Switch to full style
Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.

Pravidlá fóra

Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.
Odoslať odpoveď

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 10:34

ja sa strasne bojim, ze si to nevsimnem, Alex napriklad ma cely zivot tmavsi moc, neviem ci preto ze pomenej pije, ale on nikdy nemal tak vyslovene svetly, Indy ma svetlejsi o dost.

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 10:43

Na tmavší moč vyslovene nečakám. Prvý príznak babeziózy je rozhodne horúčka, apatia. Potom sa vyšetruje moč a ak sa v ňom potvrdí krv, tak sa robí hneď ster na potvrdenie parazitov v erytrocytoch.

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 12:28

Tiez necakam na moc, Apolo je hned apaticky, potom sa zacne motat na zadne nohy a horucka.
Prave sme sa vratili z veteriny, naliali do neho co sa dalo, plus imizol. Zajtra dalsie kolo infuziek.
Pecenove testy katastrofa :plac:

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 12:35

... tie kliešte sú strašné svinstvo :ua: ... všetkým skoré uzdravenie

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 13:16

Och, sa normálne bojím so psom na sk jak vás tak čítam. Ale predpokladám že čoskoro to budeme mať už aj tu :ua:
Vlastne sa teraz bojím toho, či ak si to donesieme zo sk, budú mať na veterine to ako liečiť, keď sa u nás ešte nevyskytuje?

Skoré a úplné vyzdravenie marodom.

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 14:01

Mne dali Nera dokopy bez imizolu

Re: Babezióza

Uto 17.04.2018 15:08

Ja som babezku riešila vo Vyškove, doniesli sme si z Maďarska. Na jednu dávku pre veľkého psa Imizol mali (a to nebola nijako veľká klinika), ďalšiu som si ale musela zohnať zo Slovenska.

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 9:43

elfinka píše:Och, sa normálne bojím so psom na sk jak vás tak čítam. Ale predpokladám že čoskoro to budeme mať už aj tu :ua:
Vlastne sa teraz bojím toho, či ak si to donesieme zo sk, budú mať na veterine to ako liečiť, keď sa u nás ešte nevyskytuje?



Elfinka, nepotěším Tě :ua: . Minulý týden byla babézka diagnostikována jedné fenečce u Prahy a ta nebyla na Sk. Dokonce se měsíc odchytávala, neboť utekla dočaskářúm. Vyskytuje se to v ČR, už ano :ua: .

Brzké uzdravení drobcúm :jop: (je to šílené svinstvo, které se nedá na 100% vyléčit :plac: ).
Obřík je zatím oki, zatím se znovu neobjevila. Jen jiné, aby jsme se nenudili :ua: .

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 9:57

My sme mali vcera po imizole a infuzkach totalnu krizu, Apolo sa uplne zlozil, teplota mu mierne vyskocila, prespal cele poobedie, uz som myslela ze zas poletime na pohotovost. :ua: ale vecer sa pozbieral a dnes uz hladal rano vsetkych nepriatelov, s kym by sa mohol pobit :pac: akurat tecie dalsia infuzka, este mu daju glukozu, lebo stale nechce jest, ale to uz teraz aj trochu trucuje, lebo strka plysakov do misky s jedlom, tak to uz vieme, ze mu je dobre :lol:
Na veterine ciste divadlo hra, aky on je macik maznavy, az sa mu tu fanclub vytvoril :joint:

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 10:15

Offtopic:
Buchťa píše:Obřík je zatím oki, zatím se znovu neobjevila. Jen jiné, aby jsme se nenudili :ua: .


Och Buchti, čo? Snáď nie niečo ďalšie, nové.... :ua: ?


Držím palce všetkým pacientom, nech rýchlo babézku porazia a sú skoro fit :smile:

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 10:38

majjuna25 píše:
Och Buchti, čo? Snáď nie niečo ďalšie, nové.... :ua: ?[/ot]


Offtopic: Ne, naštěstí :ach: . "Jen" ty neuro záchvaty, DCM a kontaktní alergie ... :heh: :ua:

Nyssa, na jednu stranu je Imizol strašnej driák, na druhou nejlepší pomoc . I nás nechali veti ještě čekat aspoň púl hoďky po aplikaci v čekárně, kvúli reakcím po něm.

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 10:45

Buchti, my sme po aplikacii sedeli este dalsiu hodinu v ambulancii na infuzkach a predsa ho to takto zlozilo :ua:
Ale tak dnes je to novy pes, akoby mu ani nic nebolo :nwm: este uvidime ake nasledky to na nom zanecha po vylieceni :ua:

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 10:55

Moje baby si imizol ani nevšimnú. Ani u jednej žiadna reakcia, ani len slina, že by im bolo nevoľno. Až sa veterinári čudovali. Reakcia Freyi na imizol po príchode domov z veteriny... :heh:
https://www.facebook.com/viktoria.basto ... 73/?type=3

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 11:00

Buchťa píše:...

och Buchti ty a tvoje psiská, máte naložené statočne :ua: .... držte sa čo najlepšie

Re: Babezióza

Str 18.04.2018 11:21

Nyssa píše:Buchti, my sme po aplikacii sedeli este dalsiu hodinu v ambulancii na infuzkach a predsa ho to takto zlozilo :ua:
Ale tak dnes je to novy pes, akoby mu ani nic nebolo :nwm: este uvidime ake nasledky to na nom zanecha po vylieceni :ua:


:ua:

Boninka a obřík byli na infúzkách 4 dny, u vetú i doma. + měli i širokospektrální atb na 8 týdnú, která se vysadila až po další kontrolní krvi. U nás se hned na začátku vzala krev, dala pod mikroskop a diagnóza jasná :ua: (labák to ještě potvrdil). Veti mi i dali kuk - viděla jsem ty malé svině, jak "požírají" červené krvinky.
Babézka je nejhorší v tom, že se stopro nedá vyléčit :plac: . Múže ji probudit cokoliv, i běžné očkování :ua: . Proto ani psi, kteří ji prodělali, nemohou býti dárci krve. Jen nemám tucho, a velmi by mě to zajímalo, jestli múže babézka vyvolat i jiná onemocnění ... :nwm:

Efa, dík :smile: . Jj, život není fér :ua: . Snažíme se, bojujeme :yes: (jen jsou to svinstva, nad kterými se nedá vyhrát :hmm: :ua: ).
Odoslať odpoveď