Svalové tyky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Svalové tyky

Poslaťod vlado25 » Str 18.07.2012 21:25

Zdravím,

ocenil by som radu, ktorá by pomohla nášmu strážcovi bytu. Asi pred mesiacom sme si všimli svalové tyky v oblasti krku. Máme jorkšíra, má štyri roky a do štyroch rokov mu nič nebolo. Dva dni pred týmto zistením sme s ním boli von a pri menšej potyčke s jackom rusellom mu trošku stlačil krk. ranu však nemal žiadnu.

dva dni na to nastali tieto tyky, ale neviem ci je to preto.Boli sme u MVDr. Kopčoka, nasadil na osem dni tabletky - Cimalgex, analgetika používané pri liečení zápalu klbov resp. svalov (podľa návodu). osem dni nič nebolo psik fungoval. na deviaty den znova to iste. opat nam nasadil lieky - tie iste na dvanásť dni a po dvanastich dnoch to iste. ziadne komplexnejsie vysetrenie nerobil.

prejav problemu je taky, ze psik si vztyci usi k sebe a ked mu sahnem na krk ma ho uplne stuhnuty ako keby sa bal ze mu na nieco bolestive sahnem. Vonku je culy, ale to len asi pre ucinok lieku.

Stravu je normalne (Canin), stolica a moč normalne. liecime sa uz mesiac. bol som uz aj na klinike vet point - neviem akí sú ale za zmeranie teploty a pár viet typu počkame a uvidime si vvypitali 17E.

Za akékoľvek nasmerovanie budem vdacný.

V.F.
vlado25
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Svalové tyky

Poslaťod Sunny » Pia 20.07.2012 14:19

Ak to trvá už mesiac a stav sa nijako nemení, skúsila by som iného veterinára, ktorý psíka komplexne vyšetrí - zoznam veterinárov aj skúsenosti s nimi sa dajú nájsť tu http://www.dogforum.sk/viewforum.php?f=56
Za seba môžem v Petržalke spokojne odporúčať Animavet (nemajú RTG, ale ochotne poradia kam ísť s problémom, ak si s ním nevedia rady) a Pet-vet (komplet vybavenie ambulancie), plus mám skúsenosti s klinikou Zverland v Rači, síce nie práve najlacnejšie, ale psov mi tam zachraňovali niekoľkokrát.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Choroby