Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: DBK a DLK

Poslaťod barik&bounty » Str 20.08.2008 12:22

Aha takže lepšie bude na tej klinike asi.. No dobre teda ďakujem za radu :smile:
A čo sa týka Pet passportov? to stačí asi aj iba v ambulancii niekde či nie?
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: DBK a DLK

Poslaťod Rauke » Str 20.08.2008 12:34

ano ale nie vsetci vetkovia to mozu vydavat... treba si zistit...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: DBK a DLK

Poslaťod lucik » Str 20.08.2008 14:40

ahoj, ja som v TT na klinike platila za RTG laktov aj bedier s vyhodnotenim a oficialnym zapisom bedier cca 2500 Sk aj s preberackou, ktora stala 500 Sk. ale uz by som do TT na klby nesla, nem dobra skusenost..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: DBK a DLK

Poslaťod Amaguk » Str 20.08.2008 16:12

... a pritom TT si vacsinou ludia chvalia :ua:
kam by si radsej sla?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: DBK a DLK

Poslaťod Van » Str 20.08.2008 16:24

Amaguk...ja neviem...nepopieram, ze v TT su odbornici, ale ten pristup ked sme boli osnimkovat a vyhodnotit nasho psa, zarazil aj mna...snimkovnu maju (mali v tom case) hned ako prve dvere po vyjdeni schodov (inak, schody...prisli tam s nejakym molosom, co mal problem s klbami, nik si ich tam nevsimol, ci nepotrebuju pomoct, hoci videli, ako sa s nim do tych schodov trapia. Pes to ledva vysiel...toto proste domyslene nemaju...nejaka plosina na schody alebo aspon take ako na kociky, ze psa na niecom vytlacis alebo...nieco by sa zislo)...pred snimkovnov malo priestoru, navyse miesto, kadial prechadza kazdy jeden, co ide dnu alebo von. Psi uspavany tam na tej mini chodbe a rovnako, tam sa preberali alebo cakali na vysledky. My sme nastastie isli v ten den na rad ako prvy, takze do nas skoro rano este nik nekopal, no kym sme odchadzali, totalne sa to tam zaplnilo velkymi leziacimi psami po celej minichodbe a ludia ktori prechadzali s mobilnymi psami alebo sami mali co robit, aby po niekom neposkakali alebo ho nechtiac nekopli, ci nepristupili.
K preberacke, nas sa nik nepytal (ako som zvyknuta od inakial), ci ju chceme alebo nie. Jednoducho nas poslali prec...a mna to v tom soku z danej situacie, ktoru som videla ani nenapadlo, len sme rychlo nalozili psa do auta, nech ho tam nik neokope a jeden cakal s nim a druhy v budove na vysledky. Popravde, mam z toho dna dost negativne pocity a som rada, ze to nemusime opakovat casto.
Je mi jasne, ze ked mas urgentny pripad, tak asi moc neriesis kde...ale ak sa da vybrat, tiez by som si vybrala nieco ine. Nie pre odbornost (aby to niekto nepochopil zle) tu z jednej navstevy neviem posudit, ale pre ten pristup...pre mna pes bohuzial (alebo nastastie?) nie je len pes, ale partak do dobreho aj zleho a zasluzi si trochu vsimavejsi pristup personalu. (ked nie on priamo, tak nepriamo cezomna, ako platiaceho zakaznika)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: DBK a DLK

Poslaťod barik&bounty » Str 20.08.2008 20:02

Van a prečo si si vybrala pre rtg zrovna Trnavskú kliniku? Pretože vážne uvažujem, že do TT asi po prečítaní tvojej skúsenosti nepôjdem.. Tiež nemám rada takýto prístup.. Vieš aj o nejakej inej klinike? Lepšej...?
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: DBK a DLK

Poslaťod lucik » Str 20.08.2008 20:47

tak okrem skusenosti, ktore opisala Van (ja som to tak dramaticky nevnimala) som nespokojna s tym, ze fene urcili pri DLK este aj osteochondrozu a odporucili co najskor operovat.. tak som zhanala kliniku, kde OCD operuju artroskopicky, zistila som, ze na Slovensku to nerobia, tak som si po odporucani nasej veterinarky a nezavisle od nej este dalsich dvoch ludi vybrala Veterinarnu prax Ejmi v Bojniciach - konkretne MVDr. Mlaku. Prave ten po zhliadnuti snimkov z TT (mimochodom, zabudli oznacit pravu a lavu nohu) OCD vylucil a urcil inu diagnozu - zvapenatele casti sliach. Tu ju aj operovali a s pristupom aj cenami som velmi spokojna.. RTG klbov v Ejmi robi a vyhodnocuje MVDr. Smatana, tiez velmi uznavany..

Amaguk, klinika v TT je dost dobra, dobre vybavena a ja som tam nikdy ani s pristupom nemala problem.. Klinika sa preslavila za cias neboheho MVDr. Fajnora, ktory bol spickovym chirurgom, co sa tyka kostnej chirurgie. Po jeho smrti tam teraz operuje MVDr. (priezvisko si nemozem spomenut, zacina sa na S), ktory robil predtym ortopediu, RTG robil a vyhodnocoval MVDr. Pasek.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: DBK a DLK

Poslaťod iriska » Str 20.08.2008 20:57

ahoj, moja kamarátka mi túto kliniku v TT vrelo odporúčala, jej psík tam mal OP DBK teraz v lete a už smelo behá :jop:
aj inak som počula chválospevy....aj ja som ju zvažovala, potom som sa rozhodla pre cestovanie tiež dobré a blízko...
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

Re: DBK a DLK

Poslaťod barik&bounty » Str 20.08.2008 21:34

Vážne teraz neviem čo mám robiť či ísť do TT alebo nájsť niečo iné.. Bojím sa len aby snímky určile presne.. Lebo som počula aj také že veterinár zle určil stupe DBK. psík mal v skutočnosti 0/0 a on určil 2/2 čo sa mi zdá dosť zlé. Tento prípad ale nebol v TT ale niekde inde ale už si nespomínam kto mi to hovoril...
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: DBK a DLK

Poslaťod Rauke » Štv 21.08.2008 7:07

to je uz trochen prehnane nie? akoby mohol veto zo zdravych klbov "vytvorit" druhy stupen??tomu velmi neverim...
ale stava sa ze stanovia blbu Dg. bolo by dobre keby sa na mrkli viaceri...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: DBK a DLK

Poslaťod Silwuska » Štv 21.08.2008 9:43

Offtopic: Van no ja sa musim Trnavskej kliniky zastat, a nielen preto ze chodime jedine tam...k tym schodikom, je tam presne 5 schodov, a to ze sa nespytali ci nechcu pomoct...stokrat som na tych schodoch videla psa ktory stal a kukal, a zapieral sa, a tlacili ho do nich...v tej chvili tazko rozoznas ci to je pes stuhnuty strachom - 90% alebo pes imobilny...neviem si predstavit ze by sa mali kazdeho pytat ci nechcu pomoct zo psom...pri tom ako vidim, ako tam permanente kmitaju, by to bola chvila navyse, ktora predlzi bolest inemu psovi :ua: s tym vytahom je super napad...asi im to navrhnem :smile: a k pristupu, ja som teda bola vzdy nadstandardne spokojna, dostala som otazku na kazdu odpoved, kolko krat sa radili aj traja doktori ak tam boli, sestricky lietaju po cakarni a kazdych 5 minut sa pytaju s akym problemom ides...na psa sa mi nikdy stupit nepodarilo, aj ked je pravda ze cakaren je mensia, ale mi sme mali taku istu aj u nasho doktora a pomestili sme sa :no: to uspavanie na chodbe priznam sa ma troska prekvapilo, nikdy som to tam nezazila, a to uspavali aj krpca ze som ho mohla drzat v naruci... :nwm: preberanie s narkozy, to uz hej, mala som ho na rukach a preberal sa so mnou na chodbicke, nevadilo mi to, zatial mohli osetrovat dalsieho psika...tolko moje postrehy...no pre mna dolezitejsi ako rozmer cakarne je odborny pristup lekarov :ahoj:

Btw. co to je ta preberacka?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: DBK a DLK

Poslaťod Van » Štv 21.08.2008 10:13

barik&bounty píše:Van a prečo si si vybrala pre rtg zrovna Trnavskú kliniku? Pretože vážne uvažujem, že do TT asi po prečítaní tvojej skúsenosti nepôjdem.. Tiež nemám rada takýto prístup.. Vieš aj o nejakej inej klinike? Lepšej...?
pretoze ak chces zapisat vysledok do PP, tak retriver klub odporuca nejakych veterinarov. No a mala som na vyber trnavu alebo mvdr. svihrana v BA...v tom case som nepoznala ani jednych ani druhych a na tt som pocula pozitivnejsie reakcie pokial islo o rychlost procesu, cakania od objednania atd. Dnes by som asi viac zvazovala...aj ked neviem, ako by som sa rozhodla, mozno rovnako, mozno inak...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: DBK a DLK

