Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Nyssa » Uto 29.09.2009 15:49

mirik, určite si daj spraviť pomer Ca:P, kedysi to stálo cca 100sk
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Uto 29.09.2009 15:57

na makke sponky by malo pomoct cokolvek, co je na posilnenie sliach a chrupaviek - zelatina, kolagen etc...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Nyssa » Uto 29.09.2009 16:01

Amaguk, Art ich má fakt prešlapnuté sponky a to mám pocit kolagén neurobí :ua: podľa mňa to bude ten nepomer, ja už som to Mirik hovorila, kamoška na to dávala Biomin H, ale radšej nech sa poradí s odborníkom, takéto veci u štenda na vlastnú päsť neodporúčam
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 29.09.2009 16:24

Aha oživená téma.. Mirík, držíme palce, to mi je lúto, že tak skoro. :ua:
U nás v tomto nastal pokrok. On vlastne keď som ho vzala, tak od štenda do dvoch rokov nemal príliš vela pohybu. Skoro žiaden. U mňa, po nejakej námahe, čo ja viem, hodinová túra (šlapanie, nie behanie na volno) mal nohý ploché ako plutvičky. Mal ich unavené a vypadalo to strašne. Časom si ale vypracoval nohy a spevnil šlachy, plus tomu pomohla výživa na šlachy a kĺby. Teraz sa to tiež niekedy objaví, ale po naozaj silnej námahe. Keď si odpočinie je zas ok.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Uto 29.09.2009 16:45

Nyssa píše:Amaguk, Art ich má fakt prešlapnuté sponky a to mám pocit kolagén neurobí :ua: podľa mňa to bude ten nepomer, ja už som to Mirik hovorila, kamoška na to dávala Biomin H, ale radšej nech sa poradí s odborníkom, takéto veci u štenda na vlastnú päsť neodporúčam

makke sponky su dosledkom makkych sliach, takze kolagen by mohol pomoct. A urcite neuskodi :no: Cim ju samozrejme nijako neodhovaram od konzulatacie s odbornikom - no urcite je bezpecnejsie bez konzulatcei nasadit zelatinu, ktora nema ziadne vedlajsie ucinky, nez Biomin H - co je cisto kalciovy pripravok a kde tie vedlajsie ucinky celkom realne hrozia :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod mirik » Uto 29.09.2009 16:46

Nyssa: no jo zajdem za hluchym nech sa mu na to pozrie a nieco odporuci.
tuto to vidiet :S
http://rustyhraples.rajce.idnes.cz/2009_09_27_NVP_Presov_2009/#IMG_4303.jpg
clovek sa snazi aby bolo vsetko ok najprv ucho, to sa dalo dokopy, potom zuby, tie sa tiez dali dokopy a dufam ze aj nohy dame a ze je to posledna vec ktoru treba napravat :plac:
Naposledy upravil mirik dňa Uto 29.09.2009 16:48, celkovo upravené 1
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Nyssa » Uto 29.09.2009 16:47

s tým s tebou súhlasím, že kolagén neuškodí a takisto by som Biomin H neodporučila bez konzultácie s odborníkom, predsa, s vápnikom nie sú žarty :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

makke klby

Poslaťod kellee » Pia 29.01.2010 18:03

Ahojte, bola som dnes ockovat moje steniatko, a veterinar nam povedal ze maly ma nabeh na makke klby, predne laby ma vytocene trochu do von, povedala ze to ma z prekrmovania a kazala mi nechat steniatko len na granuliach a vsetko ostatne vynechat. co si o tom myslite???? :oo:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: makke klby

Poslaťod Amaguk » Pia 29.01.2010 20:44

aky to je psik? ako je stary a cim si ho krmila doteraz? na akych granulach ho akoze mas nechat?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: makke klby

Poslaťod kellee » Sob 30.01.2010 8:55

australska kelpie, ma nieco cez tri mesiace, no doteraz okrem granul dostaval aj maso s vlockami, obcas tvaroh vajicko, a vsetko nam to proste zatrhla, iba granule ziadna ina strava
ziadne specialne, len proste nic ine ako granule. No prebrala som to s pani od korej steniatko mam, povedala ze nemam vet pocuvat. Tiez som si vsimla ze tie nohy vybocuje iba niekedy, niekedy stoji rovno, a jeho surodenci maju ovela viac kilo ako moj, proste som z toho jelen, byvala majitelka mi tiez povedala ze kelpie rastu riblizne do 5 mesiacov, takze nieje take hrozne ze maly ma uz polovicnu vahu,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: makke klby

Poslaťod Tobin » Pon 01.02.2010 10:19

kellee píše: doteraz okrem granul dostaval aj maso s vlockami, obcas tvaroh vajicko

Prosim, necuduj sa tym anomaliam, ved to zlozenie stravy (kombinacia maso/granule) a tvaroh paradne mohli ovplyvnit pomer Ca/P - malo vapnika, tym padom privela fosforu.
Vet ma IMHO pravdu, dobre poradil - len jeden druh stravy!!!
No myslim, ze viaceri by ti tu odporucili precitat si nieco o barfe a nerozmyslat nad "najvhodnejsimi" granulami.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: makke klby

Poslaťod kellee » Pon 01.02.2010 16:30

BARF je financne narocny, krmim tym cim krmila povodna majitelka, tak tomu nerozumiem a krmi tym aj moja znama a aj mnoho ludi co poznam a nema ziadny pes problem, ved mu to nedavam naraz v kope, ale striedam
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: makke klby

Poslaťod Tobin » Pon 01.02.2010 20:26

kellee píše:BARF je financne narocny

Prosim :otaznik: :otaznik: :otaznik: Takze asi krmis tesco-granulami....
Jezisimisi!!!
kellee píše:tak tomu nerozumiem a krmi tym aj moja znama a aj mnoho ludi co poznam a nema ziadny pes problem, ved mu to nedavam naraz v kope, ale striedam

Nema ziadny pes problem? - ako vies? A kolko ludi poznas, co krmia tak nezmyselne? Sisi ista, ze o polroka, ci v dospelosti problem mat nebudu? Na 90% z takej stravy ho mat budu, aspon niektori z nich istotne! S kostrou a klbmi, s travenim, so zubami, s oblickami.... Barf je financne narocny... hm.... A veterinar je zadarmo? Asi ho budes este castejsie potrebovat, ak neposluchnes jeho radu.
A aky je v tom rozdiel, ci mu to davas extra, alebo v kope?
Ak si presvedcena o tom, ze krmis spravne (pritom uz od veta vies, ze nespravne) - naco hladas info tu? Ved tu nie je nikto kvalifikovanejsi, ako veterinar!
Sorry za ironiu, ci sarkazmus, ale tvoje argumenty - mein Gott, pozname, bolo ich tu mraky - "poznam jednu"... "nema problem" .... "chuti a je v pohode"....
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: makke klby

Poslaťod kellee » Uto 02.02.2010 16:59

no som si dala namahu a citala o krmeni BARFom, a hmm no kosti neprichazaju do uvahy vobec, lebo z nich zvracia, a ostatne mi pride ako hazard so stenacim zivotom, ked je taky maly a sledovat ci dostava vsetky vitaminy v spravnom mnozstve a nechapem aj tam sa pise o mase a ty si napisal ze je to blbost, :hmm: ze mu ho davam
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: makke klby

Poslaťod Tobin » Uto 02.02.2010 18:38

kellee píše:a ty si napisal ze je to blbost, :hmm: ze mu ho davam

No jasne, davas mu maso v kombinacii s granulami, to :nie: , aj ked oddelujes.
Barf, abo granule. Musis si vybrat.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby