Fibróm

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Fibróm

Poslaťod julieta » Ned 02.03.2008 21:19

Má niekto z vás skúsenosti s fibrómom - nezhubným nádorom, ktorý rýchlo rastie? Ak ano, ako sa dá tomu zabrániť?
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Fibróm

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 12:45

osobne nemam,ale iba operaciou sa da odstranit,pokial je nezhubny po operacii sa zrejme podavaju este nejake lieciva :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Fibróm

Poslaťod julieta » Pon 03.03.2008 13:09

ano, da sa odstranit jedine operaciou. bohuzial viem to z vlastnej skusenosti...ale zaujima ma skor, ci existuje nejaka prevencia proti tomu.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Fibróm

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 13:22

no nasla som v mudrej knihe ze su to nadory spojivoveho tkaniva,mozu vzniknut vplyvom vonkajsich faktorov a zalezi na individualnej odolnosti jedinca,hlavne cinitele co ho vyvolavaju je fyzikalne-ultraf.ziarenie ,chemicke,biologicke-virusy,o liecbe je pisane ze viac jodu v potravinach,inak nic ine,ja si myslim ze pestra strava,nezdrziavat sa na slnku a vyhybat sa miestam kde su postreky :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Fibróm

Poslaťod julieta » Pon 03.03.2008 14:12

aspon nieco.... my mame tu nevyhodu ze Bugi mal s tym fibromom skusenost, mal ho dost hlboko, vyoperovali ho, ale vet na m povedal ze bohuzial mozu sa vracat a mozu sa tvorit aj vtedy ked ma nejaku ranu. Pretoze jemu sa rany hoja granulovanim tkaniva a vznikne z toho fibrom. A v poslednej dobe ho dohryzli dvaja psi tak sa bojim ako sa to vyvinie, pretoze pod okom sa mu odlupla chrasta a ostala mu tam mala hrcka. Budem to sledovat, ci sa to vstrebava alebo zvacsuje. Ale nechcem aby chodil kazde 3-4 mesiace na operacie. :hmm: :plac:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Fibróm

Poslaťod Amaguk » Pon 03.03.2008 14:22

na tu granulovanu hrcku nam vetoch poradil gafrovu mast s ichtamolom - po case sa to vstrebalo
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Fibróm

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 14:26

julieta píše:aspon nieco.... my mame tu nevyhodu ze Bugi mal s tym fibromom skusenost, mal ho dost hlboko, vyoperovali ho, ale vet na m povedal ze bohuzial mozu sa vracat a mozu sa tvorit aj vtedy ked ma nejaku ranu. Pretoze jemu sa rany hoja granulovanim tkaniva a vznikne z toho fibrom. A v poslednej dobe ho dohryzli dvaja psi tak sa bojim ako sa to vyvinie, pretoze pod okom sa mu odlupla chrasta a ostala mu tam mala hrcka. Budem to sledovat, ci sa to vstrebava alebo zvacsuje. Ale nechcem aby chodil kazde 3-4 mesiace na operacie. :hmm: :plac:

no ale to potom nie je fibrom ,ale absces ktory sa vytvori ak ma pes ranku do ktorej sa dostane infekcia,to poznam,davam na to ako pisala Amaguk ichtyamolovu mast,sice zide srst ale sa to vstrebe,ak je to hlboke treba to odstranit a cistit,inak mojej pitbulke to iba napichol a ono to odtieklo,uz som iba mastila :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Fibróm

Poslaťod julieta » Pon 03.03.2008 14:39

hm, to je zvlastne... my sme s tou prvou hrckou chodili mesiac na cistenie a tym cistenim sa to stale viac a viac zvacsovalo. dala nam vetka aj nejaku novinku enzymi cim sme to potierali ale zvacsovalo sa to. tato hrcka vznikla len tak sama od seba bez ranky po vystave v NR v novembri.. potom si to pes zacal rozskrabavat a asi aj tym sa podporilo zvacsovanie. pri operacii sa veterinarka cudovala ako je to hlboko vrastene. (prvykrat sme isli k vetke s malou hrckou a ta mu to vycistila a povedala ze ma zarasteny ten velky hruby chlp co vyrasta z obocia). Vetka si po operacii myslela ze to ma zhubne, nakolko to bolo fakt velke a hlboko. vnutri toho nebola ziadna tekutina, hnis, nic... len to vyzeralo ako zgranulovane tkanivo velmi tvrde. pre istotu mu pichla ten jed z tarantule co sa dava na nadory a cakali sme dva tyzdne na rozbor. tam sa potvrdilo ze je to fibrom.

ale mozno teraz co ma tak to moze byt to co vy hovorite. on mal totizto kozu odlupnutu, ako keby narezanu od zuba. dala som mu na to framykoin. a teraz co som mu pozerala po odpadnuti chrasty tak ma pod tym peknu kozu akurat este trosku cervenu hrcku.. ale hrcka vyzera a aj je takej farby ako koza len je tvrda...

dufam, ze sa to dalo aspon trosku z tohto mojho vypisu pochopit, lebo mam pocit ze som sa tak zamotala ze by som to uz nepochopila ani ja :lol:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Fibróm

Poslaťod julieta » Pon 03.03.2008 14:41

este k tomu framykoinu.. to som mu tu kozu prilepila naspat a potrela framykoinom. pri mackach som mala take skusenosti ze sa im to pekne zrastlo...
ale toto vyzera ako keby sa to zrastlo tak ze to vytvorilo hrcku
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Fibróm

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 20:28

ranky aj ked male od inych psov treba hned dezinfikovat a musi dostat injekciu proti infekcii,ja davam framykoin prasok na skrabance a plytsie ranky,dezinfikujem Novolsanom,neskor a na hlboke rany pouzivam mast s peruanskym balzamom,aj mojej suculke patosa po bitke zostala hrcka na krku,mastila som to tou ichtyamolovou mastou a zmizlo jej to,ale pokial to je vazne to radsej vetkovi idem :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Fibróm

Poslaťod julieta » Uto 04.03.2008 8:11

samozrejme, ze vsetky ranky dezinfikujem este pred podanim framykoinu...
k vetovi chodime len ked su velmi hlboke rany. Zatial sme ziadne problemy s hojenim nemali. A dnes uz ta hrcka vyzera mensia a makka takze chvalabohu to nebude nic vazne.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen


Späť na Choroby