Poslaťod iriska » Štv 21.08.2008 10:29

barik&bounty píše:Vážne teraz neviem čo mám robiť či ísť do TT alebo nájsť niečo iné.. Bojím sa len aby snímky určile presne.. Lebo som počula aj také že veterinár zle určil stupe DBK. psík mal v skutočnosti 0/0 a on určil 2/2 čo sa mi zdá dosť zlé. Tento prípad ale nebol v TT ale niekde inde ale už si nespomínam kto mi to hovoril...


....zrátaj si pre a proti, proti max 2, za????počítaj....
ak nie, tak tam zbehni a pozri sa sama, máš na výber, prfesionalitu pred čím??? počtom "schodíkov"????
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

Re: DBK a DLK

Poslaťod Van » Štv 21.08.2008 10:31

lucik píše:tak okrem skusenosti, ktore opisala Van (ja som to tak dramaticky nevnimala)

lucik, neviem, ci som to vnimala dramaticky alebo to bola blba zhoda nahod, ze v ten den bol den blbec a takto sa to nazbieralo a inokedy to tak nie je....pre mna to bol trochu sok, lebo v BA sme dovtedy vystriedali 3 veteriny a ani na jednej sme nezazili taky vlazny pristup...prislo mi to tam ako na beziacom pase. Niekomu to mozno nevadi, no mne ano a podla toho som si vyberala aj "domacu" veterinu.

Silwuska píše:...k tym schodikom, je tam presne 5 schodov, a to ze sa nespytali ci nechcu pomoct...stokrat som na tych schodoch videla psa ktory stal a kukal, a zapieral sa, a tlacili ho do nich...v tej chvili tazko rozoznas ci to je pes stuhnuty strachom - 90% alebo pes imobilny...
Silwuska, neviem, kolko je tam schodov, bola som tam len raz a vtedy ma naozaj nenapadlo pocitat ich :no: Ale nemyslim, ze je tazke rozoznat psa zatateho od strachu a imobilneho...to stuhnutie a spravanie vyzera trochu inak. Ja som tam za 2 hodiny nevidela ani jedneho strachom stuhnuteho psa, no imobilneho molosa ano, aj staru bernacku.

Silwuska píše:neviem si predstavit ze by sa mali kazdeho pytat ci nechcu pomoct zo psom...pri tom ako vidim, ako tam permanente kmitaju, by to bola chvila navyse, ktora predlzi bolest inemu psovi :ua:
Ja som nikde nepisala, ze sa musia kazdeho pytat, no ak mam objednaneho psa na snimkovanie a vidim, ze sa trapia na schodoch, tak by sa spytat patrilo. Nic take sa neudialo, hoci ich vet videl, namiesto toho si niekam odskocil a majitelovi pomahali dostat psa hore ludia, ktorych psi lezali v uspavacke na zemi a cakali na poradie. Mozno mal len vet blby den...ale myslim, ze je vela ludi, ktori tam idu raz, mozno 2x za zivot psika a ak to v nich zanecha podobny dojem ako u mna, tak to moc dobra vyzitka nie je. Verim, ze ak tam niekto chodi pravidelne, vidi to v inom svetle.


Silwuska píše:...to uspavanie na chodbe priznam sa ma troska prekvapilo, nikdy som to tam nezazila...
to neznamena, ze to tak obcas nemoze vyzerat ;-) :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: DBK a DLK

Poslaťod iriska » Štv 21.08.2008 10:35

Silwuska, neviem, kolko je tam schodov, bola som tam len raz a vtedy ma naozaj nenapadlo pocitat ich :no: Ale nemyslim, ze je tazke rozoznat psa zatateho od strachu a imobilneho...to stuhnutie a spravanie vyzera trochu inak. Ja som tam za 2 hodiny nevidela ani jedneho strachom stuhnuteho psa, no imobilneho molosa ano, aj staru bernacku.

ako, môžeš súdiť kliniku, kde si bola iba raz? no ja som tam nebola, ale zaujíma ma to do budúcnosti, jasne každý názor dobrý...nepomohlo vám to tam k zlepšeniu??? alebo majú zlé vybavenie???
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby