Anaplazmóza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Anaplazmóza

Poslaťod calwen » Štv 07.11.2013 22:37

Offtopic: Na zaludok mi napada mozno Venter - chrani sliznicu, ja to davam Mardimu par hodin pred Trocoxilom

Buchti drzim drobcovi palce, nech uz je len a len lepsie! :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Štv 07.11.2013 22:41

Na toto mame lipovitan - klop klop naposledy sme pouzili pri seknuti aj s cimalgexom. Ale hento bolo tusim este nieco ine... ja to tusim este doma mam, idem pohladat :lol: A bol to Famosan, co sme brali spolu s ATB. Uz spominam, tam kvoli tomu zvracaniu krvi bolo este podozrenie na zaludocny vred, do toho tieto ATB, tak mu to nasackovali dokopy.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod majjuna25 » Štv 07.11.2013 22:43

pigie píše:A myslela som to tak, ze ATB zvycajne naozaj rychlo a dobre zaberaju, ale treba na to prave ten cas 24-48 hodin... Dovtedy moze pes kludne umriet :ua:


Ale keď sa Brunovi už i pred správnymi ATB polepšilo, neplatí, že teraz 24-48h je kritických, či hej?
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Štv 07.11.2013 22:48

Jasne, ze nie. Ja som to myslela tak, ze teraz si myslim, ze uz je vsetko na dobrej ceste, kedze uz maju tych kritickych 24-48hodin za sebou :yes: Nam sa pes dal do uplneho normalu po 48 hodinach. Nam vsak dali okamzite spravne ATB a este k tomu injekcne :yes: Takze uplne ukazkovy priebeh.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod majjuna25 » Štv 07.11.2013 22:50

To znie super :jupi: :jop:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Štv 07.11.2013 22:58

Majunko, zvracel i včera a to ještě byl na starých ATB, ty nová měl dnes poprvé.
A játra jsem mu dala, protože mi to, ještě při Faldovi a při tom množství lékú, které bral několikrát denně, doporučil pan doktor Talajka, jako ochranu žaludku a na doplnění určitých látek v těle. A Faldo pak nikdy nezvracel.
Zítra zkusím něco dietního, jsem doma, takže si ho budu hlídat. Co mě zaráží je to, že ještě ráno nebyla potrava natrávená, když ji vyhodil.

Pigie, na uklidnění žaludku máme RANITAL, je to i proti žaludeční kyselině. A léky dávám do malého množství žrádla. A pak dám zbytek dávky a je klidový režim. I tak mi to nejde do hlavy, to zvracení a ta nestrávená potrava a nikdo mi nebere telefón.
Teplota měla nástup - sobota 20.00 - 38,8, 21.00 - 39,8, 21.30 - 40,1 (ta byla nejvyšší), která se držela až do neděle 10.30 (podán acylpirin - hrubky nesleduji) - na doporučení vetky, v 10.40 - 40,0, v 11,20 - 39,9, v 11.55 - 39,6, ve 12.35 - 39,2 a pak cesta do BA. A chlazení končetin. Tep a dechová frekvence celou tu dobu v normě. Stav odpadnutí cca okolo 10.30 doobeda - neděle.
A díky za vysvětlení :smile:

Offtopic: Děvčata, Vy "nechutně" rychle píšete a já nestíhám.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Štv 07.11.2013 23:08

A ještě, dle nedělní biochemky, nízké bílé krvinky, značně zvýšený hemoglobin, pečeňové a obličkové testy oki.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.11.2013 23:17

Offtopic: Buchti drzte sa, nemam ako poradit zatial :/ tak aspon podpora od nas
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Anaplazmóza

Poslaťod majaz » Pia 08.11.2013 11:06

Buchti no teda...ked sa nieco se.e, tak poriadne...drzim palec, nech vsetko dobre dopadne!
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Pia 08.11.2013 18:42

Děvčata, moc děkuji za pomoc, rady a za slova podpory :poklona: .

Dnes Brunčo nezvracel, naposledy v noci. A já jsem již asi přišla na dúvod zvracení = vyzvrátil totiž jen částečně natrávené vepřové kosti.
Ve středu večer mi Kajči porcoval vepřové masové kosti do mražáku a drobci přitom asistovali a samozřejmě i "degustovali". A Brunčo, protože předtím od soboty pořádně nic neměl, to sežral s chutí. A to mu leželo až do dnešní noci v žaludku a dělalo mu to tam šarapatu. Dnes má jen kuřecí svalovinu a uvidíme.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod majjuna25 » Pia 08.11.2013 20:33

Zvracanie sa vysvetlilo, super :jop: len tak ďalej, pekne sa liečte a vyliečte :smile: a dúfam, že toto je posledná hnusná choroba, ktorá vás postretla a drobci budú až do staroby vidieť veterinára už len pri očkovaní :smile: :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Pia 08.11.2013 20:51

Majjunko, těšila jsem se předčasně. Asi za dvě hodiny po žrádle opět zvracel. Ale byla to především voda, jen velmi málo maska. Doufám, že léky se již rozpustily a plní si svúj účel.
Takže uvidíme zítra, ach, jo .........

A moc děkuji za nádherné přání. Kdyby to tak bylo, jsem šťastný člověk.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Anaplazmóza

Poslaťod pigie » Ned 10.11.2013 7:54

Buchta, bude to OK, verim tomu. To zvracanie moze byt aj z toho uz podrazdeneho zaludka. Davaj dietnu stravu. Nas bol 2 tyzdne na konzervach.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Niki » Ned 10.11.2013 9:29

Už pomerne málo chodím na DF ale naďabila som na túto tému. Dosť ma to zaujalo. Obe moje psice mavajú často kliešte :ua: Buchti, držím moc palce a všetky laby, čo máme doma. Pevne verím, že to zvládnete.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Anaplazmóza

Poslaťod Buchťa » Pon 11.11.2013 8:26

Pigie, moc děkuji. Už mi z toho všeho švitoří :ach: . Brunčo již nezvrací a nemá teplotu, má jen čisté mletiny bez kostí a ostatních doplňkú. Žere jen trošku a to spíše z dúvodu, že Bona hárá a je z toho úplně rozhozený :ua: (večer se chodí dívat od svého žrádla, jestli je Bona ještě v domě u své misky = jestli se náhodou nevypařila :pac: ). Včera jsem mu dala poprvé do žrádla vitamínky a dvě malé chrupavky (ty až asi 2 hodiny po žrádle). A ráno nebylo nic mezi námi :jop: .
Takže je mi to teď húře posuzovat, jak se lepší, protože je hodně nabuzen Boňulou. Jsem doma, takže vše koriguji a hlídám a už jsem z toho unavena, i Kajči. Malý Radiátorek je také nešťastný, protože si s ním Brunčo teď nehraje a včera po Arpim dokonce 2x vyjel (po 5-ti měsíčním štěněti :au: ). Byla jsem u toho a protože první napomenutí nepomohlo, druhé bylo trošku razantnější a pak již byl klid. Prostě pravidla udávám já a na tom se nic nemění a ani měnit nebude. Jsem velmi tolerantní a chápavá, jenže všeho s mírou (naštěstí jsou chápaví i drobci :hi: ).
A co se týče toho, že teď pořádně nežerou - u Bony mi to i vyhovuje, protože opravdu měla nadváhu, takže jí to jen prospěje a je to dobrovolné z její strany = nemám výčitky svědomí :no: (chrupavky a pamlsky si vezme) a Brunčo také nebyl podvýživený, takže nevypadá, jako kostlivec. A přeci jenom má hlad a on rád papká, takže něco schaluje (co i musí, kvúli lékúm). Za to Arpi teď sežere za oba :yes: , ten nemá problém :smile: .
Pigie, Hugo měl jakou nejvyšší teplotu?

Niky, moc děkujeme za přání. Klíšťata jsou svinstvo a nemoci, které přenášejí mohou být pro pejska smrtelné. Dávej si na to pozor, člověk si to múže zaměnit např. se svalovicí, z nějakou jinou infekcí atd...... Není dobré toto vúbec podceňovat. Né vždy pes zvrací a má prújem (Bruno neměl !). Jsou typičtější příznaky pro tato onemocnění. A Bruno s Hugem měli velmi rychlé zhoršení zdr. stavu, opravdu se jedná jen o pár hodin, kdy múže nastat až konec :ua: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby