Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Štv 16.05.2019 19:01

Ja by som urcite tieto tabletky konzultovala s vetom. Inak nam dobre zaberal zo zaciatku metacam. Ja by som isto zbehla za vetom skonzultovat a nasadit mu nieco od zapalu a bolesti. Uvidis, ci mu zaberie, ono to zvycajne na par dni az tyzdnov zaberie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Štv 16.05.2019 19:05

My máme rheumocam a tiež môžem odporučiť (je to to isté aj metacam, len iný názov). Na bolesti skutočne zaberal, pomohol pri útlaku miechy platničkou, čo je naozaj veľká bolesť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 16.05.2019 19:29

a to davate tie lieky dlhodobo? ci ked je psikovi lepsie tak sa neuzivaju? ...pozeram na ten rheumocam a pise sa ze nemoze sa uzivat pri poruchach srdca ...zbehnem sa spytat na veterinu co mi poradia
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Štv 16.05.2019 19:36

My to máme v prípade potreby. Problém so srdcom u nás nie je, takže to neviem, ako to interaguje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Štv 16.05.2019 19:37

Ja som davala dlhodobo s prestavkami na regeneraciu pecene. Uz si presne nepamatam kolko dni, ale zvycajne som sa poradila s vetom. Vysadila som, ked to bolo par dni dobre a cakala opat na zhorsenie, lebo dlhodobe posobenie tychto liekov je dryak na pecen. VZDY sa musia davat hned po jedle, resp. s nim. Nikdy nie na lacny zaludok.
Prave kvoli tomu srdcu by som sa pytala, my sme srdce mali OK.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod martinkaaa4 » Štv 16.05.2019 19:44

on ma aj pecenove testy vyssie uz niekolko rokov ale inak ma pecen a vnutorne organy v poriadku ... a ako sa prejavuje u vas to zhorsenie? moj timi tazko chodi na zadne labky a ma ako keby makke klby ...sem tam sa mu podlamuju labky a dost sa mu trasu ...ked stoji na mieste tak hned triaska velka
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Pia 17.05.2019 8:30

Ten tras nemusí byť znakom bolesti, nám neurológ povedal že to môže byť len bezbolestný geriatický neurologický deficit.
Lekárska správa píše:Aris má tremor panvových končatín, čo je pravdepodobne geriatrický posturálny a benígny tremor panvových končatín. Toto ochorenie málokedy spôsobuje problémy a znižuje kvalitu života.


My teda nemám DBK, ale artrózu na kolenách. Zhoršenie u nás znamená, pomalšia chôdza, náhle pomalá chôdza z klusu, ťažšie vstávanie.
Naposledy upravil Lindchen dňa Pia 17.05.2019 8:35, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Pia 17.05.2019 8:31

v tych liekoch, co pisete, nemam vobec prehlad, ale skusila si vysoke davky MSM a vitaminu C?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod martinkaaa4 » Pia 17.05.2019 16:32

clupko konkretne ako vitaminy mu davat aby to boli vysoke davky MSM a vit C? ...z klbovej vyzivy mu davam Alavis 5
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Uto 21.05.2019 9:39

vitamin C - zvysujes dennu davku az kym ma travenie ok, a na tej zostanes. mozes skusit viackrat denne mensie mnozstvo alebo raz denne vacsie, alebo nejake tbl s postupnym uvolnovanim.
niekde som k tomu mala zbierku clankov, ale nemam teraz svoj pc. ked poguglis, urcite o tom nieco najdes (v anglictine).

MSM - my sme davali minimalne 1000mg denne, cca 33kg pes.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Štv 01.08.2019 14:39

z odlahcovania operovaneho laveho lakta Averyho teraz zacina boliet pravy laket, ktory bol inak zdravy :plac: tak mame min. 2 mesiace prisny kludovy rezim, viac fyzioterapie, viac chondroprotektiv. a to sme chceli ist o 2 tyzdne na hrebenovku NT a v septembri na 5 dogtrekov....
vcera sme absolvovali CT (aj rtg) - v podstate dobre spravy: v pravom lakti je sice zhrubnuta kost, ale podozrenie na praskliny v koronoidnom vybezku sa nepotvrdilo. je tam ale NIECO. moze to byt tesne pred prasknutim, alebo to moze byt zacinajuce poskodenie chrupavky. nastastie chrbtica ok.
klinicky je na tom zazracne dobre, doktor chvalil. ze malo pacientov s jeho diagnozou takto chodi - tj. nekriva a nema problem prejst 20+ km. ale teda je mozne, ze tieto casy nam skoncili... uvidime po 2 mesiacoch, ak sa to nezhorsi - dufame, ze sa ten potencialny problem zhoji, a budeme moct zas nabehnut na bezny rezim.

ma niekto skusenost s chondrami Synoquin? bol nam vyrazne odporucany. je dost drahy a zlozenie mi nepride nejak zvlast uzasne, tak som skepticka... ale vyskusame, isto to neuskodi. pridam k tomu vit C a asi aj MSM. a este vet odporucal artro-nieco (zabudla som nazov), vo forme injekcii, kura 4 tyzdne kazdeho pol roka.

inak prejavy ma teraz take, ze niekedy pri prudkom pohybe ho zaboli pravy laket. raz za par dni az dvakrat denne, ako kedy. po 2 sekundach uz o tom ani nevie. nekriva, nesetri sa.

rozmyslam, ako mu zabranit skakat na postel a z postele, co doteraz nemal obmedzovane. je zvyknuty tam spat, tak mu to nechcem zrazu zacat zakazovat... ale neviem ci by pomohlo, keby napriklad bol na zemi matrac. to je tiez silny dopad. asi budeme pocas dna zatvarat dvere, a v noci asi nic, lebo to neviem ako by som riesila.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Štv 01.08.2019 15:08

Alex ich bral a ucinok totalne nulovy.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Štv 01.08.2019 15:11

a alex ma aku diagnozu, prejavy? davala si podla navodu (6 tyzdnov inicializacna davka, potom udrziavacia)?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod kellee » Štv 01.08.2019 15:15

clupko píše:a alex ma aku diagnozu, prejavy? davala si podla navodu (6 tyzdnov inicializacna davka, potom udrziavacia)?


Alexko mi zacal krivat jedneho dna, myslela som ze zle skocil. Na zadnych nohach ma dysplaziu. ano davala som podla navodu, krivat neprestal.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Štv 01.08.2019 17:51

clupko, na to si dajte pozor... Hugo bol operovany na jeden laket, druha vypadala OK, hoc to nebolo nulkove, mi nekrival, len ked ho seklo par dni vtedy ale riadne krival, a ked som mu davala robit RTG na kontrolu, ked mal asi 8-9 rokov, tak mi vet povedal, ze vybezky nie su ani na jednom lakti.. Tak som len nadvihla obocie, musel sa mu ulomit a rozomliet doslova v klbe :ua: Ja neviem, ci ten pes bol uz na bolest tak zvyknuty, ze to nebolo poznat :nwm: Ale teda on by nikdy nedal 20km bez krivania. 10km bez krivania nedal. Pre neho bolo bezpecne chodit tak 5km a hoc mal tazku DBK, tak DLK mu robila cely zivot vacsi problem...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby