Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 28.02.2008 17:20

Keď som raz kukala dokument o záchrane chrtov v USA, tak v rámci toho ako ich prehliadali veterinári, pri jednom povedali, že má ploché nohy (zadné). tak som rýchlo kukla, a čo nevidím, presne ako môj bubák. Ale nič viac k tomu nepovedali.
Nie vždy to tak je, ale často si všimnem, že keď stojí, tak zadné prsty nemá také "pokrčené" ale má ich úplne vystreté, že mu až trčia pankúšiky dopredu. (dúfam, že si to viete predstaviť, ale ak bude možnosť, tak nafotím)
Čo to znamená? Najmä pre šport.
Dúfam, že sa dostaví Bassetka. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.02.2008 17:27

Mojmu otcovi ked bol este medik, povedal raz jeden profesor: "studente, nectete tolik, to plete." :no:

ale ukaz foto, akosi si to neviem predstavit
vacsinou, aspon pokial viem, byvaju ploche predne
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 18:47

no ja si myslim ze je to chyba v raste labky,napr.ako plemeno ma pes labku macaciu,ale ma tkz.zajaciu co je nespravna klenba,takze je to chyba,ako priklad bulik ma macacie labky,okruhle a kompaktne,a napr.Cavalier ma zajacie,tak to asi je :ach:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 19:15

Ulf, myslis toto? Ja som sa pytala na tuto fenku, majitelka mi odpisala, ze jej strihala pazuriky pred vystavou a ze to preto sa tak postavila.. ze niekedy sa postavi normalne a niekedy takto.. mne sa to tiez nezdalo prirodzene..
Obrázok
inak ta fenka sa mi velmi paci, rozhodca jej vraj vytkol volny chrbat, ale ajtak je nadherna..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 20:39

no neviem ,ak to neskresluje uhol pohladu,tak ona tu zadnu labku ma inu ako ma mat,a nejaky uraz nemala na nu,ono to vyzera ako makky klbik :ach:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 21:13

no ked som tu prvu fenku obdivovala na vystave a fotila, nevsimla som si, ze divne stoji.. ani rozhodca im nevytkol statie, vsimla som si to az na fotke, ked som si prezerala v pocitaci..
este jeden pripad capateho postoja - tuto su to predne aj zadne packy maleho 4mesacneho havinka v utulku - zrejme BOM
Obrázok
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 21:22

chuda,tie zadne este zbavia,ale predne jasny preslap z nedostatku vyzivy chrupaviek,alebo chybajuce vitaminy :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.02.2008 21:23

ano, to je presne to, co som vravela, ze poznam ako ploche nohy - preslapnute zapastia
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 21:31

ked som to kedysi posielala Rei, pisala, ze makke sponky sa to vola.. ciastocne sa to da vraj upravit vhodnym pohybom a kvalitnou stravou.. ale to sa tykalo steniatka, neviem ako je to u dospeleho psa.. ajtak u tej labrosky sa mi to nezda to iste ako u Haridasa (ten maly BOM)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 29.02.2008 8:57

Ano, presne ako to má ta labroška. To je ono. najmä na tej ľavej zadnej. :ua:
Ale ja som mu pazúre nestrihala :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ploché nohy?

Poslaťod bassetka » Pia 29.02.2008 10:44

Lufcik u toho BOM sa na prednych jedna o "medveriu tlapu" a vznika v dosledku zlej vyzivy.Ide uo nedostatocnost sliach.Aj u tej labradorky sa jedna o preklbovanie v drobnych klboch prstov.Pomoze /ak este u dospeleho jedinca pomoze/zmenit vyzivu,krmit granule zo superpremiovej rady s upravenym pomerom Ca:P,obsahom chonda,bielkoviny do 28 %.Osvedcilo sa mi z homeopatik podavanie:Calcarea carbonica 15 CH ,10 granuliek 1X denne.U steniatok to slusne zabera.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Fraga » Pia 29.02.2008 12:43

lucik píše:no ked som tu prvu fenku obdivovala na vystave a fotila, nevsimla som si, ze divne stoji.. ani rozhodca im nevytkol statie, vsimla som si to az na fotke, ked som si prezerala v pocitaci..
este jeden pripad capateho postoja - tuto su to predne aj zadne packy maleho 4mesacneho havinka v utulku - zrejme BOM

Bingo lucik na takuto fotku som čakala...Nám bolo povedané, že takáto tlapa sa robí z nesprávneho krmiva...predošla weimoša ich mala take a fakt zo začiatku sme jej davali hoci čo...potom ako sme prešli na proplan sa to zmenilo..zase mala tlapku akoby našpulenu... Ale to štendo je nádherné chúda len dostať dobrú papu a bolo by všetko ok...
Naposledy upravil Fraga dňa Pia 29.02.2008 12:45, celkovo upravené 1
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Pia 29.02.2008 12:45

ak ide o slabe slachy tak by snad mali pomoct nejake chondra, kolagen a tak...
ci co?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 29.02.2008 15:13

Hej, šak to aj bassetka písala. Môjvyžral jedno balenie colafitu. Ale nedávam mu to furt, lebo na krabičke bolo že balenie dva razi do roka. No. Tak skúsim niečo čo sa dá jesť furt, napríklad Gelactivu máme doma na mraky a nikto to neje.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Pia 29.02.2008 15:30

tak sup-sup, poskrmovat :lol:
gelactive pojedame aj my
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Choroby