Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: makke klby

Poslaťod Nyssa » Uto 02.02.2010 18:45

Tobin, zase vybrať si nemusí, kľudne by mohla kombinovať granule s BARFom (samozrejme nie naraz), ale inak s tebou súhlasím :no:
Kellee, tým, že psovi nedáš kosti (viem, čo to je, ja som psov po kostiach dávala vždy 3-4 dni dokopy z hnačiek), nemá prísun vápnika, preto má mäkké kĺby, tak radšej sa drž rád vetky a aspoň kým nedokončí vývin, kŕm kvalitnými granulami. :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re:

Poslaťod anet » Štv 04.02.2010 9:36

.
Naposledy upravil anet dňa Ned 28.02.2010 13:18, celkovo upravené 1
anet
BANNED
 
Príspevky: 170

Re: makke klby

Poslaťod kellee » Štv 04.02.2010 13:39

povedala mi vet ze najskor treba urobit krvne testy aby sa mu vraj vapnik neukladal v krvi ci kde,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: makke klby

Poslaťod Nyssa » Štv 04.02.2010 15:10

na toto je podľa mňa alavis tak na dve veci, vetka má pravdu, najprv treba urobiť krvný rozbor, pomer Ca:P, potom riešiť :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: makke klby

Poslaťod Amaguk » Štv 04.02.2010 15:16

keby slo o mojho psa, tak nasadim zvyseny prisun kozi a chrupaviek - pripadne zelatiny a kolagenu, s tym sa nic pokazit neda a na taketo problemy s pohybovym aparatom je to idealne :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: makke klby

Poslaťod kellee » Štv 04.02.2010 16:29

amaguk, a ako?? mam kupit paprcky, alebo nieco take???
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod urma » Str 23.06.2010 13:36

zdravim. Mojmu staremu psovi sa "vystrel" jeden prst na zadnej nohe. Uz ste take nieco poculi, videli? Normalne ten klbik ma plochy a tym padom mu jeden pazur precnieva snad o 1 cm. Neviem o tom,zeby mal daky uraz a ani ho to neboli zda sa. Asi to suvisi s vekom? Inak davam mu Colafit po pol kocke, mam v umysle kupit daku klbovu vyzivu, citala som niekde o pripravku BomaZeal, len akosi to nie je dostat :ua:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod tommyno4 » Str 19.01.2011 22:39

cavte,
mam doma ročneho psíka RR, nohy má trocha do X, ked bol malý mal problem s labkamy, chodili sme k vet. na kalciovky a postupne sa to upravilo, no nedavno som si vsimol, ze ked sedi tak znova rovnako vykrivuje jednu prednu labku, kupil som mu doplnok do zradla s obsahom vapnika zelatiny a pod. no dnes som si vsimol akoby sa to znova o cosi zhorsilo, najmä ked pobeha. vdaka za radu :)
tommyno4
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod mima :) » Štv 31.05.2012 21:53

ahojte, chcem sa spytat mate niekto skusenosti s canvitom ? moj krpec bude mat 4 mesiace a má trosku makkší nášlap, inak krmim granulami a pamlsky ma uvarene kuracie mäso (cvicime a stopujeme na ne kazdy den takze tiež tvori podstatnu cast jeho jedalnicka, viem ze mässo s granulami sa nema miesat ale ta kuracina je ovela vacsia motivacia ako granule)
ObrázokObrázok
mima :)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Nitra

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.11.2013 14:38

4.den je Aron (2, 5 mesiaca) na surovom a vcera som si vsimla, ze kriva na lavu prednu labku a puka mu v nohach (hlavne v panvovych v kolennom klbe). Dnes opat kriva a tiez som si uz vsimla maksie naslapnutie prednych koncatin od zapastia po prsty. Vcera aj dnes sme to prehnali s pohybom. Predtym dostaval Royal Canin starter a neskor Orijen.
Idem kupit ten kolagen ci zelatin a uz mam kupenu aj bravcovu paprcku.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod wer » Sob 11.08.2018 20:33

Nenasla som inu temu, tu sa preberali makke spinky, kto mi poradi? Vyzera, ze nyxa to postihlo. :ach: ale zas sa extra nedivim, kedze za mesiac (resp za tyzden) narastol brutalne. Behom 7 dni som mu 2x musela posuvat obojok o dierku :pac:
Teraz dokrmujem este Royal, mam v plane prejst na Essential. Plus chondra pridavam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 6:37

vapnik od giomu

( a koukala jsem uz na tech posledních fotkach a myslela jsem si to )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod wer » Ned 12.08.2018 6:52

Dik
A nehrozi, ze ho predavkujem..? Ako odhadnut ten spravny pomer? :aaa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 6:59

zkus si spočítat kolik stene potřebuje Ca a kolik obsahuji granule :angel:
nekde jsem k tomu sdílela clanek.

ten giom není cisty vapnik, je v kombinaci s P a Mg tusim.

jako znam ty debaty o predavkovani -nikomu to necpu, je to jen muj názor a moje stenata do dostavali i sebou na cestu do balicku.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod wer » Ned 12.08.2018 7:08

No mne je jasne, ze kazde granule obsahuju ine mnozstvo pri zachovanom pomere P:Ca a vsetci vyhlasuju, ze tak je to naj a v ziadnom pripade nepridavat uz nic... :ha:
A asi aj ta potreba je individualna.

Tak som si sla pozriet pytle a teda ani na jednom nie je gramaz, len pomer :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby