Babezióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Babezióza

Poslaťod ivana1 » Pia 10.03.2017 18:02

Super, že už je obom lepšie!!!! :jupi: :jupi: :jupi:


majjuna25 píše:Buchti: nepamätáš si, aké doplnky?
Mám ostropestrec mariánsky pre Ruby, hodím ho aj Scottynkovi pre istotu.
Ten dávaj určite. A máš aj krillový olej, tiež prihoď. Keby si ho mala málo, u mňa je maxipiksľa otvorená...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Babezióza

Poslaťod Buchťa » Pia 10.03.2017 18:04

majjuna25 píše:Buchti: nepamätáš si, aké doplnky?
Mám ostropestrec mariánsky pre Ruby, hodím ho aj Scottynkovi pre istotu.

Prečo sa dávajú aj ATB?


Už si přesně, Maji, nepamatuji. Určo na pití převařená voda s řepíkem (1:1)- pili to povinně všichni, Degan na žaludek (nejdříve injekčně, pak tabletky, podávány dříve, než atb), ještě něco na žaludek - myslím, že Famosan + probiotika a lehká strava (kuřecí, krútí ...) né mastné + drúbeží a nebo hovězí játra (hov. j. nejvíce Fe, kromě jiného). Pokuď dostatečně nepili, i k infúzkám, tak inj. stříkačkou do hubiny (ledviny se musí stále čistit a dehydratace je nebezpečná).
Ten ostrop. olej je dobrý nápad, Maji.
Nevím, jaké to má následky na pečeň (Imizol), jen Bo měla od té doby několik odběrú a pečeň a ledviny stále oki (a prošla a prochází si né malými problémy, to víš).

Proč ATB? Zjišťovala jsem si to, jak u jiných vetú, tak na netu. Jsou prý 2 dúvody :

1.- Babézka velmi, velmi oslabuje imunitní systém (i Imizol), který je pak náchylný k jakékoliv sebemenší infekci a onemocnění, což je pro drobce nebezpečné. Proto se to ještě pokrývá širokospektrálními ATB.
2.- A prý s babézkou chodí ruku v ruce i borelka a nebo anaplazm., což také není sranda. A na ně Imizol nepúsobí. Takže opět širokospektrální ATB (a Bru si již přešel oběmi onemocněními).

U nás se nečekalo na výsledky krve = veti hned, dle příznakú, tipovali babézku. I po odběru, hned pod mikroskopem, byly ty hnusoby vidět (krev. rozbor to již jen potvrdil - dělal se pouze krev. obraz + biochémka - Laboklin, kde je dvojitá kontrola - pro mě top laboratoře).

Hrivuška, ano, myslím si, že to na babézku múže mít vliv, jak kondice, tak strava. Jen kondice se ne= dobrý imunitní systém.
To, co si Bo zažila za posledních 14 měsícú, tak se domnívám, že né každý pes by to rozdýchal a byl ještě tu (ano, múj subjektivní názor).

Ivanko, kdyby jsi prodávala ten kril. olej, dej mi, prosím, vědět :) .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Babezióza

Poslaťod ivana1 » Pia 10.03.2017 18:39

Buchťa píše:Ivanko, kdyby jsi prodávala ten kril. olej, dej mi, prosím, vědět :) .
Tak 250 kusov stálo 43€. Čiže 10 kusov vychádza 1,72€. Dobre počítam? Stačí napísať, hocikedy odsypem podľa želania. Hocikomu...
https://www.myprotein.sk/sports-nutriti ... 30669.html
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Babezióza

Poslaťod hriva » Pia 10.03.2017 18:56

Áno, kondícia určite nemá nič s imunitou, mne napr hovoril vet že sa niekedy stáva ze babezku zničí aj vlastný imunitný systém psa
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Babezióza

Poslaťod majjuna25 » Pia 10.03.2017 20:28

ivana1 píše: A máš aj krillový olej, tiež prihoď. Keby si ho mala málo, u mňa je maxipiksľa otvorená...


A vidíš, krillák je dobrý nápad :jop: už nemám, po ďalšej výplate objednám :lol: ostropestrec mám ešte :smile: ďakujem Ivka :smile:

Buchti,díky za rady :yes: Ja som sa pýtala na diétu pečeňovú, vzhľadom k dobrým výsledkom nie je nutné u nás nejaké prísne diéty dávaŤ, len treba pozor dať na mastné/slané (pamlsky). Ale našla som si v knihách o barfe pečeňové diéty, tak nasadím takú miernu diétku, nech sa mi dá krpec rýchlo dokopy.

Okrem iného sa v knihe silne doporučuje vynechať všetky chemikálie, vrátane chemických prostriedkov proti parazitom a to ani pipety. Prúser je, že ja krpcovi niečo musím dať, advantix evidenne nezabral a nemôžem si dovoliť mať ho nechráneného, ďalšie babézie by mu asi úplne tiež neprospeli, ešte si môžem gratulovať, že sme vyviazli z toho tak dobre.

Pozerala som správu a môj krpec okrem Imizolu dostal ešte Novasul a Hepagen :smile:

Inak kľudový režim bude s ním fakt zábavný, dnes ho prechádzky už neunavili tak ako včera večer, chce sa hrať :lol: behá a skáče jak pometlo :aaa: Tak som ho nakoniec šupla do klietky s kostičkou, lebo džubal mi tu do Ruby a aj tá má teraz kľudový režim :lol: a sám sa musí ešte šetriť. Bude ešte veselo :heh:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezióza

Poslaťod Slausa » Pia 10.03.2017 22:17

Offtopic: Kks, ja sa tiež bojím, pečeňové testy vyšli nadivoko a bez antipara ho nechať nemôžem... Absolútne netuším, čo mu dať.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Babezióza

Poslaťod Aris » Pia 10.03.2017 23:58

Lindchen píše:Tak super :jop: . Posielam Skoťákovi pusinu.
Offtopic: S tým cikaním/kakaním, tiež čumím na psa, keď robí potrebu, aj kvôli babézii aj hocičo iné môžem včas uvidieť. Už to bolo aj okomentované, že ako sa na to môže pozerať, že je to úchylné :pac: .

Offtopic: ja vždy vždy kontrolujem :kak: . Aj keď kadí daleko odo mňa tak sa idem pozrieť :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Babezióza

Poslaťod Elis » Sob 11.03.2017 6:25

Buchťa píše: 2.- A prý s babézkou chodí ruku v ruce i borelka a nebo anaplazm., což také není sranda. A na ně Imizol nepúsobí. Takže opět širokospektrální ATB (a Bru si již přešel oběmi onemocněními).


tenhle duvod neni moc duvod.
1. na tohle existuji testy a nema cenu lecit naslepo 2. na tu anapasmozu funguje jen atb jednoho typu ( tetracyklin, ale za to ruku do ohne nedam) - a rozhodne nestaci je davat tyden :-(
naopak - pokud se leci "jen tyden",a anaplasmoza vypukne - a je mnohem horsi ji pak likvidovat -blbe reaguje na dalsi a dalsi lecbu a jine atb proste neni :ua:

ivana1 píše:A máš aj krillový olej, tiež prihoď


proc bys tady pridavala tenhle olej na regeneraci jater? nebo jako doplnek -kvuli omega myslis?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Babezióza

Poslaťod hriva » Sob 11.03.2017 7:48

Kukam že spolu s imizolom Majinmu psíkovi pichli aj Hepagen na pečeň, nepovedali ti prečo mu pichajú? alebo neupozornili že ma imizol nejaký dopad na pečeň?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Babezióza

Poslaťod ivana1 » Sob 11.03.2017 21:12

Elis píše:
majjuna25 píše:Buchti: nepamätáš si, aké doplnky?
Mám ostropestrec mariánsky pre Ruby, hodím ho aj Scottynkovi pre istotu.
ivana1 píše:Ten dávaj určite. A máš aj krillový olej, tiež prihoď. Keby si ho mala málo, u mňa je maxipiksľa otvorená...

proc bys tady pridavala tenhle olej na regeneraci jater? nebo jako doplnek -kvuli omega myslis?


Nie priamo na pečeň (i keď i na ňu vraj je dobrý) - ale tie omega...podpora imunity hlavne.
Krillový olej pochází z malých poloprůsvitných korýšů podobných krevetám, primárně slouží jako potrava pro lachtany, tučňáky, ale i chobotnice a ryby. Krillový olej podporuje srdce, zuby a játra. Posiluje imunitu.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Babezióza

Poslaťod Buchťa » Sob 11.03.2017 22:20

Elis píše:
Buchťa píše: 2.- A prý s babézkou chodí ruku v ruce i borelka a nebo anaplazm., což také není sranda. A na ně Imizol nepúsobí. Takže opět širokospektrální ATB (a Bru si již přešel oběmi onemocněními).


tenhle duvod neni moc duvod.
1. na tohle existuji testy a nema cenu lecit naslepo 2. na tu anapasmozu funguje jen atb jednoho typu ( tetracyklin, ale za to ruku do ohne nedam) - a rozhodne nestaci je davat tyden :-(
naopak - pokud se leci "jen tyden",a anaplasmoza vypukne - a je mnohem horsi ji pak likvidovat -blbe reaguje na dalsi a dalsi lecbu a jine atb proste neni :ua:


Elisko, pokuď si dobře pamatuji z doby, kdy měl Bru anaplasmózu, tak ty testy nejsou naprosto prúkazné. A to z toho dúvodu, že je i "tichá" forma, bez příznakú (nebo s minimálními příznaky), takže si majitel ničeho nevšimne, ale u pejska vzniknou protilátky. A klinické příznaky u anapl. a babézky jsou dosti podobné. Proto i ty atb k Imizolu. Ano, používají se atb ze skupiny tetracyklínových léčiv a měly by se užívat min. 4-6 týdnú.
A nerozumím tomu, proč je takový strach z Imizolu a jeho dopadu na játra. Domnívám se, že takové 6-ti týdenní užívání vysoké dávky tetracyklínových atb dá také pečeni fest zabrat :ua: .

Offtopic: Dnes jsem zjistila, že v Německu mají takové obavy z babézky, že každému anemickému psovi automaticky dělají testy na toto onemocnění. A že i často se dají zjistit z krev.nátěru pod mikroskopem (konkrétně na jedné velké klinice). Také to léčí jednou injekcí + za 3 týdny další (nejmenuje se Imizol). Jestli se to tam kombinuje i s atb a nebo ve kterých případech se atb nasazuje budu vědět.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Babezióza

Poslaťod majjuna25 » Sob 11.03.2017 22:27

hriva píše:Kukam že spolu s imizolom Majinmu psíkovi pichli aj Hepagen na pečeň, nepovedali ti prečo mu pichajú? alebo neupozornili že ma imizol nejaký dopad na pečeň?


nie, nepovedali, spomínali len Imizol, liek na zníženie horúčky, studené infúzky. Ani o dopade na pečeň nič nevraveli, môžem sa popýtať. Ja mám taký strach z babeziózy, že by som asi bez ohľadu na čokoľvek chcela, aby dali Imizol. Zabral parádne. Drobec je aj dnes aktívny, veselý, furt chce niečo robiť :aaa: zatiaľ žiadne komplikácie.
našla som mu ďalšieho kliešťa :plac:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezióza

Poslaťod Elis » Ned 12.03.2017 1:35

Buchťa píše: tak ty testy nejsou naprosto prúkazné.


testy na A. uz existuji :yes: Offtopic: je to drahe, ale otestuji ti psa uz spolehlive na vsechny prenasene nemoci
obecne testovani na ty klisteci hnusy velmi poskocilo dopredu.

majjuna25 píše:Drobec je aj dnes aktívny, veselý, furt chce niečo robiť


:jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Babezióza

Poslaťod sarach » Ned 12.03.2017 7:41

Podľa mňa môj toto prekonal pred rokom a pol, keď som s ním mala problémy. Aj keď to vet nediagnostikoval ako babeziózu. Ale príznaky mal úplne rovnaké. A aj kliešťa som mu dokonca vtedy našla pricucnutého. Ešte nás čaká posledná kontrola, pre istotu, ale všetko má teraz už v norme. Teda už dávno má všetko v norme, len sme chodili z času na čas na pretestovanie. Vyše roka bral lieky. A to používame proti kliešťom všetko možné. Na neho sa ale furt nejaký prichytí. :hmm: Neviem si ale predstaviť nejaké malé telíčko psie, že to musí prežívať. Môj je hebedo, kostra jak ďas, a bol úplne mimo "prevádzku"...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Babezióza

Poslaťod majjuna25 » Ned 12.03.2017 8:00

Sarach a akú diagnózu vet stanovil? AKo ho liečil? neposielal krv do labáku?
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby