Babezióza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Babezióza

Poslaťod kellee » Uto 17.04.2018 9:34

ja sa strasne bojim, ze si to nevsimnem, Alex napriklad ma cely zivot tmavsi moc, neviem ci preto ze pomenej pije, ale on nikdy nemal tak vyslovene svetly, Indy ma svetlejsi o dost.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Uto 17.04.2018 9:43

Na tmavší moč vyslovene nečakám. Prvý príznak babeziózy je rozhodne horúčka, apatia. Potom sa vyšetruje moč a ak sa v ňom potvrdí krv, tak sa robí hneď ster na potvrdenie parazitov v erytrocytoch.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod Nyssa » Uto 17.04.2018 11:28

Tiez necakam na moc, Apolo je hned apaticky, potom sa zacne motat na zadne nohy a horucka.
Prave sme sa vratili z veteriny, naliali do neho co sa dalo, plus imizol. Zajtra dalsie kolo infuziek.
Pecenove testy katastrofa :plac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Babezióza

Poslaťod Efa » Uto 17.04.2018 11:35

... tie kliešte sú strašné svinstvo :ua: ... všetkým skoré uzdravenie
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Babezióza

Poslaťod elfinka » Uto 17.04.2018 12:16

Och, sa normálne bojím so psom na sk jak vás tak čítam. Ale predpokladám že čoskoro to budeme mať už aj tu :ua:
Vlastne sa teraz bojím toho, či ak si to donesieme zo sk, budú mať na veterine to ako liečiť, keď sa u nás ešte nevyskytuje?

Skoré a úplné vyzdravenie marodom.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Babezióza

Poslaťod hriva » Uto 17.04.2018 13:01

Mne dali Nera dokopy bez imizolu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Babezióza

Poslaťod Sunny » Uto 17.04.2018 14:08

Ja som babezku riešila vo Vyškove, doniesli sme si z Maďarska. Na jednu dávku pre veľkého psa Imizol mali (a to nebola nijako veľká klinika), ďalšiu som si ale musela zohnať zo Slovenska.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Babezióza

Poslaťod Buchťa » Str 18.04.2018 8:43

elfinka píše:Och, sa normálne bojím so psom na sk jak vás tak čítam. Ale predpokladám že čoskoro to budeme mať už aj tu :ua:
Vlastne sa teraz bojím toho, či ak si to donesieme zo sk, budú mať na veterine to ako liečiť, keď sa u nás ešte nevyskytuje?



Elfinka, nepotěším Tě :ua: . Minulý týden byla babézka diagnostikována jedné fenečce u Prahy a ta nebyla na Sk. Dokonce se měsíc odchytávala, neboť utekla dočaskářúm. Vyskytuje se to v ČR, už ano :ua: .

Brzké uzdravení drobcúm :jop: (je to šílené svinstvo, které se nedá na 100% vyléčit :plac: ).
Obřík je zatím oki, zatím se znovu neobjevila. Jen jiné, aby jsme se nenudili :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Babezióza

Poslaťod Nyssa » Str 18.04.2018 8:57

My sme mali vcera po imizole a infuzkach totalnu krizu, Apolo sa uplne zlozil, teplota mu mierne vyskocila, prespal cele poobedie, uz som myslela ze zas poletime na pohotovost. :ua: ale vecer sa pozbieral a dnes uz hladal rano vsetkych nepriatelov, s kym by sa mohol pobit :pac: akurat tecie dalsia infuzka, este mu daju glukozu, lebo stale nechce jest, ale to uz teraz aj trochu trucuje, lebo strka plysakov do misky s jedlom, tak to uz vieme, ze mu je dobre :lol:
Na veterine ciste divadlo hra, aky on je macik maznavy, az sa mu tu fanclub vytvoril :joint:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Babezióza

Poslaťod majjuna25 » Str 18.04.2018 9:15

Offtopic:
Buchťa píše:Obřík je zatím oki, zatím se znovu neobjevila. Jen jiné, aby jsme se nenudili :ua: .


Och Buchti, čo? Snáď nie niečo ďalšie, nové.... :ua: ?


Držím palce všetkým pacientom, nech rýchlo babézku porazia a sú skoro fit :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Babezióza

Poslaťod Buchťa » Str 18.04.2018 9:38

majjuna25 píše:
Och Buchti, čo? Snáď nie niečo ďalšie, nové.... :ua: ?[/ot]


Offtopic: Ne, naštěstí :ach: . "Jen" ty neuro záchvaty, DCM a kontaktní alergie ... :heh: :ua:

Nyssa, na jednu stranu je Imizol strašnej driák, na druhou nejlepší pomoc . I nás nechali veti ještě čekat aspoň púl hoďky po aplikaci v čekárně, kvúli reakcím po něm.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Babezióza

Poslaťod Nyssa » Str 18.04.2018 9:45

Buchti, my sme po aplikacii sedeli este dalsiu hodinu v ambulancii na infuzkach a predsa ho to takto zlozilo :ua:
Ale tak dnes je to novy pes, akoby mu ani nic nebolo :nwm: este uvidime ake nasledky to na nom zanecha po vylieceni :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Babezióza

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.04.2018 9:55

Moje baby si imizol ani nevšimnú. Ani u jednej žiadna reakcia, ani len slina, že by im bolo nevoľno. Až sa veterinári čudovali. Reakcia Freyi na imizol po príchode domov z veteriny... :heh:
https://www.facebook.com/viktoria.basto ... 73/?type=3
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Babezióza

Poslaťod Efa » Str 18.04.2018 10:00

Buchťa píše:...

och Buchti ty a tvoje psiská, máte naložené statočne :ua: .... držte sa čo najlepšie
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Babezióza

Poslaťod Buchťa » Str 18.04.2018 10:21

Nyssa píše:Buchti, my sme po aplikacii sedeli este dalsiu hodinu v ambulancii na infuzkach a predsa ho to takto zlozilo :ua:
Ale tak dnes je to novy pes, akoby mu ani nic nebolo :nwm: este uvidime ake nasledky to na nom zanecha po vylieceni :ua:


:ua:

Boninka a obřík byli na infúzkách 4 dny, u vetú i doma. + měli i širokospektrální atb na 8 týdnú, která se vysadila až po další kontrolní krvi. U nás se hned na začátku vzala krev, dala pod mikroskop a diagnóza jasná :ua: (labák to ještě potvrdil). Veti mi i dali kuk - viděla jsem ty malé svině, jak "požírají" červené krvinky.
Babézka je nejhorší v tom, že se stopro nedá vyléčit :plac: . Múže ji probudit cokoliv, i běžné očkování :ua: . Proto ani psi, kteří ji prodělali, nemohou býti dárci krve. Jen nemám tucho, a velmi by mě to zajímalo, jestli múže babézka vyvolat i jiná onemocnění ... :nwm:

Efa, dík :smile: . Jj, život není fér :ua: . Snažíme se, bojujeme :yes: (jen jsou to svinstva, nad kterými se nedá vyhrát :hmm: :ua: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby