Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Ulf » Pia 17.01.2020 15:35

Ak nema chrupavku, tak to vitaminy nespravia s tym nic. Jedine ta injekcia, alebo denervacia klbu.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Puk » Sob 18.01.2020 8:23

Elis píše:To neni stene, 13 let pes


Rozumiem, mal som to dať ako OT. Moja poznámka nesmerovala k tomuto príspevku a k tomuto konkrétnemu psovi, ale len ako moja skúsenosť s HA, s tým, že niekomu pomôže možno niekedy... U takto starého psa to už nie je ani tak o kĺbovej výžive, ako skôr o tlmení bolesti...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Sob 18.01.2020 9:16

Puk píše:U takto starého psa to už nie je ani tak o kĺbovej výžive, ako skôr o tlmení bolesti...


to asi ano.
me to ani nenapadlo se nad timhle zamyslet, jsem zareagovala na tu chybejici tekutinu :ua:


Offtopic: add usi.
bojuju s usima u stenete -to je to na koktejlu doplnku :lol:
druhe stene nedostava nic a usi drzi, pritom na zacatku mel ten muj usi lepsi :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nanda » Ned 19.01.2020 17:41

Nakoniec sme boli v sobotu u veterinara pretože sa nevedel poriadne postaviť a nohu vôbec nepoužíval.
Nakoniec ma na lakti vyrastky na ktoré dostal Trocoxil od bolesti. Ale ze tie lieky strašne zaťažujú pečeň, ktorej životnosť by bola 4-5r. Druhá možnosť amputacia. A pokiaľ lieky nezaberu tak by sa nemal zbytočne trápiť, ale to je úplne posledná možnosť.

Stretli ste sa niekto s amputaciou prednej nohy ? Vraj si starý pes na to nemusí zvyknúť.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Ned 19.01.2020 17:56

Píšeš, že pečeň by lieky nemusela vydržať 4-5 rokov a zároveň, že ide o starého psa. Pokiaľ lieky zaberajú, neriešila by som u starého psa "životnosť" pečene, ak sa bavíme o časovom horizonte v rokoch. Ako je starý?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nanda » Ned 19.01.2020 18:02

Tak mi to povedal veterinar. Ma 13 rokov.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Ned 19.01.2020 18:11

je teda uz vyloucen uraz ?

me to pripada strasne predcasne, resit amputaci :nwm:
ty vyrustky se tam neobjevily ze dne na den, funguje s nimi uz urcite dlouho.
Ale až ted aktualne tam ma bolestivy zanet. A ty leky na bolest jsou zaroven proti zanetu.
Pockejte nejdriv, jak mu tu léčbu zareaguje. je mozne, ze az se zaleci zanet, dost se mu ulevi.

jiank -je velmi mnoho starych psu, co dlouhodobe "funguji" na lecich proti bolesti.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Lindchen » Ned 19.01.2020 18:22

U 13r psa by som sa liekov proti bolesti až tak nebála. Samozrejme, nie je to žiadna hitparáda, ale tu už sa bavíme o menšom a väčšom zle. Súhlasím s Elis, že problém už tam nejaký čas je a pes na ňom fungoval - zrejme prispôsobil techniku pohybu alebo bolesť aj čiastočne ignoroval. Ten zápal potrebuje preliečiť a potom sa uvidí.

Trošku mi to pripadá, ako Arisove zápaly uší chcela vetka riešiť kupiráciou, pritom je alergik (vtedy sa o ešte nevedelo), takže by prišiel o uši úplne zbytočne. S amputáciou (obzvlášť teda v prípade hrudnej končatiny) podľa mňa čakajte, resp. ja by som čakala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nanda » Ned 19.01.2020 18:33

Samozrejme nechcem aby prišiel o nohu. To sú posledné možnosti ktoré by som brala do úvahy. Preto som za lieky.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod hriva » Ned 19.01.2020 18:37

Liekov sa nemusíš tak strašne báť, Bria berie už 2 roky lieky zaťažujúce obličky a má len mierne zvýšené oblickove parametre, dávam robiť krv každé tri mesiace. Aj som upravila stravu. Dávam aj ostropestrecovy olej do jedla a má dietu šetriacu obličky
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nisus » Ned 19.01.2020 18:44

Ja len poznámka, že pestrecový olej nemá žiadne
účinky na obnovu tkanív pečene. Tieto látky obsahujú iba plody pestreca mariánskeho, prípadne jeho extrakt.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod hriva » Ned 19.01.2020 19:35

Offtopic: ja ho dávam preto lebo vraj posilňuje celkovo organizmus a má dobrý vplyv pri ochoreniach srdcového systému. Neviem či pomáha ale ublížiť neublíži snáď
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Nisus » Ned 19.01.2020 21:11

Jaj, lebo sa tu diskutovalo o pečeni, tak ja že za to jej to dávaš. Lebo ja som si svojho času myslela, že jak fasa, že Dadovi dávam na pečeň a prd :lol:
Každopádne pestrecový olej je zdraviu prospešný
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Puk » Pon 20.01.2020 8:46

Lindchen píše:U 13r psa by som sa liekov proti bolesti až tak nebála. Samozrejme, nie je to žiadna hitparáda, ale tu už sa bavíme o menšom a väčšom zle. ..


Presne tak, u 13 ročného psa je už každý deň naviac bonus. Riešiť bolesť a výhľadovo + 4 -5 rokov u 13 ročného psa je irelevantné. Ako píšem vyššie, v tomto veku má byť priorita tlmenie bolesti. Výrastky na kostiach a rôzne ďalšie artrózy sú v tomto veku úplne bežné. A hovoriť u 13 ročného psa v ich dôsledku o amputácii končatiny mi príde ako cez čiaru - záťaž, zásah do organizmu dosť brutálny, adaptácia, atď. Nejde o to, že pes sa neprispôsobí, ale to by sa malo riešiť v mladosti, nie v tomto veku. Predné končatiny sú z pohľadu organizmu psa zaťažované cca 60% (každá 30), zadné 40%. Mladý pes si po amputácii úpnle zvykne za 2 týždne (zadné) a u predných mu to trvá o týždeň dlhšie. Ale v tomto veku - eeeee.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod wer » Pon 20.01.2020 9:05

Offtopic: mna by zaujimalo, co to je za sarlatana, ktoreho to vobec napadne.. :ach: podla mna, ak by to vobec prezil, tak by sa uz nikdy nepostavil... dalsie nohy tiez nie su asi v 100% stave... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby