Lupiny, suchá koža

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod Pinklady » Uto 24.08.2010 11:46

U nas boli lupiny zaciatocne prejavy alergie. Akonahle sa alergiu podarilo dostat pod kontrolu a ustupila, tak zrazu zmizli aj lupiny. Ale tie lupiny boli fakt len zaciatok, potom sa pridalo cervenanie pokozky, vypadavanie srsti a uz to islo dole z kopca. Mne sa osvedcila v tomto pripade ina strava/rybacie hyp. granule. No a dobre su aj zabaly z bahna z mrtveho mora. Dalej slnecnicovy olej a tiez tie lanove semienka, co tu uz boli spomenute. A olej z lososa.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod eila_kozakova » Ned 29.08.2010 13:51

Presne ten istý problém máme aj my, len to nie až také intenzívne aby to ostávalo na vpodítku, akurát že stačí že ju prehrabnem a hotová pohroma. A Eiluša to má už od šteniatka. Teraz som jej začla pridávať do žrádla olivový olej tak uviíme, že čo.
eila_kozakova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod bela2001 » Štv 18.08.2011 15:54

Moja fenka má lupiny,ked ju okúpem nekvalitným šamponom.Teraz vet. poradil kW,tak uvidíme.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod swarci70 » Str 31.08.2011 11:20

Dobrý deň chcel by som sa spítať môj 9mes. nemecký ovčiak má lupiny na chrbe kde mu aj odtial vypadava srst na určitych miestach. Má to pravde podobne z časteho kúpania a neviem či mu tie lupiny a tu vypadnutu srsť mam vyčesávať.
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod swarci70 » Štv 01.09.2011 18:53

Nikto nic? :ua: Ide mi iba o to či tie lupiny a tu srsť môžem vyčesavať.
swarci70
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod Nika92 » Ned 20.11.2011 15:50

Ahojte,
Fany sa vyliečila z plesne, ktorú mala na krku a teraz som jej objavila na chrbte taký väčší kruh srsti s veľkými lupinami, neviem čo to môže byť. Ale vôbec sa neškriabe, aj keď som jej potom prechádzala tvárila sa akoby nič, akoby som ju hladkala ako predtým.
Viem že to môže byť pleseň, tento týždeň navštívime veterinára, ale nemôžu sa lupiny vyskytovať len lokálne? Lebo práve prestáva meniť srsť a hárala sa, takže je možný aj stres.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Ned 07.10.2012 16:07

Chcem sa opytat na mojej Meggy som vcera spozoroval uplne miniaturne biele bodky..je to BSP..su to lupiny? moze to byt sposobene stravou? ale stravu som nemenil vzdy ma granulky...alebo moze to byt tym ze je zmena pocasia a postupne premiena srst?
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod Denca » Str 21.11.2012 7:58

Aj tymto som si s Bibkom presla vsetky problemy ktorre ma su sposobene chovatelom od ktoreho som ho kupila bol zo Svätoplukova oklamal ma ze psik ma 7 tyzdnou ze je vhodny na odber od mami ked som s nim hned sla k veterinarovi povedal ze psik ma 4 tyzdne nemal zubky bol malicky ani chodit poriadne nevedel nakolko nemal materske mlieko tolko kolko ho mal mat sme si presli uz vsetkym moznym lebo ma oslabenu imunitu kedze nemal mamine mlieko...mali sme lupinky ked sa otriasol bolo to ako keby som vysypala na zem muku tak sme ho ostrihali skoro do koze a kupila som mu co teda vrelo odporucam sampon MALASEB stal ma 38 eur ale uz po 4 umytiach to vymyzlo uplne doteraz ho obcas preventivne pouzijem no inak pouzivame klasicky sampon pre yorka krasne voni :) odporucam ten sampon je drahy no efektivny..da sa kupit na veterinarnych klinikach aj v niektorych sukromnych ambulanciach :jop:
pes sa vam nikdy nepomsti,nikdy nerobi nic so zlym umyslom..kolko lasky psovi das tolko lasky ti tvoj milacik vrati
Denca
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Senec

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod lenikasss » Štv 21.03.2013 14:06

ahojte, ten pupalkovy plej mam hafanovi pridavat do jedla alebo ho s tym natierat? :D vdaka
lenikasss
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod lagunasa » Ned 14.04.2013 14:52

ahojte.
vcera som trimovala psa a nasla som mu na tele lupiny. nikdy predtym som ich na nom nevidela. je mozne ze je to otazka toho, ze mal tu srst uz riadne odrastenu ( totalne cakala na otrimovanie ) ? stravovanie sme nemenili, stale rovnako barfujeme. mozem dufat, ze to prejde a netreba ist k vetovi? kupat ich casto nekupem, lebo westici sa casto nemaju kupat, ale ak by bolo treba tak budem, ale nerada by som.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Lupiny, suchá koža

Poslaťod simba606 » Pia 01.11.2013 14:03

Zdravim chcela by som sa opýtať či ti niekto náhodou nemá skúsenosť s niečim podobným . U môjho psa 7 ročný kríženec špica sa vyskytuje silne svrbenie v okoli chvosta, najmä v mieste kde je chvost stočeny a dotýka sa chrbta má koža a aj srsť úplne inú štruktúru, zo začiatku som tomu nepriprisovala velku vahu kedže sa to vyskytovalo len v mieste dotyku stočeneho chvosta a chrbta (myslela somsi že je to prirodzene ze ma srst v tomto mieste zmenú štruktúru) ale teraz sa to stvbenie rozsiruje od chvosta až skoro po kohútik. Srsť je úpne suchá aj pri vyčesavani a viac pomotana na tychto miestach snažím sa to udržiavať vyčesane ale koža je tam po česani velmi podráždená a krvácavá v miestach kde ho to velmi svrbí sa vyskytuju sem tam male chrastičky neznámeho povodu .. teda ako cele to škrabanie ... nepripada mi to ako žiadne známe kožné ochorenie či parazit skor si myslim že to bude nejaka alergia. Pes sám vyhladáva miesta kde sa može poskrabat a taktiez je cely stastny ked ho tam niekto skrabe.... musí ho to velmi dráždit pretože aj ked zaspava tak sa hocikedy na to zobudi a škrabe sa... budúci týždeň s tým skúsim zájsť k vetovi ale ak by mal niekto dovtedy nejakú radu tak by som bola veľmi vďačná :yes: ďakujem :smile:
]Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.
simba606
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Prešov/Pezinok

Predchádzajúci

Späť na Choroby