Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Sob 07.09.2019 6:02

Puk, moc dekuji.
Az se dostanu zase k PC - napisu k tomu jeste vic.
Ale ted ni telefon smazal 2x dlouhy prispevek a chytam nerva :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Pon 09.09.2019 10:55

No tak, asi abych se nenudila - tak jsem o vikendu opet skončila na veterine s pidizvikem a okem :ach:
ten pes je vazne poklad. ale jo, uz je zase jako novy...

Puk píše:Ca nepridávaj, prevápňovanie v šteňacom veku znamená v 90% artrózy v staršom veku


na pridavani vapniku mi prisaha jako na pomoc každý chovatel a každý vet mi to zakazuje, ze to je kontraindikace.
to jen pro predstavu, co všechno se clovek dozvida.
nicmene - veti si svůj názor obhajuji mnohem lepe nez chovatele svoje prikrmovani vapnikem :no:

Puk píše:dobré chondrá by nemali mať nič spoločné s fortifikáciou minerálov, teda nemajú ako narušiť minerálny profil!!!


tohle byla moje chyba. neni na nich uvedeno a je nedohledatelne slozeni zivinove. jen obsahove.
a rybi moucka a fosfor davaji smysl.
Uz ma jiné - takze ano, chondra dostava.

Puk píše: treba sama seba presvedčiť


co se ma stat, to se stane :lol:
a nemam s tim problém :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Pon 09.09.2019 10:57

Pavoucek je z nej:
Prílohy
Screenshot_20190907-090102_Gallery.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Puk » Pon 09.09.2019 13:59

No, aj keď fotky nevystihnú vždy celkom realitu, v tomto prípade je škoda, že nevidno tie záprstia a či, a kam vytáča labky. A ešte : sa mi podľa fotky nezdá nejaký "pribrzdený" vo vývoji, skôr naopak - je ho celkom dosť na 5 mesiacov. Asi sa na neho dívaš cez prizmu dospelých psov :yes: Myslím, že v kostre je vývoj normálny, hlava, chrbtica, celkom masívne končatiny - takže ak pavúčik, tak určite nie hajzlový! :heh: . Kĺby sa ukážu neskôr a väzy asi tiež - tak a na väzoch sa ukáže aj genetika. Teraz je to ešte zavčasu. A prosím ťa, sleduj vývoj pri výmene chrupu - to ti tiež napovie...

Vápnik - tu nejde o to, že chovateľ nevidí "rásť" svoje štence, ale ide o to, že veti majú tých psov na stole a vidia následky. Hlavne ak si o konkrétnych psoch vedú záznamy a nelení sa im nad nimi trochu pomeditovať! :hi: (A ja som podľa Tvojich kritérií čo? :jazyk: ) Ale pokiaľ kŕmiš dobre, fakt vápnik je pridávať zbytočné.

Chondrá - pochopili sme sa.

A ostatné - menej je niekedy viac. :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Predchádzajúci

Späť na Choroby