Anaplazmóza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Pon 11.11.2013 9:56

Buchti, my sme mali 41.1 :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Poslaťod hruska » Pon 11.11.2013 10:04

Tema ma zaujala, uz ked mal problemy Hugo, je to strasne, moja ma kliestov za sezonu desiatky, k tomu po :kak: oblicky...

Otazocka. U nas na klinike sa da spravit po novom test na borelu (info, stoji do 20€), zisti sa aj anaplazmoza? Ci na to treba nieco specialne? Viem, ze babezia sa zistit neda takto (mi bolo povedane).

Drzte sa vsetci a budte zdravi.

Inak, je hrozne, ze psik ma mozno to ci to, priznaky len latentne a vseobecne, ze clovek netusi, ze moze byt problem, az kym to nie je vazne :/
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Pon 11.11.2013 11:05

Hruska, da. Len neviem ako sa ten test vola. Zistoval z krvi krvne parazity. Borelioza, anaplazmoza a este neviem co. Tie choroby boli styri. Mali na to akciu, tak som to pred dovolenkou dala spravit. Len vdaka tomu potom Hugovi okamzite nasadili spravne lieky, bo priznaky pre mna nespecificke, oni okamzite priradili anaplazmoze a zacali ju liecit, keby mu bolo nieco ine, tak by hladali dalej. Takto proste pes mal pichnute spravne ATB cca 10 minut od prijazdu na kliniku. Keby to nemal, tak budu tapat dlhsie a len zrazat teplotu a pichat "nieco" vseobecne.
Ten test ma vysiel 9.90 a nelutujem ani jeden cent, fakt nam pomohol :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Pon 11.11.2013 21:50

Ahojte děvčata.
Pigie, tak to měl Hugo tedy vysokou teplotu :ua: , to si nedokáži představit. Byla jsem na infarkt jen z teploty 40,1 a z toho, jak Brunčo přitom vypadal a jak se choval (ty zadní nožky mi strašně připomenuly Bofinka :plac: ). Jsem opravdu moc ráda, že je Hugo oki :jop: a posílám mu velikánskou pusinu :smile: .
Jsou to čtyři hnusné plíživé a zákeřné choroby - Ehrlichióza, Borelióza, Babesióza (velmi rychle se stěhuje z jihu na sever) a Anaplasmóza.

http://cms2.netnews.cz/files/attachment ... ni-psu.pdf

U nás se to potvrdilo až v úterý, do té doby byla diagnóza zápal močáku ( i když u Brunča bylo hodně typických příznakú na borelku - ta jde kolikrát ruku v ruce s anaplasmózou). Měl i velmi snížené bílé krvinky a vysoké PH moče - to je další varovný signál !!!
P.doktorka si znovu udělala stěr, dala pod sklíčko a všimla si, že v bílých krvinkách jsou destičky, které tam nemají co dělat. Krev šla pod mikroskop do špeci vet. laboratoře a byla stanovena diagnóza.

Hruška, ano jsou testy za cca 20€. Jenže ty jen ukáží, jestli jsou v krvi protilátky, ale neukáží, jestli je momentálně zápal v těle = prodělat anaplasmózu mohl drobec kdykoliv předtím, bez výraznějších příznakú = tím je jasné, že se mu najdou v krvi protilátky (proto jsem tento test nechtěla, v tu chvíli neměl pro nás výpovědní hodnotu).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Uto 19.11.2013 16:48

Takže to již vypadá, že to nejhorší má Brunteles za sebou :jupi: :jupi: :jupi: . Teď již jen bereme léky - Doxyhexal 200 2x denně 3 tabletky (vychází to 10mg na 1kg váhy psa = už máme 63kg :pac: :oo: ) a na žaludek Ranital 150mg 2x denně 1 tabletku.
Bru Bru má již vrtuli v prdééééélce ( a pořádnou :ach: ), žere, jako by byl týrán hlady, dietu již nemá (přes víkend zbaštil o něco více, jak 1/3 prasečí hlavy), nezvrací, teplota je také fuč :aaa: .

Offtopic: Madam již nehárá, takže se již konečně u nás vše znormalizovalo a Brunčo je opět ve svém štěněcím živlu = hrát se, bláznit se a lítat, jak neřízená střela :jop: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod MisheliQ » Uto 19.11.2013 16:58

Popravde som sa bala sem nazriet ale este ze som nazrela.Som rada ze sa lepsite :))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Uto 19.11.2013 18:07

Misi, moc děkuji :yes: . Já už bych asi další ztrátu nezvládla, to ne :nie: :nie: :nie: . Ten stav odpadnutí mám stále před očima, ale je to již za námi :jop: . :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Elis » Str 05.04.2017 21:22

prosim - muzete mi nekdo vysvetlit, jaky je rozdil mezi testem PCR a serologii u anaplasmozy?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2017 5:45

Uz neviem ktore je ktore, ale jedno zistuje hladinu protilatok a druhe priamo DNA parazita. Aspon tak si to pamatam z posledneho rozhovoru s vetom na tuto temu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Štv 06.04.2017 7:39

Elis píše:prosim - muzete mi nekdo vysvetlit, jaky je rozdil mezi testem PCR a serologii u anaplasmozy?


Nevím, jestli Ti to pomúže :

http://cms2.netnews.cz/files/attachment ... asmosa.pdf

https://is.muni.cz/th/408224/prif_b/sve ... _prace.pdf
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Elis » Štv 06.04.2017 22:34

holky diky, pomohlo :no: :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Pon 11.11.2019 11:04

A mam to tu zas... :ua: Mozem cakat, kedy sa to vyruti :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod wer » Pon 11.11.2019 11:07

:oo: akoze lyo? tie vysledky, co si davala robit?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Pon 11.11.2019 11:12

Jo... Ale tak aspon viem, co cakat... Ak ma dobru imunitu, tak o nej nemusim vediet do konca zivota, ak sa to prejavi, aspon budem vediet povedat aj mimo nasho veta, ze je pozitivny. Teraz ma mata, ci ten jeho divny pokoj nema suvis, tak som este poziadala nech preveria, ci tam nie su zive jedince ci ako to povedal, proste ci choroba nie je aktivna, vtedy ju treba liecit. Ak je latentna a su tam len spory alebo co to je, tak sa to nechava spat, lebo sa s tym nic neda a nerobi to problem. Prepuknut moze so znizenou imunitou kedykolvek.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod wer » Pon 11.11.2019 11:17

no do kelu. a to z kliesta? a to je take bezne? som sa s tym nestretla, resp mozno aj hej, len som nevedela o tom.. normalne z klasickeho vysetrenia krvi sa to da zistit?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby