
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: lupiny

Poslaťod Nia » Štv 15.05.2008 19:21

nell píše:ja mam overený DERMILEN :smile:

jj, presne...dermilen 4ever :heh: ....a milujem jeho vonu, potom havo vonia ako babatko a ma krasnu srst bez parazitov a lupin
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: lupiny

Poslaťod Linduska » Pia 16.05.2008 19:00

veruu uz mozem potvrdit, len skoda ze sa hned hodi do nejakej zeme.. musim ju strazit :D
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: lupiny

Poslaťod Nikolaos » Štv 17.07.2008 7:32

Lenka.Buddy píše:no on keď prišiel k nám sa tak neškriabal..tak nevieme či nedostal blchy od kocúra..alebo potom sme ho kúpali aj,tak lupiny má asi z toho šamponu..

môže to byť alergia na šampón ale aj na kusnutie blchou. Ja používam ichtiolový šampón pre psov je dostať v Baumaxe v Blave aj chcete doma pozriem presnú značku a veľmi nám to zabralo. Ale musíme kúpať často aj dva krát do mesiaca
Nikolaos
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Lupiny

Poslaťod Maruška91 » Str 04.11.2009 14:52

Náš malý ratlík má tiež tento problém. Išli sme k veterinárovi a odporúčil nám jemný mastný šampón na kúpanie. Po okúpaní sme už lupiny nenašli.
Maruška91
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby