Babezióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Babezioza

Poslaťod NemesiS » Sob 22.03.2008 20:51

vet mi nepovedal, čo sherry dostala, no zhruba v stredu sa bude očkovať proti psinke a besnote, takže sa ho spýtam.
príznaky?
tak inkriminovaný večer som jej náhodou pri hladkaní našiel na krku 3 kliešťakov, 2 iba napichnutých a 1 fazuľkáča :blee: :blee: .
tak som si povedal, že " do :censored: , len aby z toho niečo nebolo!!"
ráno som jej šiel dať granule a ona je taká, že z nádoby jej treba v nepozorovaný okamih v stotine sekundy vysypať granule do misky, lebo v sekunde tam má hlavu a už to jede :heh:
keďže spala dočasne v chlieviku, farbu moču som nemal šancu zachytiť.
prídem ráno k nej, ležala, mala ma v paži. na zavolanie sa ledna priplichtila ku vrátkam.
nasypal som jej granule a že sú v miske, jej zaplo asi za 5 sekúnd.
bola strašne malátna.

už v podstate jej nič nie je, asi do 24 hodín bola opäť vo svojej koži :)
chvalabohu.
to preto, že som s ňou chodil na prechádzky pozdĺž potoka a od vody prišli tie :censored:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Babezioza

Poslaťod Van » Sob 22.03.2008 21:31

Ulf, drzte sa, nic prijemne, ale zasiahli ste vcas, tak verim, ze to dobre dopadne :)
Inak, kde ste boli posledne dni vencit? V BA bol minuly rok vyskyt babezie na dunajskej a moravskej hradzi. Tento rok tazko povedat, kam vsade premigrovali bestie male...no bolo by to dobre vediet, kde sa asi chlpacik mohol nakazit, aby boli ludia opatrnejsi.

A inak, ano je uz tento rok vakcina aj na Slovensku proti babezii, aspon u nasho veta ju maju. Problem je len v tom, ze ju treba podat pred nakazenim a pred sezonou, takze teraz je uz pomerne neskoro. Odporucal nam to pred mesiacom. Jedna davka stoji cca 1500sk a prve ockovanie treba preockovat po 3 tyzdnoch, takze cela sranda vyjde na cca 3000 a potom kazdy rok dalsich 1500. Dost, ale asi vzdy menej ako veterinar a rozhodne menej ako strata milacika. Napriek tomuto vsetkemu, neockovali sme...bohuzial sme to tento rok nestihli, dozvedala som sa o tej moznosti neskoro a krylo sa nam to s inym ockovanim a antibiotikami :(
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Babezioza

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 23.03.2008 8:11

Vzhľadom na inkubačnú dobu a na to, že mal dva kliešte pred 3 týždňami, tak viem, že sme to chytili na lúke Pod Chlmcom. Teda Malé Karpaty-Koliba.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Babezioza

Poslaťod schnauzee » Ned 23.03.2008 9:22

Ulf, drzim palceky, aby ste sa rychlo zotavili. Je mi velmi luto, ze sa vam to stalo, ale super, ze ste to skoro odhalili.
Preco ti nasi psickovia musia takto trpiet? :plac:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Babezioza

Poslaťod Amaguk » Ned 23.03.2008 9:25

Ulfheiðr píše:Vzhľadom na inkubačnú dobu a na to, že mal dva kliešte pred 3 týždňami, tak viem, že sme to chytili na lúke Pod Chlmcom. Teda Malé Karpaty-Koliba.


fuuuha, takze sa to rozlieza :hmm:
minuly rok nas vetoch varoval hlavne pred Dunajskymi koncinami.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Babezioza

Poslaťod kikula22 » Ned 23.03.2008 9:59

Aj nas predtym vetoch varoval. A potom som zistila ze je vyskyt tychto kliestov na poli kde som chodievala vencit. A tiez drzim palce aby ste sa rychlo uzdravili :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Babezioza

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 23.03.2008 10:01

Inak ako k tým očkovaniam. Mne sa to už zdá skutočne pritiahnuté za vlasy. .. Besnota, päťkombinácia, babez, borelioza a ... to už máme 8 očkovacích látok. A to som určite na polovicu zabudla. :nwm:
Zachvílu budeme pol roka len očkovať a očkovať.

Jo ešte takáto otázka. Kref mu brali tak, že zastrihli do pazúra. Rozumej krátili natoľko aby krvácal (tak sa to bohužiaľ robí). Môže mi z toho kulhať?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Babezioza

Poslaťod Fraga » Ned 23.03.2008 10:27

Ulf to ste si priniesli z toho výletu? No teda :ua: a potom, že zober psa von... :ua: Tiež prajeme skoré uzdravenie...inak s tým očkovaním máš pravdu... chudák pes namiesto krvi bude mať už len samé liečivá... ešte že je Viggo pes a netreba ho očkovať aj pred pôrodom... :hmm: ja by som k tým komárom a kliešťom ešte pridala aj pavúky :blee:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Babezioza

Poslaťod zeane » Ned 23.03.2008 13:50

Ulfheiðr píše:Inak ako k tým očkovaniam. Mne sa to už zdá skutočne pritiahnuté za vlasy. .. Besnota, päťkombinácia, babez, borelioza a ... to už máme 8 očkovacích látok. A to som určite na polovicu zabudla. :nwm:
Zachvílu budeme pol roka len očkovať a očkovať.

Jo ešte takáto otázka. Kref mu brali tak, že zastrihli do pazúra. Rozumej krátili natoľko aby krvácal (tak sa to bohužiaľ robí). Môže mi z toho kulhať?


Hm, chvíľu môže krívať. Niečo ako keď v noci zoberieš nohu od kresla alebo prah a odlomíš si z nechta na nohe. Tiež to bolí a tiež chvíľu krívaš... No a potom sa to zahojí alebo to rozchodíš a prestaneš to vnímať.

My kvôli pretekom očkujeme aj kotercový kašeľ - som ti chcela pôvodne napísať :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Babezioza

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 23.03.2008 14:33

Dnes už nekríval, tak hádam už ani zajtra nebude.
Asi tie lieky zabrali, lebo je jak z divích vajác. :pac:

Fraga: ak myslíš tie tatry tak nie, boli sme opekať, tu pri Kolibe a mal dva kliešte. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Babezioza

Poslaťod Fraga » Ned 23.03.2008 17:22

Ulf tak to si ma upokojila :lol: aspoň viem kam neliezť :heh: aj tak prajeme skoré uzdravenie :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Babezioza

Poslaťod NemesiS » Ned 23.03.2008 17:27

Ulfheiðr píše:Dnes už nekríval, tak hádam už ani zajtra nebude.
Asi tie lieky zabrali, lebo je jak z divích vajác. :pac:

Fraga: ak myslíš tie tatry tak nie, boli sme opekať, tu pri Kolibe a mal dva kliešte. :ach:


jasné, som rád že to pomohlo.
moja pesa tiež bola deň po injekcii ako vypustená z blázinca
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Babezioza

Poslaťod Van » Ned 23.03.2008 20:48

Ulfheiðr píše:
Jo ešte takáto otázka. Kref mu brali tak, že zastrihli do pazúra. Rozumej krátili natoľko aby krvácal (tak sa to bohužiaľ robí). Môže mi z toho kulhať?

krv sa berie z kapilar, kazdy vet asi voli ine miesto, nam brali na testy minuly rok z uska, rozdriapali mu ucho az kym netiekla krv...nastastie testy boli negativne. Takze s krivanim sme skusenost nemali, ale myslim, ze je to mozne, je to bolestive miesto...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Babezioza

Poslaťod Lucifer » Ned 23.03.2008 21:08

Ulfheiðr...Izaakovi minule strihali pazury a z 2 sa mu pustila krv... :blee: :rip: Vlastne tak som sa dozvedela aj o tom brani vzorky z tohto miesta na vysetrenie pri podozreni na babeziozu. Vobec vsak nekryval...Zevraj ich to ani neboli, ked sa im samozrejme nezastrihne az moc do ziveho...

P.S.: Pri tejto prilezitosti som dostala od veta jednu pridavnu dobru radu - ak idete davat psovi strihat pazury, nech predtym nie je velmi vybehany, lebo po zvysenej aktivite ma zvyseny krvny tlak a tym aj prudenie krvi...tym moze nastat aj krvacanie z pazurov...(a to sa neohajoval - naozaj mu neodstrihol vela - inokedy striha viac a ziadna krv) Avsak uz ja nepojdem davat strihat pazury...Nech si to uzije Duro...Taketo zazitky uz nemusim :ach:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Babezioza

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 24.03.2008 20:37

Ulf aj my prajeme Viggušikovi skoré uzdravenie....my sme včera mali jedného kliešťa už...prvého :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby