Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 10:38

tak toto som o babezke nevedela :-(

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 10:44

Držím všetkým pacientom palce :yes: .

U nás zatiaľ len "prevencia", každých 12h meriam teplotu, nič viac teraz nemôžem urobiť :nwm: .

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 21:40

K výskytu Dermacentora, ako prenášača babeziózy, v ČR https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=

Re: Babezióza

Ned 15.07.2018 10:05

Ahoj. Mám 14 a pol ročnú fenku maďarskej vyžly menom Eliška. Zdravá až na problémy s uškami a očkami. Behá po hubách a neskutečné žobre až do štvrtku 12.7. keď mamka prišla domov vyvenčiť ju. Eliška sa pocikala do pelíšku a nevedela chodiť. utekali s ňou k veterinárke. Najprv podozrenie na krvácanie do bruška. Nakoniec ale zistili že má babeziózu. krv moči nemala ani nezvracala. Bola len slabá a mala bledé sliznice a zrýchlený dych. Dostala ATB, infuzie, injekcie a Imizol. Je 15.7. nedeľa a Eliška stále nepapá len nasilu striekačkou. Sliznice vyzerajú už krajšie, sú ružové. Dych občas pomalsí občas zrýchlený. Moc nespinká , stále len leží a prejde pár krokov vyvenčiť sa. Moč má v poriadku, občas sa pozvracia len keď sa velmi veľa napije. Dostáva B vitamíny a doplňujú intový nápok striekačkou. Stále ale nemá chuť do jedla :( Mám veľký strach . Je to tým že je strašne ešte slabá alebo je to ešte stále spůsobené babéziou? kedy by sa mal stav zlepšiť. Strašne sa bojím. Stále to bol zdravý pes , až na toto svinstvo. Ďakujem za odpovede.

Re: Babezióza

Ned 15.07.2018 21:07

V prvom rade nepanikár. Je to staršia dáma, potrebuje dlhší čas na boj s takouto chorobou. Ak sú sliznice v poriadku a nemá zvýšenú teplotu a aj pije, nechajte ju, nech oddychuje. Príp. skúste jej dať nejakú lepšiu dobrotu. Neviem, čím kŕmite, ale skúste jej dať nejaké varené mäsko s ryžou napr. Možno jej zachutí.

Re: Babezióza

Ned 15.07.2018 21:11

Teplotu nemá . A už sa sama aj postavila na nohy a sla sa napiť do misky. Ale keď sa viac napije tak sa pozvracia. Takisto ajkeď niečo do nej dáme papat cez striekacku a dáme ATB tiež vyzvracia. Dnes dostala trosku medu a hroznovy cukor, tak už sa začala trosku aj ozývať že ešte chce. A Diki za odpoveď:)

Re: Babezióza

Ned 15.07.2018 21:53

Mne nežrala sučka pri babezióze asi týždeň, potom pomaly začala, keď jej bolo lepšie. A tiež bola slabá dlho.

Re: Babezióza

Ned 11.11.2018 14:05

Môže mi niekto poradiť môj psík mal, babebiozu prekonal to a 30 októbra, mu bola podaná posledná vakcína imizol a dnes mal kliešťa som na, nervy zúfalí chcem vedieť či ten imizol ešte nejako účinkuje v teple môjho hafana

Re: Babezióza

Pon 12.11.2018 3:00

neudelas ted nic.
doufej, ze kliste není nakazene a dopadne to dobre :yes:

Re: Babezióza

Sob 24.11.2018 10:59

Je možné ze tri dni a pes je fit?resp deň?
Jeden pes 8rocny,hlava vykrutena,potacal sa,padal Z noh,krvavy moc,tak smer veterinár,3-4dni a pes fit,prbe dva dni malo zral
O dva týždne suka...2.5rocna,priznaky také iste,vsade sa popisuje moc ako kofola ale toto bolo vyslovene ako krv, to bolo vcera a teraz už behá ,vlastne už včera ,okrem atb dostala aj kortikoidy,neviem či je to štandardny
postup...behom jedného mesiaca hneď dva psy
A pes Bol dost zlty,bielka ,sliznice dokonca aj na slabinach mal kožu ztlu

Re: Babezióza

Sob 24.11.2018 17:35

Ta vykrutena hlava mi k babezke nesedí.. a za dva dni byt fit neboli. Ani kortikoidy sa vtedy nedávajú. Boli robené testy na babezku?

Re: Babezióza

Sob 24.11.2018 17:37

ved to,ze mne tam tiez vela veci nesedelo,ale testy boli robene a ze to bola babezka,druhy pes,priznaky to iste
prvy je uz v pohode a druhy vraj tiez
tak je pravda,ze to su taki ti kravski vetosi

Re: Babezióza

Ned 25.11.2018 19:31

Záleží na kondícii psa. Síce neviem, či ak je už žltý, to ide za 3 dni, ale :nwm: . Freya, keď mala babézku, dostala večer imizol a ráno jej už nič nebolo (po všetky 4 razy). Eliška tiež. Je ale pravda, že v takom ťažkom stave nebola ani jedna, pri prvých príznakoch som s nimi utekala.

Re: Babezióza

Pon 29.04.2019 8:51

nevie mi prosím niekto poradiť,či môže byť riziko kryť s chovným psom,ktorý 2x prekonal babeziózu ?

Re: Babezióza

Uto 30.04.2019 1:38

Riziko nie je žiadne, semenom sa babézia neprenáša. Babézia je prenášaná kliešťami, príp. transfúziou krvi. Čo ma ale trochu desí, je aj existujúca štúdia o transplacentárnom prenose babézií. :ua:
Odoslať odpoveď