Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ploché nohy?

Poslaťod lucik » Pia 29.02.2008 18:34

bassetka píše:Lufcik u toho BOM sa na prednych jedna o "medveriu tlapu" a vznika v dosledku zlej vyzivy.Ide uo nedostatocnost sliach.Aj u tej labradorky sa jedna o preklbovanie v drobnych klboch prstov.Pomoze /ak este u dospeleho jedinca pomoze/zmenit vyzivu,krmit granule zo superpremiovej rady s upravenym pomerom Ca:P,obsahom chonda,bielkoviny do 28 %.Osvedcilo sa mi z homeopatik podavanie:Calcarea carbonica 15 CH ,10 granuliek 1X denne.U steniatok to slusne zabera.


dakujem, poslem info dalej (nasej labradorej virtualnej kamoske).. ja som medvediu tlapu videla inu (teda mi tvrdili, ze je to medvedia tlapa) - sponku mal pes normalne (nie tak sikmo ako to stena), ale tlapu samotnu mal taku rozcapenu, akokeby mu po nej preslo nieco - nasiroko prsty.. ma tak iba jednu prednu, ostatne tri v pohode..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Ned 23.03.2008 18:16

Rozhodla som sa prist aj sem do fora. Ta fenka, o ktorej sa tu pise, je moja, tak to preto. Velmi pekne dakujem lucikovi, ze ju sem dala, cim viacej nazorov clovek pocuje, tym lepsie. Takze za ne dakujem. Co sa tyka fenky, odmalicka je krmena Pro Planom pre velke plemena, ktory striedame s Hillsom, tak teraz neviem, ci toto krmivo je nedostacujuce. Inak problem sa uz teraz spravil, foto hodim, ked ju vyfotim.. Neviem, kde bol problem, ale o.i. mala neprirodzene makke vankusiky, nakolko beha iba po trave (mame polia, luky a lesy), teraz sme zacali chodit viacej po betone a problem zmizol. Inak pazury sme jej nestrihavali, pred vystavou to bolo prvykrat a neviem, ci jej veterinar aj do nejakeho nezastrihol, naozaj neviem do dnesneho dna, kde bola chyba.
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Fraga » Ned 23.03.2008 18:34

Sagitta ahoj vítame Ťa. V Pro plane to isto nebude. Krmim proplanom weimaračku (terajšiu) od šteňaťa a vankúšiky ma našpúlené... (tej predošlej sme dávali všetko možné, ale nie moc dobre :hi: a bolo to vidno, potom sme prešli na PP a zmenilo sa to a preto ním krmim aj teraz, ale dávam pestru stravu) a dávam aj podporu na klby... asi tri mesiace... suka ma 10mes... problém tiež nie sú polia skôr by som povedala naopak... kone majú problémy so šľachami ak chodia iba po betóne... zem a tráva sú prirodzené prostredie a tiež sa snažím aby moji chodili po asfalte čo najmenej... ovčiakom sa pazúre strihať nemusia...vlastnou váhou ich na betóne (chodníky doma) zbrúsia... iné je ak je pes v byte... ak sa aj zastrihne do pazúra, že tečie krv obvykle sa to do par minut zahojí resp. zastaví samo... to na šlachy tiež vplyv nemá...skôr zase neopak ak má pes príliš dlhé pazúre, môže to spôsobiť problémy s chodením... Mala by si spestriť stravu a malo by sa to upraviť... držíme :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 23.03.2008 19:27

Inak musím povedať, že za ten čas, čo som sem písala berie Gelactiv, tabletu denne a problém sa pomerne výrazne lepší.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Pon 24.03.2008 8:37

Dakujem za privitanie. Urcite sa to da upravit (napravit), my sa tiez lepsime, tak tiez drzim vsetkym palce..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod meraja » Str 26.03.2008 14:26

Ahoj ja mam neapolskeho mastina ked chodi alebo stoji tiez mu tie bruska tak vyskakuju do hora ako bolo na prvej strane.Myslim ze je to tou vahou.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Str 26.03.2008 14:51

Mozno, akurat ta nasa ma mensiu vahu, nez ostatni labici.. Ale staci kvalitne krmivo, co zrejme davate, mne tu pani veterinarka odporucala superpremiovku, ktorou krmime odmala, a pravidelne prechadzky po tvrdsom povrchu, odporuca sa najma taky pohyb ako vo vystavnom kruhu.. drzime palce, nech sa to co najskor spravi :jop:
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Štv 10.04.2008 15:56

No, tak nozky este nemame uplne v poriadku, zistili sme, ze to zavisi od podkladu a problem badame este pri dlazbe, na trave ci chodniku nohy dava dobre. Chcem sa spytat, co je dobre psikovi zaobstarat (viem, ze nikdy podpora klbov neublizi, aj ked je jej nahodou viac). Ci pomoze lepsie Colafit, Alavis alebo nejaky iny pripravok?
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod lucik » Štv 10.04.2008 19:20

sagi, ak myslis chondroprotektiva, tak my sme mali Chassoton, potom Chondrocan, ale pomohol len Nutradyl, po ktorom mi prestala krivat.. hoci je najdrahsi, osvedcil sa, tak ja zostavam pri nom.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Štv 10.04.2008 19:43

Dakujem, o cenu nejde.. ale nozicky opat zacala pretacat, vies co myslim, chudatko.. To preklbovanie je ako zly sen, uz som si myslela, ze ju to preslo.. Akurat neviem, ci je to taky problem, ako pri DLK alebo DBK alebo ide trochu o iny problem..Nutradyl idem kuk na nete.. :no:
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Štv 08.05.2008 18:10

Slubila som, ze sa ozvem, pridavam foto.. Je to vysledok po iba 3 tyzdnoch, davame jej Colafit a Nutradyl.. Foto:

Obrázok
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Štv 08.05.2008 19:41

ako ja ta tvoja sucka stara?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod sagitta » Štv 08.05.2008 21:34

O mesiac bude mat dva roky
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Ploché nohy?

Poslaťod Amaguk » Pia 09.05.2008 14:49

sagitta píše:O mesiac bude mat dva roky

tak to je super, ze sa jej to tak pekne upravilo.
Drzime palce :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ploché nohy?

Poslaťod mirik » Uto 29.09.2009 15:31

ahojte ja mam tiez takyto problem s nohami, ted anie ja ale pes velky bradac vek 6mes. na prednych mu to vidiet ako ma makke tie sponky ci ako sa to vola odborne nejak karpalna subluxacia? nieco take som nasla citala som aj clanok, neviem ci ma nas pes vela pohybu lebo rano sa teda riadne vybeha s ostatnymi psami. krmim hills large breed a uz som zacala pridavat chassoton. ja zatial nevidim ziadne zlepsenie uz to bude mesiac co to berie. mozete mi poradit este nieco co je ucinne?
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby