Eozinofilná myozitída

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Eozinofilná myozitída

Poslaťod marcinesi » Str 22.08.2012 22:53

Nemáte niekto skúsenosti s chorobou eozinofilná myozitída /myositis eosinofilica/? V roku 2006 sme museli dať utratiť našu 7-ročnú sučku, ktorá trpela touto strašnou chorobou. Prebiehalo to u nej tak, že najprv sa jej na koncoch ušiek urobili praskliny a krvavé chrasty. Potom jej začala akoby vysychať hlava. Po niekoľkých mesiacoch mala hlavu úplne bez svalov /vyzerala ako lebka pokrytá kožou/, mala zäčšené uzliny. Potom začala mať problémy so žuvaním /nevedela rozžuť potravu/, neskôr už ani nemohla poriadne otvoriť ústa /mohla ich otvoriť len asi na 2 cm, takže si do nich nedokázala nabrať krmivo/, nedokázala prehĺtať /ani vlastné sliny, takže jej viseli z kútikov úst/, strašne schudla. Napriek tomu, že bola rok liečená Prednisonom, pretože iná liečba tejto choroby údajne neexistuje, nakoniec sme ju museli dať utratiť, pretože sa už vôbec nedokázala najesť ani napiť. Teraz máme iného psíka. Volá sa Goro, má 7 rokov. V novembri 2010 sa mu na koncoch ušiek urobili krvavé chrasy a postupne začal strácať svalstvo na hlave, začína mať problémy so žuvaním a chudne. Dnes nám veterinárka potvrdila, že sa jedná o eozinofilnú myozitídu. Nemôžem tomu uveriť. Je to vzácna choroba. Je to vôbec možné, že máme takúto smolu? Nemôžem ani myslieť na to, že aj Gorko bude musieť prežiť takéto utrpenie. Urobila by som čokoľvek, aby som mu pomohla. Prosím, ak máte akékoľvek skúsenosti s touto chorobou, napíšte.
marcinesi
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod yoolo » Pia 03.07.2015 13:43

Mam fenku s podobnymi priznakmi, nik nevie k oezofilnej myozitide nic nove povedat? Pre moju chorobu som musel fenke najst iny domov, predsa len sa obavam, ci som urobil dobre a ci zvladnu ju setrit tak, by jej nechtiac neublizili. Ako sa vyvijala choroba psika zakladatela tejto temy?
yoolo
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod citroniq84 » Pia 03.07.2015 20:23

je to zlozite tazke ochorenie a treba to konzultovat na klinike v bratislave je jedna dobra Sibra centrum sa vola tam su dobry profici na tazke ochorenia aj takehoto tipu treba si zavolat treba konzultovat snimi ze co
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod yoolo » Pia 03.07.2015 21:39

Bude to pre mna tazko splnitelne, ochoreli sme asi v rovnakom case. Mozno to spustil kliest, ktory mna a mozno aj fenku postipal, alebo Frontline combi, ktory som jej potom aplikoval? Takuto statistiku asi nik nevedie. Ja pisem z onkologie. Vdaka za radu, pokusim sa.
yoolo
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod citroniq84 » Pia 03.07.2015 23:48

o kolega je mi luto vas oboch to vies co clovek je clovek to by som si hladal sebe dobrych lekarov najprv mame v rodine tiez onkopacientov a tiez ti poviem riesil by som to tez blavov ako narodny onkologicky ustav co tam je tak je pacovisko na urovni zapadnej europy byt tebou tak skor riesim seba jak psa ale tak zas videt ze ho milujes a za toto mas moju poklonu pretoze byt v tvojej kozi kolega tak by som proste nezvladal myslet na psa ale drzim ti silno palce v boii aj tebe aj psikvi drzte sa keby neco kludne pis aj sukromnu spravu mam dost vela znamich dost vela dokazem zistit a nieco aj viem taze rad zistim rad pomozem
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod yoolo » Sob 04.07.2015 16:26

Som vo voj. nem. v Ruzomberku a som velmi spokojny. Som rad, ze u vas sa dozvedam o dalsich moznostiach, ako fenke pomoct, kym mozem. Ale pozor na tie klieste - tu som zistil u dalsich pac., ze ich pred vypuknutim postipal kliest. A ja si myslim, ci toto nenarusuje imunitu ze sa spustia tieto choroby.(nieco sko pomale virusy?) Aj preto som sa zaujimal, ci sem este obcas nenakukne tvorca tohto vlakna.
Prílohy
FB_IMG_1435997608683.jpg
Fenka v novom domove
yoolo
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod citroniq84 » Sob 04.07.2015 21:59

takto je to vzacna choroba aj u ludi natos u psov keby to chcem zjednodusit tak sa da charakterizovat ako zapalove ochorenie ak si t okolia ruzomberka dobra klinika je aj v ziline mozno aj tam budu vedet pomost u cloveka momentalne zistili ze zaberaju kortikoidy viem ze su pripady kedy su kortikoidi podane aj psom v niektorich pripadoch neviem ci na Eozinofilnú myozitídu to niekedy skusali ak sa to ma liecit tak poom je potrebny tim veerinarov so vsetkym materialnym technickym a liekovim vybavenim preto hovorim treba na kliniku stimto si radovi veerinar len ak neporadi kliniku dobru mas aj v ziline to mas blisie jak do blavy http://www.vetklinikazilina.sk/ len nevedel som odkial si a ta klinika v blave je jedna s tych vazne naj aspon s ich odbornych clankov vidim ze to su profici ale vziline su tiez dobry tak ak su aj ti co maju psa teraz niekde naokolo tak neh zoberu psa tam oni ho v prvom rade visetria poriadne a uvidia co sa bude dat ak sa nieco bude dat lebo ta choroba to ani u cloveka neni sranda nie to u psa
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod Lindchen » Ned 05.07.2015 6:57

Žiaľ o tejto chorobe nič neviem, nie som ani tvorca vlákna, len mi napadá - nemôže to niečo spúšťať? Niečo čo je vo vašom dome? Možno to spustí nejaká infekcia. Pozerali ste aj anglické zdroje (teda či vieš jazyk)? Keby nie, tak môžem skúsiť pomôcť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod citroniq84 » Ned 05.07.2015 10:04

kliest je spustac aj u ludi tak aj u psov
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod miro805 » Pon 06.07.2015 11:04

Čo doteraz viem: kortikoidy túto chorobu u psa nevyliecia, ale potlačia príznaky a tak pes sa môže v pohode dožiť 5 - 7 rokov. Samozrejme, stále hľadám aj iné dostupné informácie, angličtinu prelúskam s translatorom :) Momentálne žijem v L. Hrádku, psík je v Sp. N. Vsi, nový majiteľ chodieva so svojimi psíkmi k vet. do Popradu a myslím si, že krv na test jej odoberú na každej veterine. Ešte o tých kliešťoch: psy pravidelne dostávali tak raz za pol roka Frontline combi, aj to len preto, že tretí psík bol pôvodne túlavý a chodil sa venčiť každé ráno o piatej sám, tak som nechcel riskovať, aby doniesol nejakú blšku. Kliešťa som našiel na sebe, až v sprche, na mieste, kde som nedovidel a nevedomky som ho vytrhol. Predtým mohol byť aj na fenke. V nemocnici sa rozprávam aj s inými pacientami a poštípanie klieštom krátko, alebo až 5 rokov od prepuknutia ich choroby mi tiež potvrdili, tak to je trochu veľa náhod. Určite tento parazit niečím poriadne naruší imunitu.
Informácií nikdy nie je dosť, len ako prebiehala choroba, či liečenie a zakladateľa téjto témy, sa asi už nedozvieme. Zatiaľ vďaka.
Ešte sa ospravedlňujem, že som sa tu znovu zaregistroval, až teraz som našiel svoju reg. z roka 2008.
miro805
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod wer » Pon 06.07.2015 11:57

tfuu, dalsia pliaga z kliestov? :plac:
drzte sa - aj ty, aj tvoja sucka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod citroniq84 » Pon 06.07.2015 13:21

Miro krv ti vezmu vsade len na klinike mas tie vyhody ze za prve je tam viac lekarov ktori sa radia medzi sebov a tym padom sa minimalizuje riziko ze by sa vysledky nespravne interpretovali napr dalsia vyhoda klinky je v liekoch lebo bezny vezetinar ani pri najlepsej vôli nema taku siroku zasobu a tak sioke spektrum liekov jak maju na klinikach kde rataju s osetreniami mnohych psov s roznimy uratmi chorobami vsetkym moznym a to v konecnov dôsledku jemu ako majitelovi ulahci situaciu v tom ze niec nemusi zhanat pes dostane hned na mieste ten liek ktori presne potrebuje ja pozznam 3 veterinarov co maju ambulancie a su fak dobry vo svojom fachu ale stakymto ochorenim su kliniky lepsie miesto proste kôli vybavenosti a ked psa chces s niecoho liecit alebo snim nieco spravit tak je dobre myslet niekolko krokov do predu
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod marcinesi » Ned 06.03.2016 9:22

Goro chválabohu stále žije, v auguste už bude mať 11 rokov, ale sústavne je na kortikoidoch /váži 11 kg a užíva 2,5 mg Prednisonu denne/. U ľudí je v prípade nutnosti dlhodobého užívania kortikoidov vhodnejší Medrol, pretože má menej vedľajších účinkov, ako Prednison. Zaujímalo by ma, či sa môže Prednison zameniť za Medrol aj u psov. Čo sa týka úvah, že to mohol spôsobiť kliešť...ťažko povedať, ale bývame v oblasti, kde je veľa kliešťov a obaja psy niekoľko kliešťov mali :( Ale eozinofilná myozitída je údajne autoimunitná choroba. Ešte jedna zaujímavosť: v r. 2004 som dostala vzácnu autoimunitnú chorobu aj ja /pol roka po presťahovaní sa do domu, kde teraz bývame/. Tiež som už niekoľko rokov na Prednison, resp. Medrol. Mám pocit, že to tu niečo spôsobuje. Kliešťa som nikdy nemala.
marcinesi
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod Lindchen » Ned 06.03.2016 11:17

To ste vy, čo ste mali aj sučku s touto chorobou, že? EDIT: Už vidím vyššie.
Zaujímvaé, niečo to musí spôsobovať, hovorila si o tom so svojím lekárom a veterinárom? Tri živé bytosti so vzácnou chorobo, ktorá vypukla po nasťahovaní do domu? To nie je náhoda...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Eozinofilná myozitída

Poslaťod jana137 » Uto 29.08.2017 16:58

Ma niekto skúsenosť s chronickou fázou tejto choroby? Hlavne úspešnosť liečby ma zaujíma .. moja fena NO (2roky) práve s touto chorobou zápasí..berie vysoké dávky medrolu..hlavu má ale kosť a kožu, papuľu otvára tak na 5cm (čo je zlepšenie ) len čím ďalej tým viac vyzerá biednejsie..:(
jana137
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Ďalší

Späť na Choroby