Babezióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod Tatiana » Pia 10.10.2008 15:06

tak babeziozu schytal mangelov sluzobny pes minuly rok na vycviku vo Velkych Levaroch,podstupil hotovu torturu kedze vetko nevedel najst pricinu krvi v moci a chudnutie,celkovo bol na tom biedne,az v Trnave prisli na pricinu a po nasadeni liekov z Madarska ,u nas neboli dostupne,sa dal do poriadku,ale trvalo to dlhsie,musel podstupit pravidelne testy v urcitych intervaloch,a toho roku si to doniesli dalsi dvaja psi,prenasaju to hlavne komare,klieste to neviem :nwm: odoberali aj krv a tiez tam nasli nejake parazity,je to fakt potvorska patalia :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod Bona » Pia 17.10.2008 13:58

No u nás to chitila naša mačka.Včera som mu vybrala kliešta,a odvtedy je malátny,nechce žrať,piť,má hustý žltý moč,má teplotu a zapálené dasná.Išli sme k vetovi kde zo vzorky krvi sa to potvrdilo(ževraj to u mačiek nie je bežne) :plac: .Dostal atb.vitamíny,tak a teraz čakáme ale našatsie sme to chitili zavčasu takže už sa na dnes stav zlepšil.No radím Vám aby ste to nebrali na lahkú váhu :nwm:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Kliešť

Poslaťod Khyi-mo » Uto 07.04.2009 19:48

chrante si svojich milacikov pred tymi bestiami - kliestami...ja som pred 2-3 rokmi takmer prisla o svojho bullicka milovaneho. vo february - marci, ked bola zem este zamrznuta, som z neho vytiahla maleho cierneho klista s bledsou kresbou na tele (takych nevidim casto, preto si ho pamatam) a o tzyden na to bol moj pes apaticky a triasol sa (on sa trasie, ked mu je zle, lebo sa o seba boji :) ) a cikal tmavy kolovy (coca-colu myslim) moc. Mal babeziozu. parazita, ktory sa prenasa krvou a najcastejsie ho prenasaju klieste a rozklada cervene krvinky. Mali sme stastie, ze mu injekcia od veta zabrala. vela psov vsak toto stastie nemalo. od vtedy moj pes beha s obojkom kiltix. klieste sa na neho ani len nepozru.
Khyi-mo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: BA

Re: Kliešť

Poslaťod gaab » Uto 07.04.2009 22:52

Paráda,zase ďalšie "svinstvo"... :ua: Ja mám normálne z toho strach,pri našej smole.Musíme bojovať s dirofilariózou,do kožucha musí ísť každý mesiac Advocade...ale na kliešte nefunguje :ua: Tak ešte treba navyše ďalšiu chémiu proti kliešťom...Musím zistiť,aká kombinácia bude najideálnejšia.. Pred týždňom som videla krásne ukážkové kliešte ako z fotky,ktoré prenášajú babeziozu.Ale ešte len pochodovali...
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod calwen » Str 08.04.2009 7:13

Takze pisnem to aj sem :ua:

V Bratislave 2 pripady babeziozy (pravdepodobne Petrzalka/Rusovce)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod Spark » Str 08.04.2009 11:00

:oo: No fúúúúúúúúúúúúj, ja som včera v tej istej lokalite videla na hladine plávať obrovskú mŕtvu labuť. No asi tam v najbližšej dobe chodiť nebudeme.
Bohvie čím všetkým je to tam zamorené :plac:
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod calwen » Štv 09.04.2009 7:28

Takze novinky, jeden veterinar v BA ma nejaky liek, ktory posobi kvazi ako prevencia proti babezioze na 3 mesiace. Nie je to myslim registrovane na SR, je to americky liek. Jedna davka pre BOC bola za 9€. Dneska sa tam asi preveziem a dam to Mardovi, len by ma zaujimalo ci to nema nejake vedlajsie ucinky...
Aha a je to veterinar Šranko, ordinuje pri Poluse http://www.vetinform.sk/
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod Sunny » Štv 09.04.2009 7:58

Skús prisím ťa zistiť niečo viac - ako sa to volá aspoň, ostatné sa bude dať niekde vygoogliť dúfam.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Upozornenie - Vyskyt babeziozy

Poslaťod calwen » Štv 09.04.2009 8:06

No popytam sa chlapa, resp. ak sa mi tam podari dneska ist, tak rovno veta.

No a jeden pripad zo spominanych je uz OK, druhy ma ladvinovu dietu a uvidi sa casom co bude
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezioza

Poslaťod jurcina » Sob 06.06.2009 9:38

Moj pes Benny take stastie na uzdravenie nemal :(

prvy den co sme to spozorovali, bol pasivny.... ba az velmi...
no na druhy den sme uz isli k zverolekarovi, ten chorobu diagnostikoval - Babezioza
dostal injekciu a infuziu.... spocitaku bol aktivnejsi... ale potom uz znova len lezal na zemi, cez noc som spal na gauci a pes pri mne.. niekedy sa mu zrychloval dych, az tazko dychal tak som ho ukludnoval.....
dalsi den dostal dalsiu infuziu, a doma sme mu davali antibiotika - vyzeralo to ze stav sa zlepsuje, no bohuzial :plac:

na stvrty den rano asi o desiatej zalostne zavil (zapistal) a posledny krat vydychol :( :plac:
takze takto sa skoncil zivot mojmu psovi - krizencovi dobermana s leonbergerom vo veku 11 rokov :(

moze to byt poucenie pre vas ze tochto parazita netreba podcenovat :(
jurcina
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Babezioza

Poslaťod agah » Sob 06.06.2009 10:31

Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Babezioza

Poslaťod Sinuhet » Sob 06.06.2009 10:48

Moze to dostat aj clovek?
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Babezioza

Poslaťod jurcina » Sob 06.06.2009 11:20

len by som chcel pripomenut ze tato udalost sa stala dnes.... aj v takomto
rannom obdobi

to Sinuhet : Ano, babezii je viac druhov... a niektore napadaju aj cloveka

to je nieco o tom:

SPÔSOBUJE OCHORENIE ZVIERAT I ĽUDÍ
Prvý prípad ochorenia babeziózou u ľudí zaznamenali v roku 1957 u pastiera v Juhoslávii. Pôvodcom bola Babesia divergens, spôsobujúca ochorenie u dobytka. Do roku 1985 zaregistrovali u ľudí 31 prípadov s vysokou úmrtnosťou, vyše 40 percent Postihovala najmä pacientov s oslabenou imunitou po operácii sleziny. Najviac prípadov zaznamenali v Anglicku a Francúzsku. V USA v roku 1968 po prvýkrát potvrdili u človeka babeziózu spôsobenú druhom Babesia microti, krvným parazitom u drobných hlodavcov. Do r. 1982 bolo potvrdených ďalších 200 prípadov, avšak len v 26 prípadoch sa jednalo o osoby s odstránenou slezinou. Úmrtnosť je v porovnaní s európskymi prípadmi nízka, do 5 percent. Z USA pochádza aj známy prípad získanej babeziózy pri transfúzii krvi. V štáte Washington zistili aj ďalší druh babézie u ľudí, ktorá pravdepodobne patrí medzi malé babézie psov a voľne žijúcich zvierat, označená ako WA1 typ.

Clanok pre casopis Quark
MVDr. BRANISLAV PEŤKO, CSc.
vedúci Oddelenia prírodne ohniskových nákaz Parazitologického ústavu SAV v Košiciach
jurcina
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Babezioza

Poslaťod Amaguk » Sob 06.06.2009 11:21

jurcina, je mi luto tvojho psika. Uprimnu sustrast :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Babezioza

Poslaťod Ajocka » Pon 08.06.2009 14:33

Ahojte,chcela by som sa i ja podelit so svojim problemom.
Minuly rok moj pes/ sucka/ prekonala babeziozu.
Tento rok sa problem opakuje.Pritom nosi obojok proti kliestom,ale od aprila mame problem,
absolvovala takmer vsetky vysetrenia,krv,sono,dali jej preventivne i injekcie antibiotika i
injekciu proti babezioze a pes je stale malatny,obcas nieco zozerie,
mam dojem akoby stale nebola vyliecena a veterinar povedal ze uz nevie co by s nou robil.
Ja sa bojim,aby som o nu neprisla.
Moze pes aj simulovat????
ak mate skusenosti s babeziozou alebo niecim podobnym napiste mi
cernakova@mtmobaly.sk
Dik
Ajocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby